Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

A jak wyschnie to przyjdzie deszcz za 2-3 dni to też zmyje ? czy to już wniknie ? i będzie ok ?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

To jest preparat kontaktowy więc działa tylko na powierzchni. Zmycie zalezy od wielkości opadu. Niezależnie czy przyjdzie po dwóch czy trzech dniach. Po około tygodniu i tak powinno się powtórzyć oprysk bo przy takim tempie rozwoju części zielonych jakie jest wiosną przyrastająca tkanka nie jest już chroniona.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Kurczę :( myślałam że raz i będzie ok czyli jak nowe przyrosty to znów oprysk na całość ? aż się kwiaty pojawia? czy jaka zasada:(

Dziękuje
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Na pewno raz nie wystarczy. Trudno powiedzieć jak często pryskać w uprawie ogródkowej. Zależy jaka to odmiana, czy w sąsiedztwie są np. zaniedbane drzewa owocowe, zależy jaka będzie pogoda. Ja jestem za tym żeby w uprawie na swoje potrzeby pryskać jak najmniej, ale bez oprysków generalnie wiele nie urośnie bo jak nie grzyby to robaki. Proponuję Ci poszukać w necie program ochrony roślin sadowniczych i tam są wymienione krok po kroku zabiegi ochronne. Wtedy zorientujesz się w czym rzecz.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Cały tydzień leje więc do dziś nie pryskałem miedzianem i dalej leje chyba nie ma sensu ? poźniej nie będzie za późno?
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Trochę odświeżę temat.
Zapobiegawczo przeciwko rakowi bakteryjnemu wiśnie, czereśnie i śliwy można pryskać Miedzianem 50 WP luty/marzec, potem w trakcie kwitnienia? Czy jesienią warto profilaktycznie młode jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie, wiśnie, porzeczki, agrest, borówki amerykańskie, jagody kamczackie spryskać Miedzian 350SC (3ml/litr)?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Warto.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Miedzian

Post »

Jak najbardziej warto ale nie w trakcie kwitnienia, miedzian może poparzyć kwiaty. Tuż przed kwitnieniem jak najbardziej miedzianem 50Wp. zapobiegawczo p-ko brunatnej zgniliźnie drzew pestkowych.
Jesienią w okresie opadania liści zapobiegawczo na raka (Extra 350SC). Miedzian na pewno nie zaszkodzi.
O, Jagusia już odpowiedziała :D
Pozdrawiam! Gienia.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Miedzian

Post »

OK. Ale to jest z etykiety. Sam tego nie wymyśliłem :)
Wiśnia, czereśnia
Rak bakteryjny drzew pestkowych
Termin stosowania: środek stosować:
a) w fazie nabrzmiewania pąków kwiatowych (BBCH 51 ? 61).
Maksymalna / zalecana dawka środka do jednorazowego zastosowania: 3,0 kg/ha. Etykieta środka ochrony roślin Miedzian 50 WP, załącznik nr 1 do zezwolenia MRiRW
b) w fazie kwitnienia oraz w fazie wzrostu owoców (BBCH 65 ? 73).
Maksymalna / zalecana dawka środka do jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Czyli przeciwko rakowi faza bezlistna, a przed kwitnieniem przeciwko brunatnej zgniliźnie?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Miedzian

Post »

Tak jest w programie ochrony Szkółek kórnickich, bo tym programem cały czas się posiłkuję. To jest program sprzed lat, niektórych preparatów już nie ma, a niektórych jeszcze nie ma :D Dawkowanie oczywiście z etykiety. Miedzian, jeżeli chodzi o ochronę jest na szarym końcu skuteczności, stosowany raczej jako środek zapobiegawczy p=ko chorobom bakteryjnym i wirusowym.
http://www.szkolkikornickie.pl/go.live. ... owych.html
Pozdrawiam! Gienia.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Miedzian

Post »

Dziękuję. Oczywiście zapobiegawczy :D
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 3

Post »

Ogrodnicy powiedzcie mi jaka jest różnica między miedzianem WP50 a miedzianem 350 SC ? chcę zamówić i nie wiem jaki .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Rosynant
200p
200p
Posty: 490
Od: 24 wrz 2020, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ciut nad Kalwarią Zebrzydowską

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 3

Post »

IIRC pierwszy to proszek ("W Proszku", 50% miedzi) a drugi już rozrobiona stężona zawiesina. Może i ona z dodatkiem jakim już.
Kwestia wygody w użyciu, chemicznie jeden to pies, tlenochlorek miedziowy.
Nie wdychać proszka, lepiej, znaczy się... :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”