Beczka - magazynowanie śniegu

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Niebieska beczka warta z 30 zł fajnie prezentuje się w każdym ogrodzie. Warto się zastanowić czy nie dorzucić trochę kartonów, blachy, papy aby uzyskać ogród w stylu brazylijskim z przedmieść St Paulo. Nieraz mnie zastanawia że sadzonka za 30 zł jest traktowana gorzej niż śmieć magazynowy który importerzy różnych chemikaliów dają gratis "handlowcom" aby się tego pozbyć.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

A kto powiedział, że beczka musi być niebieska i z drugiego obiegu? Albo, że nie można jej zamaskować czymś innym, niż dyktą? :wink:

asprokol, a Ty magazynujesz deszczówkę, czy masz ten luksus i masz studnię?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Onectica - nie mam studni - a system rynien z budynku kieruje rurami wodę do mojego oczka.
Oczywiście gdybym musiał zbierać deszczówkę zakopałbym zbiorniki w ziemi pod trawnikiem.

Zwróciłem tylko uwagę na estetyczny aspekt i rozważania na temat żywotności. Z tymi beczkami jest jak z meblami ogrodowymi nawet same przebywanie w różnych temperaturach je niszczy. Taka jest natura materiału z którego je wykonano.
Oczywiście każdy tworzy ogród na własny styl, korzystając często z pomysłów innych - fajnie można więc zamaskować taką beczkę w ogrodzie stawiając imitację studni.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Nie, no spox :D Ja w zasadzie nie powinnam się wypowiadać, bo nie mam beczki, mam kastrę pod rynną za garażem i studnię, bynajmniej nie zamaskowaną, ale jak to baba - swoje trzy grosze etc. :wink:
Obita - ale widziałam u Ciebie na wątku, że masz nie tylko beton 8-)

A swoją drogą czy magazynowanie śniegu ma jakis sens? Rozumiem, że trzeba go do tej beczki naładować, a podobnoż śnieg jest mocno zanieczyszczony, więc czy warto? I po co - skoro roślin ogrodowych nie ma, do domowych?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Dwoma rączkami podpisuję się pod tym że śnieg jest bardziej zanieczyszczony niż normalna deszczówka. Właśnie w okresach kiedy występuje zanieczyszczenie powietrza jest największe.
Koleżanka zbierze deszczówkę która w swoim składzie będzie miała to czym palą w okolicy. Warzywa po takiej deszczówce raczej nie będą się nadawać na konkurs ekologiczny.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Do przygotowania gnojówki stosowałem małą beczkę taką czarną jakie można spotkać w warzywniakach. Po pierwszej zimie zaczęła ona się po prostu kruszyć i nie nadawała się do niczego.
Niebieskie 200 litrowe beczki są najczęściej wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (polietylen), charakteryzującego się dużą wytrzymałością na mróz, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne.

Co do aspektu estetycznego zawszę można obmurować taką beczkę łupanym kamieniem polnym i wtedy sądzę że nikt by taką imitacją studni się nie powstydził.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Może i ja swoje trzy grosze dorzucę każdy może sobie magazynować wodę i ma do tego prawo tylko zastanawia mnie ile jesteście w stanie podlać taką beczką bo ja na jeden raz w lecie zużywam około 6000l i bynajmniej nie podlewam hektarów a rachunek jest bardzo prosty żeby podlać 1m2 na głębokość ok 25 cm trzeba wylać na niego 20l wody.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Nie rozchodzi się o to by mieć wodę zgromadzoną na podlewanie całego ogrodu, ale o to, że niektóre warzywa (np: ogórki, pomidory) wymagają do podlewania wody odstałej lub ogrzanej, a nie bezpośrednio z wodociągu. Nie każdy ma staw do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

No dokładnie. Beczka na "czarna godzine" nie rozpieszczam ogrodu:)

Onectica niestety tam gdzie będzie stała beczka jest beton, a konkretnie pasek betonu akurat tuż pod wylotem rynny ;) Kombinować nie będę ,bo w tym oczywistym miejscu jak wylot rynny beczka będzie spełniała zadanie i nie będzie bardzo widoczna:) Rośliny będą więc woda bedzie potrzebna. Za tym moim "polem" jest jeszcze około 13 ( w tym jakieś 8 warzywniaka teściowej) Wiec wodę będę wykorzystywała nie tylko ja.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

toldi pisze: ile jesteście w stanie podlać taką beczką bo ja na jeden raz w lecie zużywam około 6000
Ja na deszczówkę mam 2 beczki, czyli 350 L darmowej wody. Z beczek używam tylko do podlewania ogórków, pomidorów, papryki i selerów. W przypadku braku opadów, to do tych beczek pompuję wodę z studni w celu odstania i ogrzania się wody. Po za tym do podlewania trawnika, kwiatów, wszelakich krzewów itp wżywam wody bezpośrednio ze studni.
Pozdrawiam Józef
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Heja. Ja już biłem się z myślami związanymi z beczkami w ogrodzie. W sumie kupiłem 3 mausery i one sobie radośnie stoją w ustronnym miejscu, chociaż, dalej został problem ich napełniania. Wasz pomysł z beczką wydaje mi się ciekawy, ponieważ mam na działce gliniastą ziemię i na wiosnę woda dosłownie stoi 15 cm pod powierzchnią. W 2016 roku z przeoranego poletka 16* 8 m wybrałem pompą białoruską 2,5 m3 wody,po wykopaniu dołka na głębokość 70 cm i szerokości 30*30cm tylko żeby pompę zanurzyć. U mnie glina jest około 30-40 cm pod ziemią. Beczka mogłaby być oczywiście niżej i koniecznie musiałaby mieć rozwiercone ścianki w górnej części aby woda spokojnie wpływała
Stąd też pomysł taki
Obrazek
na wykorzystanie "waszej" beczki. Patent miałby służyć do jednorazowego napełnienia 3 mauzerów.
:)
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Ale to raczej do wątku jak zrobić własna studnię.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Przecież to nie studnia.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”