Korzonek Superstart a sadzonki

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
MG77MG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 paź 2016, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rejentówka

Korzonek Superstart a sadzonki

Post »

W sklepie ogrodniczym doradzono mi abym moje sadzonki iglaków (szkółka, 3-5 letnie, gołe korzenie) podlał roztworem preparatu Korzonek Superstart. Tak się zastanawiam czy to robić bo większość forumowiczów odradza traktowanie młodych sadzonek jakimikolwiek preparatami. Z drugiej strony podobno tam jest bardzo potrzebny fosfor bez niszczycielskiej chemii. Dodam, że mam bardzo słabą, piaszczystą glebę, gdzie jest również nie dużo słońca.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korzonek Superstart a sadzonki

Post »

Ja bym po prostu posadził bez żadnych cudownych eliksirów.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Korzonek Superstart a sadzonki

Post »

Ciekawe
MG77MG pisze:W sklepie ogrodniczym doradzono mi abym moje sadzonki iglaków (szkółka, 3-5 letnie, gołe korzenie) podlał roztworem preparatu Korzonek Superstart. Tak się zastanawiam czy to robić bo większość forumowiczów odradza traktowanie młodych sadzonek jakimikolwiek preparatami. Z drugiej strony podobno tam jest bardzo potrzebny fosfor bez niszczycielskiej chemii. Dodam, że mam bardzo słabą, piaszczystą glebę, gdzie jest również nie dużo słońca.
Nikt tu nie będzie rozdzierał szat jak posłuchasz rady kogoś ze sklepu ogrodniczego - pieniądz musi krążyć i ....................

Sprawdź skład tego korzonka w ramach nauki co to jest chemia zrób sobie preparat taki sam tylko 100 razy tańszy. Fosfor w korzonku to P2O5 czyli tlenek fosforu i tak się głupio składa że to chemia.
Kiedy podasz za dużo jest tak samo niszczycielski jak cała reszta. Glebie piaszczystej pomoże tylko nawóz organiczny a nie nawozy sztuczne.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”