Mikoryza i i inne odżywki do roślin domowych

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mikoryza i i inne odżywki do roślin domowych

Post »

Witam czy ktoś mógłby polecić nazwy jakiejś odżywki uniwersalnej którą by można podlewać wszystkie kwitnące rośliny w domu? Takich po której rośliny ładnie by kwitły, przystosowanej właśnie do roślin domowych.
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Szczepionka mikoryzowa dla roślin domowych. Piękne zdrowe kwiaty w twoim domu polecam ja stosuje u siebie i sa efekty dlatego radze ci zastosuj ja też a przekonasz się
jakie daje efekty :D pozdrawiam
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No dobrze to będzie mikoryzacja korzeni tylko a co w sprawie odżywek? Proszę o jakieś nazwy takich które można dostać w kwiaciarni.
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A co do tej szczepionki to ile ona kosztuje i czy w każdej kwiaciarni można to dostać?? Jak to się podaje roślinom i czy nadaje się do wszystkich roślin czy tylko kwitnących?
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

A do zasilenia zastosuj szaszetki z witaminami dla roslin doniczkowych mozna je kupić w kwiaciarniach lub w sklepach ogrodniczych
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

mikoryza jest do roślin kwitnacych specjalna i dodaje się ja do podłoża należy ja wymieszać , z podłożem i podlać rośline a kosztuje ona ok 20 zł
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jak to wymieszać z podłożem??? Chyba z wodą i podlać kwiaty tak?? To starczy na ile kwiatów taka jedna szczepionka za 20 zl??
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

mikoryze stosujemy raz na całe życie rośliny a opakowanie wystarcza na 25 roślin ,można stosować do wszystkich roślin domowych kwitnących i nie kwitnących z wyjątkiem storczyków oraz domowych azalii i rododendronów opakowania maja z reguły
pojemność 250 ml a dozowanie mikoryzy stosuje się wedłóg zamieszczonej instrukcji na opakowaniu :D pozdrawiam
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aha czyli także do sanseviery , cyklamenów, cissusa i skrzydłokawiata można stosować. To bardzo fajnie, juz o tym dziń wcześniej słyszałem ale odnośnie roślin ogrodowych a tu taka miła informacja. Cieszę się i popytam o to w kwiaciarni. Dzięki, pozdrawiam.
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Byłem dzisiaj w kwiaciarni oraz w centrum ogrodniczym żeby pooglądać te odżywki i szczepionki mikoryzowe.
Jeśli chodzi o odżywki to widziałem tylko takie które maja proporcje NPK 6/5/6 co chyba jest niedobre dla roślin kwitnących, a może się mylę? Babka w kwiaciarni powiedziała że to jest skład wyważony i nie stosuje się większych dawek fosforu więc już sam nie wiem jaki nawóz wybrać. Proszę poradźcie jaki nawóz (chodzi o nazwę) dostępny w sklepie byłby najlepszy i jakie proporcje powinny byc zachowane jeśli chodzi o rośliny kwitnące.
Druga sprawa to ta szczepionka mikoryzowa. Widziałem takie szczepionki w centrum ogrodniczym ale były aż trzy rodzaje i kazda po 17.40 PLN tzn: dla roślin kwitnących, dla roślin o ozdobnych liściach i jeszcze jeden typ ale nie było takiej uniwersalnej do każdego typu roślin i w związku z tym mam pytanie czy mogę np kupić taka szcepionkę dla roślin kwitnących i zastosować ją do wszystkich roślin nawet tych niekwitnących - zielonych jak cissus czy sansevieria?? Czy to robi jakąś różnicę do jakiego typu roślin jest przystosowana ta szczepionka?
Proszę o jakieś porady.
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Nawozy do kwiatów różnią się tylko proporcjami. Do ozdobnych z liści mają przewagę azotu, a do kwitnących nie. I wcale te do kwitnących nie mają najwięcej fosforu - bo wydaje mi się, że takiego szukasz. Nawozy z przewagą fosforu istnieją, ale służą do stymulowania rozwoju korzeni np. po przesadzeniu rośliny.
Nazwy nawozów są różne, ale chemicznie jest to zwykle to samo. Prawie wszystkie kwiaty potrzebują odczynu lekko kwaśnego i dlatego nawozy te składają się z siarczanów.
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ale co ty opowiadasz! Do prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego jest właśnie POTAS potrzebny a nie fosfor, tak mówią znawcy po szkołach ogrodniczych!
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Naprawdę tak mówią? Upewnij się najpierw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”