Nawożenie trawnika

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Witam. Mam jedno pytanie odnosnie nawożenia trawnika. Wszędzie piszą ,że po zasileniu trawnika nawozem należy go podlać woda aby nawóz szybciej sie rozpuścił . W związku z tym nie rozumiem tego jak piszą, że nie należy nawozić nawóz na mory trawnik bo można go popalić ? Przecież to na jedno wyjdzie czy zmoczymy trawnik po czy nawozimy na mokry, tu i tu nawóz będzie leżał na źdźbłach trawy. Czy ktos może mi to wyjasnić ?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Rozsiewając nawóz na mokre źdźbła trawy po np: deszczu, rosie nawóz się przykleja do źdźbła i wtedy rozpuszcza się na źdźble.

Sypiąc nawóz na suchy trawnik, nawóz opada na glebę, a nie przykleja się do źdźbła.
Podlewać nie musisz koniecznie już rosa będzie powodować powolne rozpuszczanie nawozu.
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Hmm no chyba , że tak, ale rozsiewając nawóz też nie wszystkie granulki wpadają na glebę , na pewno jakiś procent leży na źdźbłach trawy. Dziwię się ,że producenci zalecają zabieg zraszania po nawożeniu.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Wiesz teraz są suche dni więc tak po południu rozsiej nawóz i możesz sobie spokojnie iść odpoczywać bez podlewania. Spadnie deszcz i on odwali pracę podlewania.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

No ale w suchy dzień znacznie mniej nawozu zostanie w źdźbłach :wink:
Z tego co kojarzę mocznik może popalić w ten sposób trawę, pozostałe nawozy raczej nie powinny.
Pozdrawiam, Maciek.
akselb3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 maja 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Szukam właśnie czegoś do trawników, mam pytanie do forumowiczów, korzystał ktoś z was z nawozu firmy Naturrein? Według producenta środek wystarcza na rok czasu, korzystał ktoś z was z tego:
www.zmoderowane??
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Reklama ?
Przecież to nawóz anty mchowy.
Kup nawóz Lubofoskę lub inny zawierający siarczan, a szczególnie wapń i mech sam zniknie.

Inne nawozy też stosuje się raz w roku, więc w głupotę tego nawozu nie wierz !
Kup Polifoskę plus Wapno i efekt taki sam jak to cudo osiągniesz 3x taniej !

Wymienione przeze mnie nawozy kosztują około 60-70zł za 50kg, a ten Twój 42zł za 5kg !
50kg nawozu wystarcza na działkę 1200m kw na 2 lata i to obfitego nawożenia.
ananas
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 17 maja 2011, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Pozwolę się podłączyć pod temat, czy można zastosować saletrę amonową na 9-miesięczny trawnik? :wink:
Bo jak rozumiem szybki wzrost = częste koszenie = giną chwasty = trawa się rozkorzenia i zajmuję miejsca chwastów

Lepiej jest taki szybko rosnący trawnik kosić 1x w tygodniu ale niżej czy 2x wyżej?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Chwasty giną jak kosisz nisko - to ogranicza ich wzrost ale jeśli np. w kwietniu zanim te wszystkie chwasty zaczną nasiona tworzyć, pyłek puszczać to opryskaj je Chwastoksem i po 2 latach będziesz miał pojedyncze chwasty na trawniku.

Możesz zastosować Saletrę amonową na swój trawnik.

Tylko pamiętaj, że najlepszą porą na takie stosowanie nawozu jest kwiecień. Teraz jak rzucisz nawóz to módl się o deszcze (lub podlewaj). Obecnie szybki wzrost trawnika plus twoje koszenie niskie może go zniszczyć, wypalić i ususzyć.
Inny temat nie wiadomo jak masz położoną działkę, czy jest zacieniona, mokra itd.

Ja koszę działkę na środkowym ustawieniu kosiarki, jak już nie wyrabiam na nogach to daję jedno oczko niżej i wtedy zamiast 2 razy w tygodniu śmigać po areale to robię to raz w tygodniu.

Pamiętaj też, że raz na 2-3 lata warto jest rozsiać nawóz wieloskładnikowy Lubofoskę lub Polifoskę. Chodzi o nawóz, który będzie zawierał: Wapń, Fosfor, Potas, Magnez.
akselb3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 maja 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Co możecie polecić na bardzo szybki wzrost trawy ? Planujemy przyjęcie i trawa jest trochę przyblokowana, poleci ktoś coś naprawdę mocnego?
shawo

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

co na bardzo szybki wzrost to nie wiem ale mam pytanie. czy mozna zrobic cos ze strasznie szybko rosnaca trawa?? bo mam wlasnie taki problem i czasem nie chce mi sie kosic a trawa rosnie dosyc szybko;p
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Saletra amonowa.
wibra
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

gemciu
czytam i czytam i nadal glupi jestem.A wiec polecasz polifoska oraz saletre amonową czy wystarczy tylko polifoska teraz tzn.w okolicach kwietnia.mam jeszcze 1 pyatnei do Ciebie z innej beczki.Zakupiłem teraz aerator wraz z wertykulatorem.Powiedz mi co 1 stosowac:aerator czy wert.oraz czy to sie robi 1 po 2 czy sa jakies odstepy?Wielkie Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”