Nawożenie trawnika

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
smitek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 maja 2020, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nawożenie trawnika

Post »

Witam,

piszę z zapytaniem o kolejne nawożenie trawnika. Trawnik przeszedł wertykulacje ponad miesiąc temu, po czym wykonano nawożenie nawozem Barenbrug Wiosenny start. Zastanawiam się teraz nad połączeniem mocznika z Hydrocomplexem od Yary. Jakie są Wasze sugestie? Dodam, że trawnik ten ma już ok 7 lat i koszony jest automatyczną kosiarką. W załączeniu podgląd trawy - zdjęcia zrobione dzisiaj rano :)

Obrazek

Obrazek

Chciałbym go w dniu dzisiejszym zasilić nawozem. Mam i mocznik i Hydrocomplex. Tylko co wybrać :)
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie trawnika

Post »

Skoro starter był już podany to ja wybrałbym Hydrocomplex. Oprócz azotu trwa dostanie również inne składniki.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
biellun
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 mar 2021, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie trawnika

Post »

Czesc,

Czego może brakować trawie że tak żółknie lub schnie miejscami...nie wiem sam jak to nazwać.

Ostatnio dość intensywnie zgrabiłem te siano ale wydaje mi się że powinienem delikatnie wspomóc tej trawie odbudowę. Jak już wspomniałem w wątku trochę wcześniej to posiadam yara vila procomplex, sypnąć z umiarem, pomoże ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie trawnika

Post »

A kiedy była robiona ostatnia wertykulacja tego trawnika? Jaka jest gleba? Wydaje mi się dość zbita.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”