Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Asprokol,
dzięki :wit
Iza
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

KaLo, świetnie potrafisz manipulować nawet wynikami własnego eksperymentu. Mówiłam o tym zdjęciu

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224
To zdjęcie mówi wszystko.
...jokaer
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

aria pisze:Producent podaje skład Humusu Active, każdy może sobie przeczytać.

W 1 ml nawozu Humus Active zawiera:
- miliardy PM-ów Pozytywnych Organizmów pochodzących z uszlachetnionego
przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych. ............................................................
To uszlachetnienie polega na tym że, ta dżdżownica zeżre krowią kupę i wydali swoją.
Przypomina mi to tekst mojej kuzynki która była ze stolicy czyli najmądrzejsza, nie jak my prostaki z małego miasteczka co jedli świnie i krowy ........... ona uszlachetniała wieprzowinę i wołowinę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

aria pisze:KaLo, świetnie potrafisz manipulować nawet wynikami własnego eksperymentu. Mówiłam o tym zdjęciu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224
To zdjęcie mówi wszystko.
..... Cytuję tekst zamieszczony pod zdjęciem.
kaLo pisze:...
Od lewej pokrzywa, kranówka, nawóz. Dopiero 3 krotne podlanie pomidorków pokrzywówką bez rozcieńczenia ( nie spaliła korzeni !!! ;:oj ;:oj ) dało rezultat podobny do kranówki z jedną perełką saletry amonowej na 50 ml. Dodanie do wody demineralizowanej odrobiny soli gorzkiej i gipsu poprawiło wygląd pomidorków w 3 kubku. Jak widać stosowanie pokrzywówki 1:100 daje tyle co nic o czym z bólem zawiadamiam zwolenników jej stosowania. Jak ktoś ma zasobną ziemię to nie zaszkodzi, jak kiepską to nie pomoże.Koniec eksperymentu.
Tak napisałem pod zdjęciem, czego znów łaskawie nie zauważyłaś . I kto tu manipuluje?

Tekst nie dotyczył nawożenia/jokaer.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Dyskusja na temat nawozowych sztuczek zatoczyła chyba niezbyt ciekawe kręgi :?
Proponuję ochłonąć i skupić się na konkretach, a nie na słownych przepychankach.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

kaLo pisze:
aria pisze:KaLo, świetnie potrafisz manipulować nawet wynikami własnego eksperymentu. Mówiłam o tym zdjęciu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224
To zdjęcie mówi wszystko.
..... Cytuję tekst zamieszczony pod zdjęciem.
kaLo pisze:...
Od lewej pokrzywa, kranówka, nawóz. Dopiero 3 krotne podlanie pomidorków pokrzywówką bez rozcieńczenia ( nie spaliła korzeni !!! ;:oj ;:oj ) dało rezultat podobny do kranówki z jedną perełką saletry amonowej na 50 ml. Dodanie do wody demineralizowanej odrobiny soli gorzkiej i gipsu poprawiło wygląd pomidorków w 3 kubku. Jak widać stosowanie pokrzywówki 1:100 daje tyle co nic o czym z bólem zawiadamiam zwolenników jej stosowania. Jak ktoś ma zasobną ziemię to nie zaszkodzi, jak kiepską to nie pomoże.Koniec eksperymentu.
Tak napisałem pod zdjęciem, czego znów łaskawie nie zauważyłaś . I kto tu manipuluje?

Tekst nie dotyczył nawożenia/jokaer.
Zauważyłam ten podpis ale zastanawia mnie czy rzeczywiście jest to prawda. Zrobiłeś eksperyment i zaprzepaściłeś jego obiektywny wynik? Czyli wszystko na nic?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Czy napisałem choć jedno słowo, które nie miało by pokrycia we wcześniejszych moich postach?. Czy cytuję wyrywkowo fragmenty postów innych forumków w ten sposób, aby potwierdzały moje racje? Kol. Aria swoim postępowaniem całkowicie zasłużyła sobie na to, co Ją spotkało. Amen.
Zauważyłam ten podpis ale zastanawia mnie czy rzeczywiście jest to prawda. Zrobiłeś eksperyment i zaprzepaściłeś jego obiektywny wynik? Czyli wszystko na nic?
Masz całkowite prawo do takiej oceny. Mozesz to zweryfikować. Wystarczy , że powtórzysz ten eksperyment, ale kto uwierzy, że zrobisz to identycznie i z dotrzymaniem wszelkich warunków i staranności ?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Ten spór należy zakończyć.

Kalo- mam pytanie, bo nie mogę znaleźć, albo się pomyliłam.
Wydawało mi się, że dawałeś pokrzywówkę do analizy i pisałeś o tym.
Jeśli tak było, czy jesteś w stanie to wskazać?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Janusz już pewnie śpi :wink: , więc go wyręczę. Jolu tu jest ta analiza:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... i#p5757456
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Jeszcze nie śpię. Byłem z sunią na wieczornym , ekologicznym nawożeniu trawnika :D .
kaLo pisze:Nic nie będzie .Tak jak do tego czasu nadal będą bezkrytyczni wyznawcy i krytyczni niewyznawcy :wit
Jak widać ze zdjęć zamieszczonych wyżej, to szału raczej nie ma.
Mam jeszcze ok. litra tej samej zgniłówki i trochę wełny mineralnej. Za jakiś miesiąć powtórzę doświadczenie, tylko tym razem zostanie użyta woda z działki. Ma więcej wapnia i magnezu i pewnie jeszcze innych makroelementów, bo jest to woda nieuzdatniana ze studni głębinowej.
Całkiem o tym zapomniałem a przygotowane mini balociki z wełny mineralnej gdzieś jeszcze leżą. Może tym razem na pierwszy ogień pójdzie Rosahumus, bo takowy posiadam. Zeszłoroczna pokrzywówka też jeszcze jest, chyba, że chodzi o żywy inwentarz , który ponoć jest niezbędny, to zrobię nową. The Show Must Go On http://forumogrodnicze.info/posting.php ... &p=5846040 :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Coś cichutko w wąteczku :? . Mam coś superaśnego. Co najmniej tak samo fajne jak słynne NanoGro ze względu na oszałamiający wzrost plonów i ich jakości. :D . http://teamrol.pl/
Patrząc na skład procentowy to na 95% zmielone gówienko pomieszane ze sporą porcją wapna hydratyzowanego. Hitem dla mnie jest właściwość, której nie mają inne nawozy. Odstrasza dziki . ;:oj (trzeba poklikać na strzałki przy zdjęciu w nagłówku).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”