Działka leśna - jak przygotować glebę pod ogród?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Kessey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2018, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Działka leśna - jak przygotować glebę pod ogród?

Post »

Posiadam dom na działce leśnej. Niestety oprócz dzikiej trawy nic tam nie chce wyrosnąć - gleba jest piaszczysta, aż żółta. Przez dwa sezony testowałem na przekopanej i spulchnionej wierzchniej warstwie różne rodzaje traw, nawet pastewna kostrzewa nie chciała wyrosnąć. Początkowo myślałem o dowiezieniu ziemi, ale koszta byłyby zbyt duże, poza tym to działka nieregularna, ciężki sprzęt nie wjedzie między drzewa, ogólnie dużo komplikacji.
Pomyślałem więc o rekultywacji ziemi. Glebozgryzarka, usługa przeorania ziemi. Widziałem coś takiego niedaleko, problem w tym, że w efekcie wyszła tam piaszczysta plaża. U mnie jest znacznie więcej dzikiej trawy, bardzo głęboka darń więc miałoby co gnić, mimo wszystko potrzebny byłby jakiś nawóz, czy coś w tym rodzaju. Stąd moje pytanie, co w takiej sytuacji zaradzić?
Dodam, że sam trawnik po odjęciu lasu, domu i podjazdu będzie miał ponad 4000 metrów kwadratowych, a więc wszelkie patenty z "paczką nawozu z ogrodniczego" u mnie się po prostu fizycznie nie da zrealizować. Może jakieś nawozy rolnicze? Poniżej fotka z fragmentu jak to wygląda.



Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka leśna - jak przygotować glebę pod ogród?

Post »

Utworzył się tam lokalny ekosystem i ja bym go nie ruszał. Warto zrobić plan tego terenu i nanieść na nim warstwice, rosnące drzewa i krzewy. Możesz też wydrukować mapkę z Googli - widok z kosmosu na twoją działke.

Zacznij teraz od pobrania próbek gleby z trawnika i dania ich do zbadania do Stacji Chemiczno Rolniczej. Takie typowe badanie rolnicze (odczyn, fosfor, potas magnez). Poproś o zalecenia co do korekcyjnego nawiezienia jak dla trawnika.
Cena badania jednej próbki 13,12 zł. Zalecenia w podobnej cenie.


Nie korzystamy z opcji cytatu odpisując bezpośrednio pod postem osoby do której się zwracamy. :wink:
bab...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”