Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

No ale na tych zdjęciach to są te same gałązki, te zagięte?
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Tak to samo drzewko tylko że teraz nie widać tych zakrzywień hm na kilku tylko lekkie zakrzywienia wtedy było mocniej wyprostowały się?


Obrazek


Kolejne pytanie mogę w tym tygodniu pryskać miedzianem ? pierwszy raz będę to robił na 1 litr opryskiwacz 2 gramy miedzianu ok czy za mało?

Tylko pryskać jabłonki czy mogę sliwkę , gruszkę, wiśnię plus agresty i czarna porzeczkę tak samo siknąć tyle ze agrest ma już listki i zalążki owoców nagle się pojawiły w 2 dni :) jabłonki tak jak na zdjęciach już pączki i małe listki. Czy lepiej sylitem ?
Nigdy nie pryskałem ale co roku wsio porażone :(

Dziękuje
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Miedzian 1,5g/ 1 litr. Drzewka owocowe nawet trzeba. Co do porzeczki i agrestu się nie wypowiem bo nie wiem. Sylit zachowaj na potem. Chyba, że masz brzoskwinię to wtedy warto sylitem.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Dzięki za podpowiedzi ;:138

Jak pryskać tym miedzianem mocno aż będzie kapać ? z rana wieczora ? jak będzie padać na drugi dzień co wtedy? po listkach też mogę tak ? ;:3
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Pryskać normalnie, żeby było wilgotne, jak trochę skapnie to się nic nie stanie. Miedzianem można spokojnie pryskać do czasu aż zacznie się pojawiać różowy pąk. Raczej nie da się omijać listków ha ha. Jak będzie padać to zmyje i już. Na razie nie ma wielkiego potencjału chorobowego bo temperatura nie sprzyja, więc spokojnie. W tej chwili możesz sobie pryskać i z rana i w ciągu dnia i wieczorem jak ci wygodnie. Jest tak mało zielonej tkanki, że nic się nie stanie.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

A jak wyschnie to przyjdzie deszcz za 2-3 dni to też zmyje ? czy to już wniknie ? i będzie ok ?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

To jest preparat kontaktowy więc działa tylko na powierzchni. Zmycie zalezy od wielkości opadu. Niezależnie czy przyjdzie po dwóch czy trzech dniach. Po około tygodniu i tak powinno się powtórzyć oprysk bo przy takim tempie rozwoju części zielonych jakie jest wiosną przyrastająca tkanka nie jest już chroniona.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Kurczę :( myślałam że raz i będzie ok czyli jak nowe przyrosty to znów oprysk na całość ? aż się kwiaty pojawia? czy jaka zasada:(

Dziękuje
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Na pewno raz nie wystarczy. Trudno powiedzieć jak często pryskać w uprawie ogródkowej. Zależy jaka to odmiana, czy w sąsiedztwie są np. zaniedbane drzewa owocowe, zależy jaka będzie pogoda. Ja jestem za tym żeby w uprawie na swoje potrzeby pryskać jak najmniej, ale bez oprysków generalnie wiele nie urośnie bo jak nie grzyby to robaki. Proponuję Ci poszukać w necie program ochrony roślin sadowniczych i tam są wymienione krok po kroku zabiegi ochronne. Wtedy zorientujesz się w czym rzecz.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Cały tydzień leje więc do dziś nie pryskałem miedzianem i dalej leje chyba nie ma sensu ? poźniej nie będzie za późno?
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Trochę odświeżę temat.
Zapobiegawczo przeciwko rakowi bakteryjnemu wiśnie, czereśnie i śliwy można pryskać Miedzianem 50 WP luty/marzec, potem w trakcie kwitnienia? Czy jesienią warto profilaktycznie młode jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie, wiśnie, porzeczki, agrest, borówki amerykańskie, jagody kamczackie spryskać Miedzian 350SC (3ml/litr)?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Warto.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Miedzian

Post »

Jak najbardziej warto ale nie w trakcie kwitnienia, miedzian może poparzyć kwiaty. Tuż przed kwitnieniem jak najbardziej miedzianem 50Wp. zapobiegawczo p-ko brunatnej zgniliźnie drzew pestkowych.
Jesienią w okresie opadania liści zapobiegawczo na raka (Extra 350SC). Miedzian na pewno nie zaszkodzi.
O, Jagusia już odpowiedziała :D
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”