Biohumus - który,dawkowanie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marysienka90
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 24 sie 2016, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

asprokol pisze:Najlepiej kieruj się intuicją bo rozum ma podobny dylemat jak w pytaniu "mleko którego producenta nadaje się do kawy expresso".

nie mam pojęcia, po co Pan się udziela jeśli nie ma Pan zamiaru odpowiedzieć na zadane pytanie :) są osoby, które nawożą tym rośliny doniczkowe i do nich kierowane było to pytanie :)

pozdrawiam
MaryśKa
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Można zadać ciekawe pytanie i czekać na to że znajdzie się ktoś kto zechce odpowiedzieć.
No to wykład numer jeden jak się robi Biohumus - bierze się odpadki roślinne wpuszcza dżdżownice kalifornijskie i czeka aż zjedzą te odpadki.
Dżdżownica strawi odpadki i tak jak krówka produkuje obornik one produkują biohumus "tylną częścią ciała"
Parafrazując Twoje pytanie można zadać je w stylu. Jaka kupa dżdżownicy rozpuszczona w wodzie sprzedawana przez różne firmy żerujące na naiwniakach jest najlepsza do roślin doniczkowych.
Niestety firmy nie stosują technologi produkcji ale karmią czym się da te głodne stwory, więc każda kupa może być inna ale mieszanka tych kup w wodzie taki kompot nazywa się Biohumus. Rośliny mają w głębokim poważaniu rodzaj opakowania i etykiety, a na pytanie czym karmiono dżdżownice nie potrafi odpowiedzieć nawet właściciel fabryki ;:306 bo słowo odpadki ma szeroki wachlarz prawidłowych odpowiedzi.
Pewnie dlatego trudno o odpowiedź na forum osoby która potrafi ogarnąć ten temat.
Pozdrawiam i przepraszam za niezrozumiały tekst w poprzednim poście.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Marysienka90
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 24 sie 2016, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Jakże miło z Pana strony,że zechciał Pan odpowiedzieć na moje pytanie pomimo że, odpowiedź była nie na temat. Dziękuję bardzo za fatygę. pozdrawiam za Pańskie poczucie humoru. ;:180
MaryśKa
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Marysieńko spotkałam w markecie Biohumus do kwitnących firmy Agrecol.
Z tej firmy stosuje inne nawozy ( uniwersalny, do zielonych, jesienny) i jestem zadowolona, może warto spróbować też tego Biobumusu.
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Ten z Agrecolu nie jest nawozem naturalnym, bo jest wzbogacany o składniki mineralne, więc nie można tak beztrosko lać jak tego z Ekodarpolu. Może też dlatego właśnie są po nim efekty :wink: bo ten "prawdziwy" to dla mnie niezła ściema i mam o nim takie samo zdanie jak o homeopatii :D
Awatar użytkownika
krzysiek74
50p
50p
Posty: 55
Od: 22 kwie 2009, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Czy Biohumus Uniwersalny który zakupiłem do kwiatów doniczkowym mogę również stosować do bratków które posadziłem na balkonie?
Forza Viola per sempre!
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Biohumus, nazywany też wermikompost, to nawóz ogrodniczy pochodzenia naturalnego. Można go stosować do wszystkich upraw w ogrodach ozdobnych, warzywnych jak i do roślin domowych. Do jego produkcji zatrudniona jest dżdżownica kalifornijska która nawet nie wie do czego wykorzystywana jej kupka. Opisy na etykietach sugerujących że dana rozpuszczona w wodzie kupka jest wskazana do jakiś roślin są wymysłem działu marketingu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

nawozy

Post »

Kiedyś tam kupiłem sobie Biohumus z myślą o pomidorach. Niestety nie użyłem go ani razu po przeczytaniu tego, co jest napisane małym druczkiem
na odwrocie butelki. Nie wiem co jest w nim tak toksyczne, bo z tego opisu wynika, że to większa trucizna niż ŚOR i ten napis "Bezpieczne Nawożenie" ;:306
Obrazek Obrazek Obrazek
Andrzej
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Taka instrukcja ostrzegająca jest na każdym nawozie, to taki obowiązek umieszczenia informacji, jak na paczce papierosów, czy w reklamie leków.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Ludwiku, oczywiście , ale żeby po biohumusie aż 21 dni karencji i pisze jak wół : "Nawóz nie jest przeznaczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym" !!! ... Więc skoro Biohumus nie jest ekologiczny , to co ??? ;:202
Tyle, że nawet po nawozach mineralnych nie ma karencji 21 dni . Ciekawe co tam jest za trutka ? ... Najśmieszniejszy jest napis na głównej etykiecie z przodu : Bezpieczne Nawożenie ;:306
Andrzej
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Ja się na tych wynalazkach nie znam ale w sieci są takie informacje.

Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Więcej można rozeznać się Który biohumus jest prawdziwy?
Czym jest prawdziwy biohumus? Biohumus, określany też jako kompost koprolitowy lub wermikompost, to nic innego jak odchody dżdżownicy kompostowej, uzyskiwane po przetworzeniu substancji organicznej. Taki nawóz jest źródłem substancji, które rośliny potrafią wchłonąć prawie natychmiast. Stąd tak duża popularność biohumusu w ?ratowaniu? roślin, na których widać niedobory składników pokarmowych ? szybkość działania jest podobna, jak w przypadku nawozów mineralnych. Jednak prawdziwy biohumus to nawóz w 100% naturalny i bezpieczny, bo bez dodatku składników mineralnych i chemicznych.
Jednak to ostrzeżenie o którym pisałem w poprzednim poście jest zabezpieczeniem przed odpowiedzialnością prawną, że można tą mieszanką się podtruć.
jakoln88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 lip 2017, o 01:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Pierwszy raz otworzyłam butelkę z biohumusem i "wybuchła" trochę się rozpryskując. Już nie mówię o powalającym smrodzie szamba. To normalne? :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”