Zagospodarowanie działki,uprawy na zarobek,podatek,sprzedaż własnych produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
kris2606
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lut 2019, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opłacalność upraw

Post »

Dziękuję za poradę, ale mi bardziej mi chodziło o uprawy typu kapusta, czosnek, kabaczek, dynia, koperek, nie wiem jakieś Pomidory czy coś w tym stylu nawet jakaś lawenda.
Wydaje mi się że być może źle sprecyzowałem pytanie. Poszukuję upraw o dużej rentowności.
Np. wsadzenie kapusty pekińskiej na 1ha i utrzymanie jej aż do czasów zbiorów wynosi przykładowo 12 tys. Złotych np w tym roku na wiosnę była po 1.2 zł, z hektara można zebrać np 30 ton po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania, zbioru itd. Zostaje nam np 20 tys. Zł Z hektara na czysto.
Liczby są przypadkowe po prostu chciałem zobrazować o co mi chodzi :)
Pozdrawiam
Kris2606
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Opłacalność upraw

Post »

Bardzo dobrze napisałeś wszystko.
Ja po prostu wyszłam od upraw najprostszych.

Piszesz o różnych uprawach. Fajnie, ale tu już trzeba więcej zaangażowania, więcej nakładu swej pracy.
I przydałoby się jednak zrobić badanie gleby metodą uniwersalną z zaleceniami.
Analizy...
To nie jest bardzo drogie, ale jednak będzie bardzo pomocne.
Nic nie napisałeś, czy ten obszar to jakiś ugór czy coś tam było uprawiane.

Póki co zapraszam Cię do zapoznania się ze Spisem treści w Dziale warzywnym.
Pozwoli Ci to przede wszystkim zorientować się jak działa forum
i jeśli już będziesz miał jakieś pytania odnośnie warzyw to proszę po zapoznaniu się z tematem zadaj pytanie w konkretnym wątku.

I ważna rzecz. To Forum, to forum głównie amatorów ogrodników, działkowców,
wszelkiej maści miłośników upraw swoich warzyw czy owoców, czy też ziół i kwiatów.
Raczej więc nie znajdziesz tutaj porad typowo produkcyjnych.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie działki,uprawy na zarobek,podatek,sprzedaż własnych produktów

Post »

Pomyśl o bobie - im wcześniej tym lepiej, później masz ziemię wolną na kolejną uprawę. Ale.. musisz kupić DOBRĄ łuskarkę, albo zatrudnić ludzi - a z tym ostatnio są duże problemy (a i rentowność spada). Łuskarka nie może niszczyć ziaren bo ludzie kupują oczami.
Potrzebujesz ciągnika z opryskiwaczem bo mszyce bardzo szybko potrafią wykończyć uprawy i zniszczyć plon.
Sadzenie bobu to też ból pleców i dużo pracy. Zacznij od nie więcej jak 0,2-0,5ha i zobacz jak to jest. Tyle to ręcznie można oberwać i wyłuskać w 2-4osoby.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Zagospodarowanie działki,uprawy na zarobek,podatek,sprzedaż własnych produktów

Post »

O fakt, sąsiadka bób sprzedaje.
I jeszcze jest popyt duży na fasolę Piękny Jaś taką świeżą, nie w pełni dojrzałą.
Myślę, że wiesz o co chodzi.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Remraf
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2021, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak zagospodarować 0,5h ziemi ?

Post »

Witam wszystkich , szukam pomysłów jak zagospodarować kawałeka ziemi pod uprawę ziół czy też krzewów owocowych . Ziemia to tereny wlkp. taki czarnoziem 4a . Powierzchnia całkowita to 0,5 h w postaci dwóch równych trójkątów połączonych ze sobą i działka na której mieszkam. Na tą chwile ziemie ogarnia okoliczny rolnik , niestety nie płaci juz kilka lat wiec zdecydowałem o ogrodzeniu całej działki i spróbowania własnych sił z uprawą ziemi. Cały ten obszar chciał bym zostawić do odleżenia na dwa może trzy lata a póżniej zacząć coś z eko uprawą ( czarnuszka / ostropest ). I tu pytanie do was jak byście widzieli ten pomysł waszymi oczami ? Jak z opłacalnością ? Na czy warto się skoncętrować ? No i jak z dotacjami ? Sa możlwe ? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”