Bluszczyk kurdybanek ( Glechoma hederacea )

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2725
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: co to za roślinka

Post »

Tak, to jest Bluszczyk kurdybanek - (Glechoma hederacea)
Pozdrawiam Anna
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bluszczyk kurdybanek ( Glechoma hederacea )

Post »

Dziękuję Aniu - zawsze go tępiłam nie wiedząc o jego walorach zdrowotnych.
lilijka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 cze 2017, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bluszczyk kurdybanek ( Glechoma hederacea )

Post »

Też mam tego bluszczyka kurdybanka. Od paru lat tak mi się rozprzestrzenił, że jest już w różnych miejscach ogrodu. Najpierw myślałam,że ładny to może niech zamiast chwastów go wolę i gdy go zidentyfikowałam kto on jest , i niby jaki leczniczy i do jedzenia zdatny to straciłam czujność. Teraz wiem co z niego za ziółko. Przez rozłogi idzie i niby 10-15cm max. Niby się zgadza jak po równym leci ale jak coś napotka na swojej drodze to się wspina i tak mu się międzywęźla wydłużają, że ma po pół metra. Wspina mi się na piwonie i dusi je, na tuje też wchodzi. Żaden dosłownie oprysk nie działa. Od szwagra jakieś brałam też co na wybiórcze wieloliścienne w uprawie buraków i zbóż stosuje i też go tylko sparzyło. Odradza się jak feniks z popiołów i idzie dalej. Wrasta między inne rośliny i jest trudny przez to do dokładnego wyrwania. Od kilku lat ściółkuję skoszoną trawą i teraz jego przykrywam. Sypię na niego grubą warstwę trawy i go wyduszam. Niestety nie wszędzie się da. Kiedyś wyczytałam ośrodku na kurdybanka, nie pamiętam teraz nazwy, ale nic z poszukiwań mi nie wyszło, a w sklepie ogrodniczym nie mają i nie są zainteresowani szukaniem. Tyle w temacie.
jackovski
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 27 gru 2018, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kurdybanek w trawniku

Post »

Większą dawką tzn. jaką ?
ezechiel

Re: Bluszczyk kurdybanek ( Glechoma hederacea )

Post »

Bardzo dobrze zwalcza go substancja aktywna Triklopyr. Niestety preparat Fernando jest za słaby, jak większość obecnie dostępnych ŚOR, a Garlon 4 w UE został niestety wycofany.
Awatar użytkownika
Prokton
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lip 2017, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Bluszczyk kurdybanek ( Glechoma hederacea )

Post »

Na bluszczyka Fernando + Starane w wyższej dawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”