Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Post »

To wcale nie takie głupie! Utrzymuj bujną trawę i często chodź po niej jak przyjdziesz w opiaszczonych lub ubłoconych butach. Poziom terenu będzie się podnosił koło 5 mm rocznie. Ale czy masz tyle czasu? A jak ktoś ma wątpliwości czy to działa, niech sobie zobaczy tzw. Telle w Azji mniejszej. To miejsca starych osad. Często wystają na kilkanaście metrów ponad poziom terenu. W Krakowie też wszystkie wejścia do starych kościołów prowadzą schodami W DÓŁ. Fanaberia? Nie! teren podniósł się od czasu średniowiecza 1,5 m. Myślę jednak, ze najszybciej będzie nawieść ziemi. ;:108
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Post »

Jesteś pewien że teren się podniósł? A to gdzie opadł? Budynki po prostu toną w gruncie, przedmioty też. To też jest fakt. Gdzieś musi ubyć by gdzieś mogło wzrosnąć. Teren narasta, narasta czasem ale to nie jest proces warty uwagi z punktu widzenia użytkownika ogrodu. W innym wypadku po 30 latach poziom ogrodów mógłby być na równi z linią płotu :D
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Post »

W mojej okolicy remontowali ulicę, po remoncie poziom ulicy tak się podniósł, że niektóre budynki znalazły się około metr poniżej asfaltu ;:306
Podnoszenie gruntu materią organiczną mija się z celem. To co organiczne, trawa, łubin itp. z czasem się rozłoży do poziomu zero. Jeśli nasypiesz na grządkę kompostu gdzie materia organiczna była wcześniej mieszana z ziemią to teren nieco się podniesie - o tyle ile było ziemi. Tylko, że tej ziemi musiało gdzieś wcześniej ubyć :wit
Pozdrawiam Lucyna
ulvermjollnir
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 sie 2013, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Post »

Zastanawiam się, w jakim celu kolega chce podnieść teren? Jest nierówno, mokro, spadek duży?

Jeśli nierówno to zrównać koparką, a potem glebogryzarką przelecieć, a jak trochę osiądzie to wyrównać grabiami, ciągnionymi oponami etc. W ten sposób robiłem u siebie.
Jeśli mokro to albo nawieźć ziemi albo koparką wykopać naokoło coś a`la rów melioracyjny, a ziemie z wykopu rozrzucić po działce i wyrównać.
Jeśli duży spadek to ja bym to tarasował.


Pozdrawiam,
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Post »

Szczurbobik pisze:W mojej okolicy remontowali ulicę, po remoncie poziom ulicy tak się podniósł, że niektóre budynki znalazły się około metr poniżej asfaltu ;:306
Podnoszenie gruntu materią organiczną mija się z celem. To co organiczne, trawa, łubin itp. z czasem się rozłoży do poziomu zero. Jeśli nasypiesz na grządkę kompostu gdzie materia organiczna była wcześniej mieszana z ziemią to teren nieco się podniesie - o tyle ile było ziemi. Tylko, że tej ziemi musiało gdzieś wcześniej ubyć :wit
Ja od 1969 roku podniosłem teren na działce w ROD o 40 cm. Sąsiedzi podobnie.
Batman3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 sie 2016, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami

Post »

Mam utrudniony dojazd, koparki tam nie wjadą, a taczkami nie mam siły, więc muszę kombinować. Myślałem o sypaniu komposty, tylko ile to lat potrwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”