Przędziorki

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Przędziorki

Post »

Poszukam innych akarycydow, począwszy od zwykłego Karate.
U mnie Provado się sprawdzał.
A raz a dobrze? Podnieść wilgotność powietrza, zmienić rośliny na mniej smaczne...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Przędziorki

Post »

Ja w tym roku po raz pierwszy od kilku lat nie miałam w tunelu przędziorka .Na jesieni
tunel był odkażony siarką paloną , wiosną kupiłam dobroczynka .Co zadziałało , nie wiem .
A zapomniałam , był jeszcze poplon z gorczycy .
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Przędziorki

Post »

A Emulpar ktoś stosował?
Ja mam zamiar spróbować. Nawet mam na półce, tylko jakoś o nim zapomniałam. Przypomniał mi o nim wpis Skoanny na jej blogu....
Pozdrawiam,Vivien333
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Przędziorki

Post »

Stosowałam dodawałam jeszcze tymol , rośliny nie padły ale przędziorek też nie
do końca .
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Przędziorki

Post »

Każdy oprysk działa tylko na dorosłe osobniki a zupełnie nie niszczy jaj, dlatego oprysk musimy powtarzać do czasu aż przędziorki przestaną się pojawiać. Dlatego dobroczynek jest dużo lepszym rozwiązaniem bo żywi się też jajami rozmnaża się i rozprzestrzenia. Inwestując w skuteczniejszą metodę po pewnym czasie przekonamy się że to najlepszy wybór.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Przędziorki

Post »

W moim przypadku dobroczynek nie załatwi sprawy, bo mam też inne szkodniki (wełnowce, mszyce i być może wciornastki). Jakieś plagi egipskie spadły w tym roku na moje rośliny :-(
Myślę, że jednak skorzystam z tego Emulparu.
Mam jednak pewne obawy- zwłaszcza, jeśli chodzi o rośliny z "włochatymi" liśćmi- np bakłażan, pepino, ogórki, a nawet pomidory- mają liście "nie gładkie". Zastanawiam się, jak one zniosą taki olejowy preparat. Anulab, pryskałaś takie rośliny? Nic im się nie stało?
Pozdrawiam,Vivien333
jjdj

Re: Przędziorki

Post »

Pisałem pod innym tematem, ale napiszę też tutaj. Tylko olej neem! Rewelacja po prostu. Pozbyłem się przędziorków, mączlika, mszyc i poskrzypka liliowego. Czekam na efekty z wełnowcem i tarcznikiem.
A do tej pory myślałem, że ekologiczny preparat pewnie całe g... zdziała.
Vivien. Zrób po prostu test. Zaaplikuj ten preparat na jednego włochatego liścia i obserwuj przez kilka dni.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Przędziorki

Post »

jjdj...
W jakim wątku o tym pisałeś? Pryskałeś też doniczkowce? Bo ja głownie w ich przypadku mam obawy, no i póki co, nie mam jeszcze oleju neem, dopiero go zamówiłam.
Poza tym... u mnie już za późno, bo popryskałam rośliny (obficie) Bi58. Ło matko... jak to cuchnie... :shock:
No nic, ważne żeby ukatrupiło te gady...
Resztę wypowiedzi przeniosłam do wątku o wełnowcach, bo to chyba bardziej odpowiednie miejsce.
Pozdrawiam,Vivien333
jjdj

Re: Przędziorki

Post »

Vivien -wątek o wełnowcu.
Pryskałem doniczkowce, tarasowce, warzywa i drzewka owocowe. Przyjechałem na urlop i od razu się wziąłem za ratowanie roslin. Dizygoteki miały po 2-3 liście i wszystko w pajęczynce. Obecnie nowe liście wyrastają. Tęgosze, białe u nasady od wełnowca dostały porządny prysznic. Kapusta pokręcona od mączlika- obecnie ani jednego dziada na niej nie ma. Jutro wieczorem pryskam wszystko ponownie dla pewności.
Po Bi58 wszystkim roslinom paliło młode liście i wzrost ustawał na kilka tygodni. No i ten smród!
Nie kupię już chemicznego insektycydu, za to duży kanister oleju neem.
Jeśli masz kaktusy/sukulenty bezlistne możesz je kąpać w wodzie o temp. 50-51C, całe rosliny z korzeniami. Zabije to wełnowce. Białko roślinne zetnie się dopiero w temp powyżej 52C.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Przędziorki

Post »

Dzięki. Właśnie tam przeniosłam część wypowiedzi, bo mi się wątki pomieszały :wink:
Mógłbyś napisć w jakich proporcjach mieszasz ten olej i co dodajesz? Bo widziałam kilka różnych przepisów, z różnymi dodatkami.
Zakrywasz ziemię, czy po niej też pryskasz?
Kanister? Gdzieś można tyle kupić? :shock:
Ja kupiłam w aptece internetowej- po 50ml buteleczki mają... :?
Trochę mnie wystraszyłeś z tymi uszkodzeniami roślin po Bi58... ;:218
Pozdrawiam,Vivien333
jjdj

Re: Przędziorki

Post »

Kupiłem gotową emulsję z rimulganem. Daje się 5ml/l dla roślin o miękkich liściach i 10ml/l dla tych o skórzastych. Ziemię też dobrze opryskałem by w korzenie poszło dla lepszej skuteczności.
W Niemczech dostępne są różnej pojemności tego preparatu. Czystego oleju nie kupowałem, bo emulgator to dodatkowy koszt, i bawić w odmierzanie mi się nie chce. Kupiłem 400 ml "na próbę" i już wiem, że.muszę kupić więcej. Im większa pojemność tym taniej za litr wychodzi. Koszt 1 litra to ok 30?, a 0,5l prawie 20?.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Przędziorki

Post »

U nas chyba takiego gotowca nie ma :(
Obawiam się, że trzeba samemu kombinować...
Może ktoś napisać jakie proporcje tego oleju i mydła należy zastosować, żeby było to skuteczne?
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Przędziorki

Post »

Ja też w tej chwili używam gotowy produkt z USA tam podają ilość aktywnego składnika - działa bardzo skutecznie.

Obrazek

Czy takie proporcje bez emulgatora są skuteczne nie ręczę ja zawsze miałem jakiś emulgator.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”