Czy można sadzić drzewa

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
waldek149
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 lis 2007, o 20:19

Czy można sadzić drzewa

Post »

witam Państwa mam pytanie ? czy teraz w grudniu kiedy nie ma śniegu można sadzić jakieś drzewa, nie owocowe?prosze o podpowiedż.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Podobno można sadzić tak długo, póki ziemia nie zamarznie. Szczególnie rośliny z pojemników, donic i doniczek. Ja bym jednak zadołowała te donice w ziemi aż do wiosny i sadziła na miejscu stałym dopiero w nowym sezonie. Rośliny sprzedawane z tzw. gołym korzeniem mogą mieć kłopot z przyjęciem się, ziemia lada chwila zamarznie i roślina może uschnąć. Poczekaj do wiosny :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jesień to najlepsza pora na sadzenie drzew liściastych.
Ostatnio oglądałam program ogrodniczy, w którym pan zachęcał do przesadzania drzew.
Pokazywano nawet specjalną maszynę do przesadzania drzew killkunastoletnich, a nawet starszych.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Ba nawet pokazywali jak padał deszcz ze śniegiem i przesadzali drzewa ozdobne z jednego ogrodu do innego. :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

(...) póki ziemia nie zamarznie (....)

Śnieg nie ma tu wiele do rzeczy, czasem pada przy temp. powyżej zera. Poza tym ważne, żeby sprawdzić prognozę pogody, jeśli za dwa dni zapowiadają tęgi mróz do końca zimy, to "jesieni" już raczej nie będzie. I odwrotnie, ubiegła zima była cała taka, jak jesień i sama sadziłam rośliny (iglaki) do ziemi w ...styczniu :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
waldek149
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 lis 2007, o 20:19

Post »

dziękuje wszystkim za radę.Chyba poczekam do marca i wtedy zacznę.pozdrawiam! : ;:214
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wpisz w profil miejscowość lub województwo wtedy będzie łatwiej coś doradzić. U mnie można jeszcze sadzić drzewa ozdobne z powodzeniem. Dziś jest +9 stopni ciepła i nic nie zapowiada mrozów i opadów śniegu. Ja bym sadził na Twoim miejscu drzewa z bryłą korzeniową. Po posadzeniu usyp kopczyk.
Pozdrawiam Andrzej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Naturalnie przy takiej temperaturze można sadzić tylko nie wiadomo jaka będzie temperatura za parę dni. Po niedzieli zapowiadają spadek temperatury. :(
Artur.K
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 gru 2007, o 09:52

Post »

Witam, jestem laikiem w ogrodnictwie a chciałem posadzić kilkadziesiąt drzewek na żywopłot (tuja szmaragd ok. 100cm wysokości), wg prognozy pogody temperatura przez najbliższe kilkanaście dni nie powinna spaść poniżej 0, czy warto ryzykować i posadzić je teraz czy lepiej czekać do wiosny, jeśli sadzić teraz to jak zabezpieczyć drzewka na zimę? Z góry dziękuję za porady.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Artur jeśli nie kupiłeś to lepiej poczekaj do wiosny.
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Artur.K pisze:Witam, jestem laikiem w ogrodnictwie a chciałem posadzić kilkadziesiąt drzewek na żywopłot (tuja szmaragd ok. 100cm wysokości), wg prognozy pogody temperatura przez najbliższe kilkanaście dni nie powinna spaść poniżej 0, czy warto ryzykować i posadzić je teraz czy lepiej czekać do wiosny, jeśli sadzić teraz to jak zabezpieczyć drzewka na zimę? Z góry dziękuję za porady.
Doniczkowane zawsze jak tylko ziemia nie jest zmarznieta
Kopane 15kwiecień-15 maj
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”