Fungilitic

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Fungilitic

Post »

Joze1802 pisze: Ja jak pisałem, zakupiłem w końcu ten specyfik w buteleczce 0,25 l w celu przetestowania, jak zda egzamin to zakupię więcej. Jeszcze nie stosowałem, bo zimno i mokro, więc czekam na wiosnę może w końcu zawita do nas? :(
I jak oceniasz działanie Fungilitic'u ?
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Jak oceniam? W moim przypadku trudno to potwierdzić, tydzień po oprysku zmogła mnie choroba i zostałem na ponad 7 tygodni uziemiony w łóżku. Po powrocie do zdrowia, moje pierwsze kroki to na działkę, to co zobaczyłem to się załamałem. Działkę zastałem przepięknie i totalnie zarośniętą tak, że nie widać było warzyw, i tu zastanawiałem się czy to przypadkiem nie zasługa Fungilicitu który tak na nie podziałał ;:oj Tak więc z testów nici, a w tym roku już Go nie stosowałem.
Pozdrawiam Józef
Piotr321
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 kwie 2018, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Witam,
To może ja się wypowiem trochę na temat fungilitic.
Zakupiłem go pierwszy raz w tym roku w pierwszej połowie kwietnia, czyli w ostatniej chwili na opryski. Kupiłem na próbę 500ml - warto kupować u producenta, bo jest mniejszy vat i koszt przesyłki niż z innej strony.
Pierwszy oprysk na truskawki zrobiłem 20.IV i muszę powiedzieć, że aż do wczoraj nie było białej i czerwonej plamistości a zawsze była ( na pewno też pogoda miała w tym udział bo u mnie prawie cały kwiecień aż do teraz może raz padało obficie za wyjątkiem mgieł i porannej rosy, tak to mnie omijały niepogody).
9.V wykonałem drugi oprysk - więc dam znać później czy warto go stosować również na mączniaka i szarą pleśń.
Ale pierwszy raz mam ładne krzaczki i zdrowe - zawsze mi je dziesiątkowała plamistość a po zbiorach mączniak.

Opryskałem również gruszę i jestem mile zaskoczony bo rdza gruszy mi jeszcze nie pojawiła, a w tamtym roku już pierwsze objawy miałem. Wykonałem dwa opryski 15 i 30 IV
Również brzoskwinie opryskałem na kędziarzość i na razie jej nie ma - więc dam znać jak na dłuższą metę będzie.

Ostatnim drzewem jakie opryskałem była wiśnia northstar i pierwszy raz nie spadły zawiązku i na razie nie pali drzewka brunatna zgnilizna - tu też poczekam i napiszę pod koniec maja - jak się drzewko ma.

Zastanawia mnie tylko jedno czy jest to na pewno bezpieczny środek - bo jak prysnąłem na mrówkę to w sekundę był jej dead - i pali po skórze na rękach jak skapie.
I przeraźliwie brzydko pachnie.
furmann
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 maja 2019, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungilitic

Post »

Chciałbym przestrzec wszystkich przed .... Jak się okazało nie sprzedają oryginalnych preparatów, a ich skład jest niezgodny z opisem. Inny zapach brak działania wzbudziło od razu moje podejrzenia. Po badaniach w akredytowanym labolatorium potwierdziły się moje podejrzenia że kupiłem kota w worku. Zadzwoniłem do pani Furowicz, która jest producentem. Pani profesor powiedziała że to nie jej preparat .... i inne preparaty pod nazwą Fungilitic co jest kradzieżą a po przeglądzie wyników badań stwierdziła że .... sprzedaje gówno w płynie. Więc odradzam.


Zmodyfikowałam treść i zostawiam post w okrojonej wersji
aby ewentualnie ostrzec forumowiczów przed tym produktem.?karo
elizu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fungilitic

Post »

Cześć,

Chciałabym odświeżyć temat. Kiedyś zakupiłam i stosowałam, chciałam kupić kolejny raz, ale nie zgadzała mi się nazwa (weszłam na stronę na której wcześniej kupowałam). Po nitce do kłębka, okazało się, że ten dystrybutor sprzedaje teraz swój produkt w miejsce oryginału, polecam poszperać, bardzo nieeleganckie zachowanie. Ale do meritum, gdzie teraz zakupić oryginał? Strona producenta oryginału nie przekierowuje do żadnego sklepu, ktoś już próbował się z nimi kontaktować i zrobić zakup?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fungilitic

Post »

:wit Dziwne , że producent nic z tym nie robi .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fungilitic

Post »

:wit Zgłębiłam temat i znalazłam inny preparat z takim samym szczepem
bakterii w bardziej przyjaznej cenie . Nazwa tego szczepu bacillus polymyxa .
elizu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fungilitic

Post »

Jaki? Chodzi o oryginał firmy Adiumentum?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fungilitic

Post »

:wit FungiZum i Bactim Fertimax , oba mają w składzie bacillus polymyxa .
elizu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fungilitic

Post »

Bardzo dziękuję :) piszą że szczep opatentowany (czyli zgodnie z prawdą) oby pani profesor udzieliła licencji :) ufam, że należycie uszanowano własność intelektualną:)
elizu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fungilitic

Post »

anulab pisze::wit Dziwne , że producent nic z tym nie robi .
Robi robi, wystąpiono do urzędu patentowego w tej sprawie.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fungilitic

Post »

To pewnie trochę potrwa .
A preparatu chyba nadal nie ma w sprzedaży ?
Awatar użytkownika
Meristem
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 kwie 2021, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Fungilitic

Post »

anulab pisze:To pewnie trochę potrwa .
A preparatu chyba nadal nie ma w sprzedaży ?
Już jest w sprzedaży. Póki co tylko na allegro (konto nazywa się Fungilitic) lub na dowóz od przedstawiciela producenta (numer tel. podany na stronie fungilitiku w zakładce "producent").

Trwają prace nad przeprojektowaniem strony www, wkrótce pojawi się tam sklep internetowy i nowe treści :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”