Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2  
Autor Wiadomość
nerwicaaa
 Tytuł: Ogród dla leniwych
PostNapisane: 23 lip 2020, o 23:09 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,
W najbliższym czasie chciałabym rozpocząć pracę nad projektowaniem ogrodu oraz jego realizacją. Wszelkie prace chce wykonać samodzielnie, jednakże działka jest dość spora i niekoniecznie chce aby odbywało się to długą i uciążliwą drogą. Obecnie moja działka porośnięta jest mchem, na której wyrosły różnego rodzaju chwasty, pokrzywa, krzewy itp. Aby oszczędzić nieco czasu i pracy, chciałabym przeorać cała działkę, darń zebrać, pozbyć się jej razem z korzeniami chwastów, wyrównać, rozłożyć siatkę na krety, agrowłókninę, ułożyć nawodnienie dla trawnika, nawieźć 15cm dobrej ziemi (obecnie jest to czarny piach, zwykły piasek, różne rodzaje podłoża) i ułożyć trawę z rolki. Czy taki ogród 'dla leniwych' ma rację bytu? Internet podpowiada, że istnieją takie trawniki, sama widziałam również układanie trawy z rolki na włókninie, z drugiej strony parę osób powiedziało mi, że jest to niemożliwe i że trzeba przejść całą kilkuletnią drogę aby mieć piękny trawnik.
Proszę o podpowiedź, czy trawnik na agrowłókninie bądź innym materiale jest możliwy czy rzeczywiście muszę przez kilka lat walczyć o piękny trawnik?
Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

asprokol
 Tytuł: Re: Ogród dla leniwych
PostNapisane: 24 lip 2020, o 10:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wszystko jest możliwe trawnik z rolki to szybki sposób na sukces. Tylko mała uwaga nie ma ogrodów dla leniwych, ogród to ciągła praca to i sukcesy ale i niepowodzenia. Nigdy nie jesteśmy wystarczająco mądrzy. Powodzenia

wiridiana
PostNapisane: 24 lip 2020, o 11:08 
200p
200p

1 szt.
Pytanie tylko ile ten trawnik z rolki będzie dla leniwych ogrodników ozdobą. I czy trawnik to w ogóle jest forma ogrodu dla leniwych. Ze wszystkich informacji dotyczących pielęgnacji trawnika zdaje się jednak, że trawnik to jedna z bardziej wymagających form w ogrodzie.

nerwicaaa
PostNapisane: 24 lip 2020, o 12:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dziękuję za odpowiedzi.
Pisząc 'ogród dla leniwych' mam na myśli szybkość jego założenia oraz ograniczenie pracy przy nim. To oczywiste, że trawnik należy pielęgnować, nawozić, strzyc itp. Po prostu zdaje sobie sprawę, że nie mam zacięcia ogrodniczego i nie chce w ogrodzie czegoś, co mnie przerośnie pod względem utrzymania. Lepiej mniej a ładnie niż dużo i zaniedbanie.
Rozumiem, że nie ma przeciwwskazań, aby na obecnej ziemio rozłożyć agrowłókninę i na tym budować trawnik? Zależy mi na jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ Pani w ogrodniczym odradzała, stwierdziła, że trawa nie wyrośnie, a chwasty i krzewy znów odbija, pomimo ich wykopania z korzeniem.
Pozdrawiam.

asprokol
PostNapisane: 24 lip 2020, o 14:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pani w ogrodniczym pewnie ma dwie doniczki pelargonii na oknie. Zakładaliśmy tak trawniki u koleżanki (żadnej agrowłókniny) po dwóch tygodniach nie było śladu że to świeży trawnik. Położyć i obficie podlewać. Po zastosowaniu agrowłókniny pewnie nawet nie będzie miała jak się ukorzenić.

Foxowa
PostNapisane: 24 lip 2020, o 14:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
wiridiana napisał(a):
Pytanie tylko ile ten trawnik z rolki będzie dla leniwych ogrodników ozdobą. I czy trawnik to w ogóle jest forma ogrodu dla leniwych. Ze wszystkich informacji dotyczących pielęgnacji trawnika zdaje się jednak, że trawnik to jedna z bardziej wymagających form w ogrodzie.

To samo sobie pomyślałam...

nerwicaaa
PostNapisane: 25 lip 2020, o 10:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Fakt, trawa z rolki to bardziej zagospodarowanie terenu niż piękny ogród. Ale nie każdy lubi i chce mieć pełno kwiatów i innych roślin na działce.
Myślicie, że trawa może się nie ukorzenić jeśli na agrowloknine będzie 10-15cm ziemi?
Może na ten rok lepiej przykryć stara ziemię włóknina, a dopiero za rok ją ściągnąć, nawieźć ziemi i posiać trawę?

asprokol
PostNapisane: 25 lip 2020, o 12:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Niektóre nasiona kiełkują i po 100 latach. Więc przykrywanie na rok ma wątpliwy sens. Nawiezienie świeżej ziemi to żadna gwarancja że w tej ziemi nie będzie nasion. Mi chwasty wychodzą wszędzie !!. Tam gdzie jest agrowłóknina i tam gdzie położona jest granitowa kostka. Wiatr przywiewa nasiona i sobie wyrastają. Można ograniczyć ilość ale nie wyeliminować tego na całe życie. Życie złudzeniami że zrobi się to inaczej i nam się uda to marzenia w stylu "pojadę na słońce rowerem ale ja pojadę po zachodzie słońca aby się za mocno nie opalić".

