Oprysk na choroby grzybowe drzew a wysokie temperatury - kiedy pryskać

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
wyrobekj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 paź 2007, o 16:31

Oprysk na choroby grzybowe drzew a wysokie temperatury - kiedy pryskać

Post »

Proszę o pomoc w następującej sprawie. Muszę spryskać drzewa przeciwko chorobom grzybowym, ale każdego dnia albo pada, albo są upały. Czy w takich warunkach bezpiecznie jest pryskać, czy czekać aż temperatury spadną? Jeżeli mam czekać, to jaka ma być prognoza temperatury w dzień, aby było bezpiecznie pryskać?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Oprysk na choroby grzybowe drzew a wysokie temperatury - kiedy pryskać

Post »

Czemu nie można pryskać w ciagu dnia , ktoś powie; a co to przeszkadza skoro opryskuję drzewo, które nie kwitnie i pszczół na nim nie ma. Ano, niestety, wystarczy, że pszczoła przeleci przez mgiełkę, lub bliziutko i już do ula jej inne pszczoły nie wpuszcza. Nawet lekki powiew przemieszcza opary środków. Na etykietach przy każdym preparacie zaznaczony jest zakres temperatury w jakiej można go stosować. Temperatura zbyt wysoka lub zbyt niska i środek nie zadziała. I tak np tegoroczna wiosna; jedynie co udało mi się z oprysków zrobić to oprysk wczesnowiosenny miedzianem - wieczorkiem, prawie bezwietrznie. Następne powinny być opryski na moniliozę na pestkowcach, na parcha i rdzę na ziarnkowych. To okresy kwitnienia, tuż przed czy w trakcie , czy tuż po; niestety nic z tego. Albo leje, a jak nie leje to potężnie wieje. Z oprysków nici :roll: Skutki opłakane: monilioza króluje. Bardzo spóźniony oprysk score (z mospilanem) na mszyce, rdzę i parcha, jedynie parcha udało się utłuc . Na nasionnicę spóźniłam się jakieś 3- 4 dni, może się uda i nie będzie zbyt dużo robactwa.
Wyrobku, cóż, z natura się nie wygra a ryzykować naprawdę nie warto, cena zbyt wysoka. I tak po prawdzie, bezpiecznych oprysków chemia wg mnie raczej nie ma.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”