Projekt ogrodu,propozycje czym i jak zagospodarować

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

zgadzam się z Tobą Marto w 100%

"Skoro nie popełniasz błędów ,o których pisałem i jesteś obdarzony wyobraźnią masz szansę zostania artystą." - ja bym tego nie nazwała szansą a jakąś drogą życiową, tereny zieleni to moja pasja, wiec studiuję architekturę krajobrazu, wertuję stosy książek/czasopism (nie tych polskich, niestety polska literatura o sztuce ogrodowej jest bardzo marna w porównaniu do tej zachodniej czy japońskiej... nasze ogrodnictwo w porównaniu do świata jest po prostu niczym :( ), zdobywam wiedzę praktyczną poprzez pracę w różnych firmach zajmujących się wykonawstwem, podglądam ogrodników i rozmawiam z dziesiątkami ludzi branży... i coraz bardziej mnie przeraża kto zostaje "zawodowcem" i co robi - stąd moje oburzenie i smutek że ludzie wydają pieniądze na taki bubel (nie mówię teraz o konkretnym przypadku ale o ogóle naszej komercyjnej sztuce ogrodowej czy architekturze...)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
bozydar16
100p
100p
Posty: 108
Od: 27 cze 2008, o 23:41
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post »

dyskusja sie rozwija ale czy sadzicie ze zawod malo znany jakim jest ogrodnik jest dobrym zawodem dala czlowieka dzisiaj.
uwielbiam rosliny, prace w ogrodzie(malym ale to juz cos) i che isc na kierunek "ogrodnictwo"
czy w tym jest przyszlosc?
Żyjemy w kraju cudownych metafor..
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

bozydar16 pisze:czy w tym jest przyszlosc?
Pytając o przyszłość masz na myśli zapewne godziwy zarobek i utrzymanie :wink:

Będzie to sie poprawiać wraz ze wzrostem nakładów, jakie będziemy my jako społeczeństwo przeznaczać na taki luksus jakim jest duży ogród ( park :D ), drogi, ale dobrze zaprojektowany i może z czasem także urządzony "pod klucz" przez specjalistyczną firmę.

Na razie wygrywa często z ogrodem plazma 40", sportowe cabrio i inne dobra.

Dlatego tak często spotykam imponujące domy z tragicznym otoczeniem:

polbruk - trawniczek - świerki "srebne" lub Thuje wzdłuż połotu :?
Awatar użytkownika
bozydar16
100p
100p
Posty: 108
Od: 27 cze 2008, o 23:41
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post »

dzisiaj jest tak ze tym co maja kase,szkoda im wydac na piekny ogrod!!!!!
w polsce jest malo firm specjalizujacych sie w ogrodnictwie czy projektowaniu ogrodów.
kurcze, ale konczac kierunek to gdzie moze jeszcze pracowac ogrodnik?
Żyjemy w kraju cudownych metafor..
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

bozydar16 pisze:konczac kierunek to gdzie moze jeszcze pracowac ogrodnik?
Przykłady z życia wzięte ( śledzę kariery przyjaciół z roku):

przedstawiciel handlowy ( branża biurowa, meblowa, motoryzacyjna oraz systemy nawadniające), sklep ogrodniczy - sprzedawca, zieleń miejska - pracownik prywatnej firmy , chirurgia drzew ( kolega drugi ponośnik z koszem już kupuje) oraz jedna ze znajomych pomaga przy opracowywaniu wniosków unijnych...

Ogólnie miałem zaskakująco dużo godzin przygotowujących mnie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej - może nawet 20 % zajęć...
Awatar użytkownika
bozydar16
100p
100p
Posty: 108
Od: 27 cze 2008, o 23:41
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post »

a to jestes po ogrodnictwie?jak wrazenia?:)
ja bardzo chce isc na to lecz, takze bardzo sie obawiam
Żyjemy w kraju cudownych metafor..
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

dianek pisze:zgadzam się z Tobą Marto w 100%

"Skoro nie popełniasz błędów ,o których pisałem i jesteś obdarzony wyobraźnią masz szansę zostania artystą." - ja bym tego nie nazwała szansą a jakąś drogą życiową, tereny zieleni to moja pasja, wiec studiuję architekturę krajobrazu, wertuję stosy książek/czasopism (nie tych polskich, niestety polska literatura o sztuce ogrodowej jest bardzo marna w porównaniu do tej zachodniej czy japońskiej... nasze ogrodnictwo w porównaniu do świata jest po prostu niczym :( ),
Polecam wyjazd do Anglii nawet na wakacje, można się sporo nauczyć. W ogrodach w Barnsdale pracowali Polacy, widziałam też ogłoszenia w sprawie pracy w ogrodach Bloomów:)
Pozdrawiam, Marta
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

bozydar16 pisze:bardzo się obawiam
:shock:

Czego można się obawiać na takim kierunku, jeżeli lubiło się choc trochę przyrodnicze przedmioty w szkole średniej :roll:

To trochę nie na temat, więc coś Cię interesującego mogę na PW napisać :D
Awatar użytkownika
kasiula
100p
100p
Posty: 128
Od: 25 maja 2008, o 16:28

Post »

Nie ma się czego obawiać bozydar16 ogrodnictwo jest rzeczą wspaniałą. Ja już w podstawówce podjełam decyzję, że chcę iść w tym kierunku. Skończyłam liceum ogrodnicze ( mam zawód ogrodnik ), kolejne 3,5 roku zajeły mi studia- oczywiście ogrodnicze, specjalność Kształtowanie Terenów Zieleni ( dyplom inż, mam w kieszeni ). Od października tego roku zaczełam studia uzupełniające na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie ( mam nadzieję iż uzyskam tu kolejny dyplom ).
Niestety w chwili obecnej "dorabiam" sobie jako technik ubezpieczeniowy. Moim marzeniem jest założenie własnej firmy zajmjącej się projektowaniem oraz realizacją ogrodów. Tylko czy mi się uda??
"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem"
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

pewnie że jest robota w ogrodnictwie :)
jako wykonawca ogrodów lub jako producent materiału roślinnego - zarobki całkiem spore jeśli się dobrze zorganizuje pracę i połączy kilka zawodów z branży :)
kolega tak pracuje... dość szybko dom wybudował ;)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
bozydar16
100p
100p
Posty: 108
Od: 27 cze 2008, o 23:41
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post »

Kształtowanie Terenów Zieleni?
czyli projektowanie?
Żyjemy w kraju cudownych metafor..
Awatar użytkownika
kasiula
100p
100p
Posty: 128
Od: 25 maja 2008, o 16:28

Post »

Tak to było projektowanie ogrodów, oczywiście na tym kierunku były też podstawowe działy ogrodnictwa takie jak sadownictwo, warzywnictwo, czy moje ukochane rośliny ozdobne, dendrologia :D
"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem"
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Kasiula-Kasiu?

Jesteśmy po tym samym kierunku ale pewnie po innej uczelni. Jesteśmy z innego regionu...

Bardzo ciekawa dyskusja się tu stworzyła.
Jeśli chodzi o pytania o kierunek studiów to też chętnie odpowiem czy tutaj na forum jeśli jest taka potrzeba luba na PW jeśli ktoś indywidualnie potrzebuje odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”