Założenie ogródka

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
wojciechb2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 mar 2024, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Założenie ogródka

Post »

Witam,
chciałbym założyć swój ogród/działkę, i jako że nigdy nie miałem z tym styczności mam kilka pytań :-) Obecnie wygląda ona jak na zdjęciach.

Najpierw chciałbym posiać trawnik. Poczytałem i wychodzi na to, że najlepiej będzie jeśli teraz przeprowadzę mulczowanie czyli wyrównam teren i zmielę wszystko co wystaje z glebą. I tutaj zaczyna się seria pytań: czy powierzchnia będzie już odpowiednia? Czy po tym mulczowaniu będą grube kawały drewna/trawy i ta gleba jeszcze na nic się nie nada? Może wszystko potem powinienem zgrabić, a może normalnie posiać i ubić? Może jeszcze jakoś inaczej?

Proszę Was o podpowiedź jak powinienem działać aby to wszystko doprowadzić do ładnego stanu - pora roku odpowiednia aby jeszcze zdążyć posiać trawę :-)

Dzięki i pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Założenie ogródka

Post »

Czeka Cię trochę pracy żeby przygotować ziemię , nie tylko pod trawnik ale w ogóle .
Trawa wbrew pozorom to wymagająca roślina.Żeby mieć dobre efekty ,być zadowolonym z trawnika proponuję przystąpić do prac po
poznaniu kilku opinii ludzi którzy zagospodarowywali takie połacie nieużytku jak nam pokazaleś na zdjęciu.
Podpowiem kilka wypowiedzi jakie znajdziesz na forum,np.
Przygotowanie ugoru pod trawnik - viewtopic.php?f=7&t=72051
Przygotowanie działki,wyrównywanie terenu,od czego zacząć - https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... =18&t=7148
Zakładanie ogrodu od podstaw, watek dla początkujących - viewtopic.php?t=27938
Dużo więcej przydatnych Tobie tematów znajdziesz tutaj viewtopic.php?t=81971
i tutaj
Pierwsza działka w moim zyciu - viewtopic.php?t=15676
i zbiór tematów o trawnikach viewtopic.php?t=10197

Czytaj i pytaj zapraszamy :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”