Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
dziad_Jag
 Tytuł: Re: Podniesiesienie poziomu działki roślinami
PostNapisane: 6 lis 2016, o 21:19 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
To wcale nie takie głupie! Utrzymuj bujną trawę i często chodź po niej jak przyjdziesz w opiaszczonych lub ubłoconych butach. Poziom terenu będzie się podnosił koło 5 mm rocznie. Ale czy masz tyle czasu? A jak ktoś ma wątpliwości czy to działa, niech sobie zobaczy tzw. Telle w Azji mniejszej. To miejsca starych osad. Często wystają na kilkanaście metrów ponad poziom terenu. W Krakowie też wszystkie wejścia do starych kościołów prowadzą schodami W DÓŁ. Fanaberia? Nie! teren podniósł się od czasu średniowiecza 1,5 m. Myślę jednak, ze najszybciej będzie nawieść ziemi. ;:108

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Hosta
PostNapisane: 7 lis 2016, o 13:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jesteś pewien że teren się podniósł? A to gdzie opadł? Budynki po prostu toną w gruncie, przedmioty też. To też jest fakt. Gdzieś musi ubyć by gdzieś mogło wzrosnąć. Teren narasta, narasta czasem ale to nie jest proces warty uwagi z punktu widzenia użytkownika ogrodu. W innym wypadku po 30 latach poziom ogrodów mógłby być na równi z linią płotu :D

Szczurbobik
PostNapisane: 7 lis 2016, o 22:23 
500p
500p

0 szt.
W mojej okolicy remontowali ulicę, po remoncie poziom ulicy tak się podniósł, że niektóre budynki znalazły się około metr poniżej asfaltu ;:306
Podnoszenie gruntu materią organiczną mija się z celem. To co organiczne, trawa, łubin itp. z czasem się rozłoży do poziomu zero. Jeśli nasypiesz na grządkę kompostu gdzie materia organiczna była wcześniej mieszana z ziemią to teren nieco się podniesie - o tyle ile było ziemi. Tylko, że tej ziemi musiało gdzieś wcześniej ubyć :wit

ulvermjollnir
PostNapisane: 10 lis 2016, o 11:05 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Zastanawiam się, w jakim celu kolega chce podnieść teren? Jest nierówno, mokro, spadek duży?

Jeśli nierówno to zrównać koparką, a potem glebogryzarką przelecieć, a jak trochę osiądzie to wyrównać grabiami, ciągnionymi oponami etc. W ten sposób robiłem u siebie.
Jeśli mokro to albo nawieźć ziemi albo koparką wykopać na około coś a`la rów melioracyjny, a ziemie z wykopu rozrzucić po działce i wyrównać.
Jeśli duży spadek to ja bym to tarasował.

Pozdrawiam,

dziadek22
PostNapisane: 10 lis 2016, o 12:56 
ZBANOWANY

0 szt.
Szczurbobik napisał(a):
W mojej okolicy remontowali ulicę, po remoncie poziom ulicy tak się podniósł, że niektóre budynki znalazły się około metr poniżej asfaltu ;:306
Podnoszenie gruntu materią organiczną mija się z celem. To co organiczne, trawa, łubin itp. z czasem się rozłoży do poziomu zero. Jeśli nasypiesz na grządkę kompostu gdzie materia organiczna była wcześniej mieszana z ziemią to teren nieco się podniesie - o tyle ile było ziemi. Tylko, że tej ziemi musiało gdzieś wcześniej ubyć :wit

Ja od 1969 roku podniosłem teren na działce w ROD o 40 cm. Sąsiedzi podobnie.

Batman3
PostNapisane: 22 lut 2018, o 12:45 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Mam utrudniony dojazd, koparki tam nie wjadą, a taczkami nie mam siły, więc muszę kombinować. Myślałem o sypaniu komposty, tylko ile to lat potrwa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 20 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości