Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
darendarski
 Tytuł: Re: Drożdże
PostNapisane: 10 lut 2015, o 08:28 
200p
200p

1 szt.
Ja jestem zadowolony. W pomidorach miałem ZZ przez 2 miesiące a ostatnie (Black Cherry) zebrałem 8.09 ale pomidory posadziłem za gęsto szczególnie nad Black Cherry nie zapanowałem oprócz tego z początku źle opryskiwałem bo nie pryskałem od dołu (ktoś mi powiedział że tam są przetchlinki i nie można - a tam się głównie ZZ lęgnie - ale 2 miesiące utrzymałem plonowanie.
A ogórki zebrałem ostatnie 23.09 (interwencyjnie przed pierwszym przymrozkiem) czyli prawie półtora miesiąca od pierwszych objawów mączniaka. Wniosek jest dla mnie taki że drożdże nie eliminują ale opóźniają rozwój chorób grzybowych. W tym sezonie jeszcze pokombinuję przede wszystkim z sposobem oprysku.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tara
 Tytuł: Re: Drożdże
PostNapisane: 8 lip 2018, o 13:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Bierzemy 100 g drożdży piekarskich i rozpuszczamy w 0,5 litra mleka 3,2%, a następnie rozcieńczamy roztwór 10 litrami wody - można dodać około 1 łyżki płynnego szarego mydła, aby ciecz lepiej utrzymywała się na liściach. Tak przyrządzonym preparatem opryskujemy rośliny, a najlepiej polewamy je od wierzchołka. zarówno górną jak i dolna stronę liści. Taki zabieg wykonujemy regularnie raz w tygodniu, przez cały okres wegetacyjny, szczególnie w chłodne lata po kilkudniowych opadach deszczu, ale przynajmniej u mnie tego deszczu jak na lekarstwo i to na receptę!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 30 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości