Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
limonkaa
 Tytuł: Zbiory i ceny ziemniaków
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 15:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
U nas ceny ziemniaka na rynku lokalnym nawet po 50gr. za kilo .....nie opłaca się sadzić jak ktoś nie ma maszyn tylko musi wynajmować .....

Xavierka
 Tytuł: Re: Zbiory ziemniaków niższe a ceny będą wyższe
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 15:59 
500p
500p

1 szt.
Gdyby ta informacja brzmiała: Zbiory ziemniaków WYŻSZE a ceny będą NIŻSZE - to byłaby to rzeczywiście optymistyczna wiadomość. ;:oj

Odrobina ziemniaków posadzona na własny użytek, bez chemii i nawozów sztucznych jest bezcenna. ;:108

Zobacz profil Wyślij e-mail      

limonkaa
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 16:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
A to wiem , co roku mam dla siebie i do połowy zimy mi wystarczy , wszystko swoimi rękami , ale żeby mieć więcej do wiosny ziemniaków to musiałabym wynająć sprzęt a wszystko kosztuje ....
W tym roku jest baardzo dużo ziemniaków , ciekawe jak tylko będą się sprawować w zimie , czy goraca im nie zaszkodzą , bo niektóre odmiany gniją

Alyaa
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 16:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
A ja nie pamiętam kiedy cena za 1kg ziemniaków była poniżej 1zł ... Ale dzięki temu nauczyłam się (jak i wiele osób) jeść je rzadko. Wcale nie są za smaczne a cena jak z kosmosu - czy to w markecie czy w osiedlowym sklepie. To wolę już frytki mrożone kupić.

Ostatnio co jadłam smaczne to i owszem, hiszpańskie, odmianowe, ale 5zł za 1kg (7.5zł siatka 1.5kg).

Xavierka
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 20:52 
500p
500p

1 szt.
W markecie czy sklepiku osiedlowym cena nigdy nie będzie niska, bo za dużo pośredników trzyma ręce na produkcie.

Ja za zwyczaj wybieram się po ziemniaki na wieś lub na targ gdzie kupuję bezpośrednio od rolnika - a tu cenę zawsze można negocjować.

U nas w rzeczywistości wiele osób zmieniło ziemniaki na inne zamienniki, ale to tylko dlatego, że ciężko jest przechować ziemniaki w ciepłych piwnicach. No ale o tej porze roku, kiedy ziemniaki wykopuje się prosto z pola jedzenie placków ziemniaczanych jest wręcz obowiązkiem. ;:108

Alyaa
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 21:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Obok mnie jest sklep, gdzie mają właściciele od córki - drożej niż w markecie... Kiedyś gdy z aut rolnicy sprzedawali na ulicy to ceny były niższe niż np na targu, teraz to i wyższe i często mają kupione z giełdy, nawet nie swoje... W piwnicy (nieogrzewanej) tu ludzie kupowali na zimę nawet po kilka ton (wujek - rolnik - woził - to po 40-50 worków po 50kg na dom szło nie raz), a teraz? No i te teksty, że na Śląsku to nawet gówno kupią (słyszane u rodziny ojca - rolnicy z polskiej wsi).

Xavierka
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 22:15 
500p
500p

1 szt.
Rolnik za stanie na targu też płaci - i mamy taką dziwną politykę, że opłata nie jest naliczana od zysku tylko z góry trzeba zapłacić za skrawek ziemi na którym się stoi. Dlatego ja zazwyczaj biorę auto i jeżdżę po najbliższych wioskach i szukam tabliczek; "Sprzedam ziemniaki", czasami nawet na polu gdzie odbywają się wykopki można dogadać się z rolnikami.

Pamiętam te fajne czasy, kiedy sami rolnicy jeździli traktorami po osiedlach i trąbili, że ziemniaki sprzedają i zawsze znaleźli się kupujący. A teraz no cóż, ludzie wyeliminowali ze swojej diety ziemniaki zastępując je ryżami, kaszami - tylko czy my dokładnie wiemy skąd to tak naprawdę pochodzi?

A tekstami to nie ma się co przejmować, bo ludzie zawsze różne rzeczy gadali, a i tak będą gadać. :wink:

Alyaa
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 22:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ja uwielbiam ziemniaki, ale ze względu na cukier muszę z nimi ostrożnie. Samą chemią się tak nie przejmuję (w końcu ile ja się tego najem w postaci tabletek, słodzika). Jak w okolicy się patrzy to u mnie nie za bardzo są pola z ziemniakami - jak już to kukurydza, nawet dynie się pojawiły. Ci co uprawiają to dla siebie, a część to aż czarne od ZZ ;/ Zostaje targ, osiedlowe sklepy i markety.

limonkaa
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 23:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
U nas jesienią zawsze z cebulą jeżdzą , ile kto chce kupuje i wole kupić , mam piwnice małą ale się zmieści , z jabłkami też jedzili raz na tydzień , lecz odkąd państwo rozdaje to przestali .....

Xavierka
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 23:20 
500p
500p

1 szt.
Jest jeszcze jedna opcja :wit

Wejdź na stronę olx, tam wielu rolników w tym z Rybnika ogłasza sprzedaż swoich produktów. (ziemianiaki też są!!) - na pewno coś znajdziesz dla siebie. :wink:

Alyaa
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 00:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wiesz ja też mogę sprzedawać coś tam. Giełda w końcu nie jest tak daleko ;) W okolicznych sklepach też takie "ziemniaki od rolnika" przerabiali ;d

PS. nie korzystam z olx - za dużo tam syfu ;) Wolę sobie te kilka kg na tydzień kupić w markecie - przynajmniej wiem co mam (często nawet odmianę podają).

limonkaa
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 15:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Bo są różni ludzie handlarze , jeden traktuje jak człowieka a drugi patrzy jak Cię nabić w butelkę ....chcesz Lordy mam , chcesz Denary mam a pózniej w domu się okazuje jedna odmiana .....

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości