Projekt ogrodu,propozycje czym i jak zagospodarować

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Malina nie zastąpiona na nalewki i winka - musi być,jak również jeżyna.


EDYT:
20009-11-14
Stało się,dziś podszykowałem teren do posadzenia w zeszłym tygodniu rugosy,pigwowca,derenia,rokitnika wzdłuż ogrodzenia.
Poniedziałek-wtorek reszta karczowania i czekam na kuriera z sadzonkami.
Trzymajcie kciuki. :uszy
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Dziś skończyłem sadzenie żywopłotu (rugosa) i za namową fachowca zmieniłem chiński pigwowiec (bo będzie przemarzał) na japoński,derenie i rokitnik zasadzone.Działka zaorana na ostrą skibę,czekamy na wiosnę.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Witam
Patrzę na projekt ogrodu i widzę że został przez Ciebie mocno przemyślany .
Jest to projekt działki w 100 % użytkowej.
Szklarnia oparta o ścianę budynku jest od strony północnej ocieplona i doświetlona od strony południowej i zachodniej ?czyli dobrze.
obok jest zadaszony taras ? też miejsce praktyczne.
Grill jest nieco oddalony od miejsc wypoczynkowych ,ale można mieć tu wędzarnie a gril np. na kółkach a kiedy byłby potrzebny blisko kąta wypoczynkowego wystarczy go przeciągnąć
Natomiast drugi taras jest w sadzie i w bliskości warzywnika ,uroda drzew i uroda niektórych warzyw ,odciągnie uwagę od pustych miejsc po zbiorach
Potrzebne będzie miejsce do przechowywania warzyw ,owoców, i piwniczka do przechowywania wina własnej produkcji
Życzę powodzenia w realizacji marzeń
Pozdrawiam Elżbieta
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Projekt wymarzonego ogrodu, pomożecie?

Post »

Witam wszystkich zakładam ten wątek gdyż chciałbym z jednej strony bardzo dobrze przygotować się do jego zaprojektowania
a z drugiej strony chciałbym aby powstał także przy waszym udziale. Poniżej w linkach zamieszczam dwie fotki stanu obecnego z prośbą o pomoc i sugesie w jego zagospodarowaniu. Jak widać trawka już jest -)) Przedmiotem projektu jest ta lewa połowa budynku (trawnik)
Jeżeli chodzi i założenia i trend to mam w zamyśle podejście nowoczesne jak chyba wiekszość przy nie zadużych możliwościach finansowych
połówka bliźniaka którą widzicie jeszcze nie wykończone balkony a górna cześć nie obłożona drewnem w połaciach szarej powierzni
Dzięki wszystkich za czynny udział....

Obrazek

Obrazek
http://static.pokazywarka.pl/i/2943693/ ... -12-00.jpg
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

I jak, ktoś z Was ma pomysły?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

Witaj! :wit
Najprawdopodobniej pomysły są, tylko chyba nawet za dużo. Bo to "początek" ogrodu i możliwości aranżacji jest sporo. No i może ogólnik "nowoczesny" a nie za drogi też troszkę miesza gusty. :D Podaj może więcej szczegółów Twojej wizji, Twoich oczekiwań a zobaczysz, że każdy pomysł tu z Forum będzie bardzo inetresujący i ciężko będzie wybrać jeden najciekawszy spośród nich. Więc pewnie trzeba będzie wybierać te najciekawsze myśli z danych propozycji.
Czy pytasz tylko o aranżację roślinną, czy np o część wypoczynkowo - grillową także? Jakiś basen, jakieś oczko, większy taras, jakś placyk zabaw skoro już jest tam trampolina, itp?
Fakt - trawniczek już jest ;:215 , żywopłot też już ładnie się prezentuje.
Powodzenia!
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

Najpierw proponowałabym napisać jaka to jest powierzchnia oraz pooglądać ogrody innych użytkowników, zapoznać się trochę z roślinami bo przecież nikt nie będzie ich za ciebie pielęgnować. :D Zobaczyć co ci się podoba bo gusta są różne ja np nie lubię tuj naokoło dla mnie to smutno wygląda, każdy jest inny. Można by było postawić jakieś donice z kwiatami na tarasie żeby to miejsce ożywić, posadzić jakieś drzewa zrobić rabatę z bylin, dodać jakieś róże. Na razie to życia tutaj brakuje.
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

Dzięki za odzew
oczywiście możliwości aranżacji jest bardzo wiele, ale od czegoś trzeba zacząć
co do wyboru roślin jesteśmy otwarci na propozycje
co to thuj to musieliśmy tak obsadzić aby stworzyć żywopłot dla zachowania trochę intymności okolica jest nie zabudowana
myśle że chcielibyśmy zaaranżowac go w połowie roślinami z kątem wypoczynkowym
co do sugestii donic z kiwatami na tarasie to już istnieją czego nie widać na fotkach -)
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

Ja bym zaczęła od posadzenia jakiegoś drzewa, przecież na takiej patelni to latem zdechnąć można.
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

W 100% zgadzam się z Beą ;:333

Chociaż pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęły gdy zobaczyłam zdjęcia....trawy w dużej ilości oraz klony palmowe.
Nad resztą będziemy pracować :wink:
Ogród jest przede wszystkim dla Nas a więc Nasz jego wizja jest ogromnie ważna. Przecież to Wy będziecie w tym ogrodzie przebywać, pielęgnować go.
Jaką glebę macie? jakie ułożenie co do stron świata?

Pozdrawiam :wit
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

Żeby się zastawić można też posadzić drzewa :wink: ale każdy ma inny gust ja wolę naturalność i w mojej estetyce tuje w takich nasadzeniach nie mają prawa bytu. Jeszcze raz zachęcam do odwiedzania wątków forumowiczów może się czymś zainspirujesz, u mnie nic ciekawego nie znajdziesz bo ja się dopiero rozkręcam :wink: Tam w rogu gdzie stoi trampolina można było by zrobić rabatę co do roślin no to już dowolność, może jakieś róże iglaki na pniu, azalie. Jak masz gdzieś cień to ładnie prezentowały by się hosty i żurawki. Możesz całość obsypać korą albo kamyczkami żeby ograniczyć zielsko i żeby lepiej to wszystko się prezentowało. Jaką powierzchnią dysponujesz?
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

Racja troszke patelnia powierzchnia mojej połowy przedstawionej na fotkach to szer. 10 m od siatki bocznej licząc a długość 20m
całość od strony południowej co do drzewka również jestem otwarty tylko jakie? i keidy sadzić
poniżej foteczka z donicami o których wspominałem
http://static.pokazywarka.pl/i/2951950/ ... 204535.jpg
przy okazji co to jest i jak się opiekować i keidy przycinać można?

Proszę odebrać pw. pomidorzanka.
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

To co rośnie w średniej donicy to wysadź do gruntu bo ten iglak osiąga dosyć spore rozmiary. Miałam już to wcześniej napisać masz piękny trawnik u mnie nie ma możliwości żeby taki posiadać mieszkając w okolicy gdzie są łąki a posiadłości sąsiadów zarośnięte do granic możliwości i do cholerstwo się rozsiewa u nas walka z wiatrakami. Co do drzew to ładny jest świerk kłujący, modrzewia ładne i szybko rosną. No drzewa to kiedy się sadzi na wiosnę i na jesieni przecież nie w środku lata :D Jak kupujesz rośliny to warto zapytać się jakie rozmiary osiągają żeby wiedzieć jak potem będą rosły. W takich donicach ładnie wyglądały by surfinie ożywiły by taras :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”