Płonące pochodnie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Płonące pochodnie

Post »

Witam mam pytanie odnośnie płonącej pochodni ponieważ za pierwszym razem wsadziłem 6 nasion i nic mi nie wykiełkowało za drugim tez nie co mam zrobić żeby zaczęły kiełkować wsadziłem także trawe pompasową i nic mi nie wschodzi mineło już 2 tyg
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Smolkus!
Jeśli dosłownie "wsadziłeś" nasiona - to nie masz czego więcej się spodziewać.
Nasiona ,a przynajmniej trawy pampasowej należało wysiać na wierzchu ziemi i lekko ubić
dłonią.Można było ewntuallnie popruszyć piaskiem ,zwilżyć wodą,nakryć szybą lub workiem foliowym i ustawić w jasnym ciepłym miejscu.
T.pampasowa wschodzi łatwo i szybko.
Nie można jednak nasin przysypać ziemią.
Druga roślina ,to pewnie Trytoma ?,nie mam doświadczenia w jej sianiu.
Ale ważna kwestia -skąd pochodzą Twoje nasiona?
Pozdrawiam
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

z allegro
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To zmień dostawcę :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No tak !
Gwarancji nie ma,że kolejny zakup dokonany tam właśnie ,przyniesie pozytywne efekty.
Trawę pampasową - nasiona kupisz w każdym ogrodniczym sklepie.
Trytoma jest byliną,czy możesz powiedzieć jak duże ma nasiona?
Nie mam jej w ogrodzie więc nie umiem sobie nawet ich wyobrazić.
Myślę,że powinieneś poszukać nasion w sklepach centrali ogrodniczych
np.PNOS Ożarów,mają również sklep internetowy więc dostępność ich nasion jest prosta.
Nie reklamuje tego sklepu,nie,nie,nic tam jeszcze nawet nie kupiłam ale nasi forumowicze rozmawiali już wielokrotnie na ten temat.Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkeę nazw ę tego sklepu na pewno trafisz u nas na jego adres mailowy.
Nasiona z takich sklepów dają gwarancję wschodów, oczywiście przy założeniu,że właściwie je posiejesz i zagwarantujesz optymalne warunki kiełkowania.
:D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Jeżeli "płonąca pochodnia" to trytoma, to lepiej kupić gotowe sadzonki lub poszukać sadzonek wśród znajomych. Trytoma jest byliną i rozmnaża się ją przez podział kęp lub oddzielanie młodych bocznych przyrostów. Ja swoją kilka razy dzieliłam. I jakoś nie kojarzę, żeby zawiązywała nasiona.
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Oczywiście można trytomę rozmnażać z nasion - bez problemu :D Wysiewa się ja w marcu.

Oczywiście odmiany trzeba rozmnażać przez podział.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Witaj .Ja swoja Trytomę wyhodowałam z nasion ,[ wszystkie 6 egzemplarzy ] , żeby dobrze zakiełkowała , trzeba przez parę dni nasiona potrzymać w niskiej temperaturze np w lodówce , później posadzić do doniczki, przykryć cienką warstwą ziemi i czekać , kiełkuje po około 20 dniach. Dalej przepikować i we wrześniu wysadzić na stałe miejsce w ogrodzie . Zgadzam się z innymi ,że nasiona lepiej kupować w sklepach ogrodniczych , gdzie pakowane są w oryginalne torebki , z oznaczeniem daty zdolności kiełkowania - wtedy masz pewność ,że są dobre i unikniesz rozczarowania .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Mszyca
100p
100p
Posty: 112
Od: 28 maja 2007, o 20:18
Lokalizacja: Łódź

Post »

Może nie chodzi o Trytomę a o Dyptam zwany " Płonącym krzewem Mojżesza".
pozdrowienia EG
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

A w lodówce w czym ?? w doniczce a Płonące pochodnie wsiewamy na wiosnę czy w okresie zimowym ?? mam także trawę pompasową i z niej także nici a pisze że wysiew przez cały rok
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

pisze że płonącą pochodnie wysiewamy w Kwiecień-czerwiec i bez żadnego chowania do lodówki ??
nie wiem sam bo na moim opakowaniu misze ze przez cały rok !!
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Wysiewałam dyptam ubiegłą wiosną. Przetrzymywałam w lodówce na dolnej półce przez ok 3 miesiące i powschodził dosyć ładnie.
A robię to tak - czysty piasek, tzn. kilka razy przepłukany wodą wkładam do sloiczka, wkładam do tego nasiona wymieszane z zaprawą nasienną, mieszam z piaskiem, jeśli nie jest dostatecznie wilgotny, zraszam, zakręcam nakrętkę i wstawiam do lodówki. Co jakiś czas sprawdzam, czy nie mają sucho, ale jest to środowisko zamknięte, więc raczej się tak nie zdarza. W czasie pobytu w lodówce mogą zacząć kiełkować / u mnie tak było z lawendą/ wtedy wysiewam do doniczki na parapecie, a jeśli nie, to wiosną w skrzyneczce lub na rozsadniku.
Pozdrawiam i życzę sukcesów Dorota :D
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Płonąca pochodnia to trytoma. Ja kupiłam kiedyś na allegro bambus-nasiona, kurkumę-bulwka i jeszcze parę cebulek.
Bambus wykiełkował, ale trwało to długo, cebulki udały się, ale padła kurkuma, a na niej najbardziej mi zależało.
Tak że nie można powiedzieć że wszystko z allegro jest dobre czy złe, ale też zależy jak się postępuje z nasionami i oczywiście od sprzedającego.
A trytomę najlepiej rozmnożyć przez sadzonki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”