Herbicydy w uprawach różnych roślin ozdobnych

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Herbicydy w uprawach różnych roślin ozdobnych

Post »

Szukam herbicydów doglebowych które działają około 2 lata. Nie wiem czy wogole takie są bo sie za bardzo nie orientuje w temacie. Wazne zeby były łatwo dostępne i nie za drogie. Dziękuje za odpowiedzi :)
chomas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 sty 2008, o 23:34
Lokalizacja: Poznań

Post »

Hmm a w jakiej konkretnie uprawie chciałbyś zastosować takowy herbicyd?8)
Ja zawsze mam rację. Raz mi się wydawało, że nie mam racji, ale okazało się, że byłem w błędzie.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Chore rośliny cebulowe ktorych mi sie nie chce wykopywac.
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Herbicydy z reguły niszczą lub niedopuszczają do rozwoju roślin. Nie słyszałem, żeby mogły wyeliminować cebulki znajdujące się w glebie i zniszczyć wirusy, którymi te chore cebulowe są zainfekowane
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Jeśłi zastosujesz glifosat na liście(Roundup 360 SL, Avans 330 SL, Perzocyd 280 SL) - zemrą wszystkie cebulki , czyli organy spichrzowe.
Glifosat jest substancją czynną wielu herbicydów totalnych, a produkty rozpadu zostają w glebie i pół roku. Sadzić i siać można już po 2-3 tygodniach, ale...czy marchewkę dla niemowlęcia?

" Główne działanie tego herbicydu polega na hamowaniu syntezy chlorofilu, chociaż stwierdzono, że może powodować wzrost niektórych gatunków alg (Wong 2000). Glifosat wnika przez zielone części rośliny (liście, łodygi), przedostaje się do jej części podziemnych (korzenie, kłącza rozłogów, bulwy, cebule, itp.) i powoduje ich zamieranie."

Czy warto tak truć?
Poczytaj tu, fragment pracy doktorskiej o stosowanych przez nas truciznach i ich interakcjach:
http://www.pedagogiczna.edu.pl/warsztat ... 060315.htm
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Jeśli nie chcesz usuwać porażonych cebulek, zastanów się nad uzyciem :Basamid 97 GR lub Nemazin 97 XX.Oba preparaty mają tą samą substancję czynną.Działają kompleksowo;zapobiegają kiełkowaniu nasion chwastów,niszczą patogeny glebowe(grzyby , bakterie) i nicienie.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

hanka55 podałaś bardzo przydatne informacje. Dla mnie osobiście niedopuszczalne jest stosowanie herbicydów w ogrodzie, gdzie rosną warzywa , zioła. To trucie samego siebie, tyle, że na raty. Herbicydy można stosować w ostateczności, przed przygotowaniem ogrodu, trawnika jak nie dajemy sobie rady z ręcznym wyplewieniem chwastów. Potem dla mnie już na nie nie ma miejsca w ogrodzie. Ja nie wiem ile cebulek miałabym do wykopania, to zaparłabym się i wykopała. Herbicydy to ostateczność w wielu przypadkach można ich uniknąć. W moim ogrodzie są chwasty, jak nie mam czasu z nimi walczyć to nawet widoczne, wole je niż stosowanie herbicydów.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

mora 1 - konkrety kumulacji chemii ogrodowej w owocach , podałam tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 092#223092

Też jestem za ekologicznym, rozumnym podejściem do przyrody :P , a pryskaniem chemią przy każdej okazji :evil:
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uniwersalne środki do oprysków drzew ozdobnych

Post »

Witam.przez całe lato sadziłam różne krzaczki ozdobne taki jak.dereń , bez , forsycja, krzewuszka i jeszcze itp.jednak wczoraj zauwazyłam , że cos złego się z nimi dzieje tzn.na niektórych są ciemne plamki , zwiniete i takie bylejakie sie zrobiły.czy jest uniwersalny oprysk , który mogę zastosować , żeby je trochę uleczyć.chciałam , żeby tworzyły za jakiś czas kolorowy szpaler , ale czarno to jakoś widzę.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Uniwersalne środki do oprysków drzew ozdobnych

Post »

Czy wszystkie były sadzone z doniczek?
Waleria
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uniwersalne środki do oprysków drzew ozdobnych

Post »

tak wszystkie były wysadzane z doniczek , krzewuszka nawt zakwitła ale niestety też zmarniała, one wygladają jak niedożywione + przez coś podjadane takie bidy z nedzą.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Uniwersalne środki do oprysków drzew ozdobnych

Post »

Daga03 pisze: one wygladają jak niedożywione + przez coś podjadane takie bidy z nedzą.
Jak ktoś jest niedożywiony, to mu antybiotyk serwujesz?... Chyba nie tędy droga.
Po pierwsze- do roku po posadzeniu rośliny zawsze odchorują- nawet posadzone z doniczek(już nie wnikam jakie one w tych doniczkach miały życie! :? ). Poza tym teraz skupiają się na ukorzenieniu, wrośnieciu w podłoże- w "górę" będą inwestować później. Na pewno więc trzeba z nimi współpracować i np. podczas upałów półcieniować.
Często jednak mialem wątpliwości co do zdrowia zawartości doniczki; więc pokusilem się(zawsze z dobrym efektem) o pierwsze, obfite podlanie- z dodatkiem Aliette(to swego rodzaju odkażenie- licho wie, co się ze szkółki przywlecze). Jeśli wolisz bardziej ekologicznie, to teoretycznie podobny efekt(ale tylko na zdrowych roślinach) da Polyversum, a na wiosnę jakś mikoryza.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pabian13
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 22 cze 2017, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Post »

Moje pytanie kieruję do starszego grona forumowiczów. Niedawno w ręce wpadła mi genialna książka autorstwa panśtwa Grabowskich z lat 70.

W książce opisane były stosowane herbicydy, natomiast w dniu dzisiejszym nie są już dostępne. Może ktoś z Was zna dzisiejsze odpowiedniki herbicydów takich jak:
-Aretit
-Alipur
-Nexoval
-Prevenol 56

Może znacie jakieś inne środki na odchwaszczanie mieczyków?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”