Biohumus - który,dawkowanie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Witam. Nie moge odnaleźć w wyszukajce tematu o biohumusie a przecież wiem, że był, bo czytałem :? Zwracam się zatem z krótkim zapytaniem: czy BIOHUMUS można PRZEDAWKOWAĆ ?

Z jednej strony nie, bo pisze tak na wielu stronkach internetowych, że to organiczny nawóz i nie można tego zrobić, a z drugiej strony przecież jest podane dawkowanie na opakowaniu więc sam już nie wiem... co by było gdybym przekroczył sugerowane dawkowanie z opakowania np. 5-krotnie ?
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Pytania są tendencyjne ;).
Obrazek
* Wg moich skromnych informacji biohumusu nie można przedawkować.
* Wydaje mi się, że jeśli czegoś nie można przedawkować, to dawkowanie podane jest po to, żeby wiadomo było ILE ROŚLINOM WYSTARCZY do tego aby prawidłowo lub lepiej funkcjonować.

Ale może ktoś jeszcze ma na ten temat inne zadnie :).

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Poczytaj tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=4959
Albo wpisz w wyszukiwarkę hasło "biohumus" i zaznacz opcję wyszukiwania w treści i tytułach postów.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Siekier83
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 mar 2008, o 14:19
Lokalizacja: Białystok

Post »

Mam pytanko do forumowiszów którzy stosowali już biohumus. Czy to rzeczywiście taki wspaniały nawóz? Właśnie zamówiłem sobie porcyjke na allegro i sprzedawca go bardzo zachwala, ale to normalne, że się zachwala to co się sprzedaje. Dziwi mnie to, że tylko on sprzedaje biohumus na allegro i w dodatku mam byc on podobno lepszy, niż ten powszechnie sprzedawany w sklepach, bo jest bardziej skącentrowany a jakoś ludzie nie kupują go tak masowo.


Siekier, wpisz w swój Profil skąd jesteś, proszę. I pisz uważniej, z polskimi literami, przecinkami i bez błędów. Dziękuję. Nalewka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Biohumus nie występuje w różnych koncentracjach może są znikome różnice zależy od producenta, poza tym jest to nawóz organiczny który i tak nie dostarcza w pełni składników pokarmowych roślinom, w okresie intensywnej wegetacji powinno się nawozić nawozami mineralnymi, jest to oczywiście dobry nawóz ale ma inne zadanie niż nawóz mineralny. :D
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Odkąd podlewam swoje kwiatki wodą zmieszaną z Biohumusem znacznie poprawił im sie wygląd i wreszcie zaczęły porządnie rosnąć :D
Polecam wszystkim ten nawóz.

Przy okazji chciałam zapytać czy mogę go stosować przez cały rok, czy tak jak w przypadku innych zaprzestać na zimę.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Stosuję biohumus z powodzeniem od kilku ładnych lat, także w zimie, oczywiście w mniejszych dawkach, tak gdzieś raz na miesiąc. Ale tak jak napisał Przemo to jest nawóz organiczny i dobrze jest zasilić rośliny w okresie wegetacyjnym (wiosna, lato) nawozem mineralnym (pełna gama do wyboru). Trzeba pamiętać tylko by nie "przesadzić" z tymi nawozami - lepiej mniej jak za dużo.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ja mam właśnie niemiłe doświadczenie związane z jednym z nawozów, dlatego teraz przestawiłam sie tylko na Biohumus.
Tylko do kwiatów balkonowych używam nawozu dla kwiatów kwitnących.
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Jakich roślin nie wolno sadzić w biohumusie?

Post »

Kupiłam zeszłego roku porcję dżdżownic kalifornijskich i te kochane pracusie wyprodukowały mi sporo kompostu. Zabieram się niedługo do przesadzania moich roślinek pokojowych, i zastanawiam się,jakich nie wolno dawać do tego kompostu.
Waleria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zależy od tego czy w kompoście nadal będą dżdżownice i jakie ma ten kompost pH oraz jaki skład surowcowy był użyty do jego wyprodukowania. :wink:
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

A ja czytałem,że ten biohumus ma zawsze odczyn obojętny :roll:
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Czarodziej_ pisze:Zależy od tego czy w kompoście nadal będą dżdżownice i jakie ma ten kompost pH oraz jaki skład surowcowy był użyty do jego wyprodukowania. :wink:
Na kompost szło wszystko tylko z działki: liscie, łęty, trawa, chwasty. Dżdżownice już przeprowadziłam na następny kompost.
Waleria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Walerio kup sobie paski lakmusowe i sprawdź pH kompostu będzie wtedy najłatwiej dobrać rośliny które mogą rosnąć w takim podłożu, można również taki kompost używać do mieszania z innymi ziemiami. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”