dziad_Jag
PostNapisane: 25 lip 2020, o 21:54 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Przeczytałem plany nerwicaaa, i tak jakoś mi się to skojarzyło nie z lenistwem a z galerami.
( Jak ktoś nie wie co to galery, niech przeczyta Nędzników Viktora Hugo ).
Przepis lorda X na dobry trawnik: zaorać, wybronować, posiać, wałować, odchwaszczać, zasilać. Acha! I robić to 500 lat. ;:306

ullak
PostNapisane: 31 lip 2020, o 09:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dla leniwych to chyba raczej coś jak na tych wizualizacjach

https://zielonemiasto.hossanova.pl/aktu ... lne-ogrody

Jakieś powtarzalne nasadzenia w otworach w włókninie.

Szczurbobik
PostNapisane: 8 sie 2020, o 23:17 
500p
500p

0 szt.
może zamiast trawnika/części trawnika - łąka kwietna? Rzadziej się kosi, nie podlewa.

Karo
PostNapisane: 11 sie 2020, o 12:03 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Łąka kwietna to moim zdaniem koszmar dla patrzącego a tym bardziej dla obcującego z nią na co dzień.
Nie wyobrażam sobie tego artystycznego nieładu w moim najbliższym otoczeniu,
ale jeśli działka jest wielka można wyodrębic jej fragment pod taki zasiew i nawet czerpac przyjemność z odwiedzania tego zakątka.
Twój plan działania popieram. Też bym tak zrobiła by szybko uporać się z powierzchnią.
Jesli wystawa tej działki to "patelnia" to zastanowiłabym sie jedynie naposadzeniu kilku drzew by uzyskac
odrobinę cienia i móc zagospodarować te miejsca choćby brunerami,funkiami,trawami ozdobnymi i innymi bylinami,których tam upalne słońce nie zniszczy.

❤ KaRolinki

ullak
PostNapisane: 11 sie 2020, o 12:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Moim zdaniem koszmar to zadbane trawniczki, różniące się od betonu jedną rośliną.
A takie widoki to balsam dla oczu i dla przyrody.
Obrazek

asprokol
PostNapisane: 11 sie 2020, o 14:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wynika z tego że mam koszmarny ogród.
Tylko ja mam ten ogród przez cały rok a nie tylko w czasie wegetacji. Koszmar to dla mnie ta łąka jesienią czy wiosną. Tak sobie pomyślałem czy tylko sama taka łąka i nic ? Jeżeli chciałbym mieć też wjazd i jakieś kwiaty to pewnie od rana do wieczora pieliłbym a w przerwach podziwiał zbawienną łączkę.

Karo
PostNapisane: 11 sie 2020, o 14:28 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ullak - Ty pokazujesz nam raczej łąkę pod lasem ,wypas dla zwierząt,pastwisko z którego można korzystać przejściowo , z pewnością nie jest to przydomowy ogród. :roll:

❤ KaRolinki

ullak
PostNapisane: 11 sie 2020, o 14:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
asprokol napisał(a):
Wynika z tego że mam koszmarny ogród.
Tylko ja mam ten ogród przez cały rok a nie tylko w czasie wegetacji. Koszmar to dla mnie ta łąka jesienią czy wiosną. Tak sobie pomyślałem czy tylko sama taka łąka i nic ? Jeżeli chciałbym mieć też wjazd i jakieś kwiaty to pewnie od rana do wieczora pieliłbym a w przerwach podziwiał zbawienną łączkę.

Nie wiem, o co Ci chodzi. Spojrzałam na Twoją wizytówkę i nadal nie wiem. Według mnie masz piękny ogród z kawałkiem trawnika.
Mój koszmar wygląda mniej więcej tak:
https://www.garden-ika.pl/wp-content/up ... C_1605.jpg

>Ullak - Ty pokazujesz nam raczej łąkę pod lasem ,wypas dla zwierząt, bo z pewnością nie jest to przydomowy ogród.
Oczywiście, to nie jest ogród, tylko przykład kwietnej łąki, prawdziwej wiejskiej.

asprokol
PostNapisane: 11 sie 2020, o 14:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Bardzo lubię jak ktoś ma inne zdanie rozpoczyna polemikę i próbuje obronić swoje racje a nie rzuca focha.
Pokazałaś kawałek przyrody - fajny ale nie do przeniesienia na własne podwórko.
Ten link który zamieściłaś dla mnie to tylko brak estetyki a nie koszmar. Ludzie którzy wyrwą się z miasta zawsze zaczynają myślenie że ogród to trawnik.
Część z nich których to przerasta idą w kierunku łąki. Normalne i zrozumiałe.
Po jakimś czasie dorastają do tego że taka łąka to większe wyzwanie niż trawnik.
Rzuć okiem na ten koszmar który podobno różni się od betonu tylko roślinką. To największy trawnik jaki pozostał ale czy tu pasowałaby łąka ?

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 24 ]  Idź do strony nr...     1, 2  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości