Usuwanie wilków na drzewach.

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Odrosty.

Post »

Bartoszu ,nie pchaj tylu szczepek do jednej doniczki . Przy każdej zostawiaj tylko 3 liście i nawet jak 2 odpadną to nie będzie żle , gorzej jak wszystkie . 7 września na podwórku wsadziłam derenia z ozdobnymi liśćmi , dwie szczepki po 2 liście pod butelkę plastikową w cieniu , a dzisiaj wyglądają jak by były wczoraj wsadzone , nie wiem czy łatwo się ukorzeniają ale okaże się to na wiosnę . Mam nawet kila iglaków ukorzenionych w podobny sposób na podwórku bez jakiegokolwiek okrycia a w domu właśnie z woreczkiem .ale szczepeczki muszą być malutkie .
Pozdrawiam :wit Beata
Kerovsky
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 paź 2013, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odrosty.

Post »

każda szczepka ma 20 cm, i po 3 liście. jest ich w sumie 6 , po tygodniu zobaczę jak z nimi będzie i zostawię 3-4.
Mają cały czas być tak w woreczku? Mają mieć wilgotno? Stać w słońcu? Okno od strony południowej czy postawić na wschodzie?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Odrosty.

Post »

Moje stoją zawsze na płd.-zach. . Już zmiejsz ilość szczepek na trzy . do każdej doniczki . Ja np. perukowca miałam jednego i nie mogą być to szczepki po urwaniu od rośliny leżące za długo bez wody . Urwałam raz gałązkę chyba brzozy z łuszczącą się korą i jak przyjechałam do domu szczepka ta była wepchnięta do ziemi z hortensją i może po 3 godz. przypomniałam sobie o niej i właściwie ją posadziłam w ogrodzie , ale nic z niej nie będzie . Nie mogą obsychać liście , chyba ,że jest to roślina zimozielona lub iglak to dłużej wytrzyma . Szczepki Twojej magnoli muszą być wsadzone do ziemi na chociaż 6 cm. Co kilka dni ściągam woreczek i sprawdzam wilgotność ziemi . Parująca woda skrapla się na woreczku i widać ,że wszystko gra . Zielone części rośliny właśnie z wilgotnego powietrza jakie jest pod woreczkiem pobierają wodę , bo przecież nie mają korzeni a ziemia też nie jest bardzo mokra . Posadż kilka szczepek w ogrodzie pod butelką , tylko w cieniu .W domu pod woreczkiem nie udało mi się ukorzenić hortensji bukietowej a wsadzona do szklanki z wodą wypuściła korzenie .
Pozdrawiam :wit Beata
Kerovsky
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 paź 2013, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odrosty.

Post »

No i nie stety też pod woreczkiem nie wypał. Spróbuję włożyć w wodę. I do piwnicy? czy na słońce??
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Odrosty.

Post »

Szkoda . Ja dzisiaj dałam pod woreczek dwie odmiany kaliny japońskiej a kilka dni temu kiścień rainbow i hortensję ogrodową . . W doniczki napchałam torfu odkwaszonego . Zobaczymy za miesiąc co będzie . A ty masz szansę na wiosnę do ziemi w ogrodzie.pod plastikową butelkę .
Pozdrawiam :wit Beata
adrzej
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 2 sie 2014, o 02:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Odrosty drzew - jak usunąć?

Post »

WITAM

Od śliwki 'Węgierki Dąbrowskiej' jej podkładka wypuszcza duszo odrostów korzeniowych:
1.Jak mam te odrosty wykopać by nie urz kocic drzewa czyli korzeni Śliwy 'Węgierki Dąbrowskiej' ?
2.Tych odrostów jest 14 oraz małe odrosty 4?
3.Chcę z tych odrostów zrobić podkładki do Brzoskwini i wiśnie?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Odrosty korzeniowe Ałyczy

Post »

Postaraj się choć trochę o poprawną pisownie!
Następna sprawa, to taka, że chyba chodzi tobie o śliwę Dąbrowicką.
Wiśnie chciałbyś zaszczepić na Ałyczy??
adrzej
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 2 sie 2014, o 02:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Odrosty korzeniowe Ałyczy

Post »

Darko52 pisze:Postaraj się choć trochę o poprawną pisownie!
Następna sprawa, to taka, że chyba chodzi tobie o śliwę Dąbrowicką.
Wiśnie chciałbyś zaszczepić na Ałyczy??
MAM Dysleksje teraz miałem problem w napisaniu słowa dysleksje mam wadę wymowy i ortografią oraz w pobrawnym pianiu.
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Odrosty korzeniowe Ałyczy

Post »

Z tymi odrostami, to się nie cackaj, tylko szpadlem z jednej strony, po dużym skosie
z drugiej, tak samo. Takie mniejsze, to zwyczajnie ręką wyrwiesz, tak z czuciem , aby zbyt szybko korzonki się nie poobrywały
Drzewu matecznemu, na pewno nic się nie stanie.
Z tych odrostów, możesz sobie zrobić żywopłocik, lub potraktować je jako podkładki.
adrzej
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 2 sie 2014, o 02:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Odrosty korzeniowe Ałyczy

Post »

1.Kiedy je mam je wykopać marcu czy w kwietniu?
2.Jak mam szczepić Brzoskwinie i wiśnię oraz śliwę?
3.Czy mogę na jednym odroście Ałyczy szczepić śliwę i Brzoskwinie oraz wiśnię?
4.Czy może być zwykły nóż kuchenny do sczepienia ja nie mam noża do szczepienia?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odrosty korzeniowe Ałyczy

Post »

Apeluje do forumowiczów o spokojne i cierpliwe odpowiedzi na pytania Andrzeja. Sam mam jako wolontriusz do czynienia z osobami , które słabo sobie radzą ( nie tylko z racji wieku !) przy klawiaturze, dlatego prosze o nie odsyłanie do innych wątków tylko poswięceni paru chwil !
Sam niestety nie mam aż takiej wiedzy i dlatego poprzestaję na tym apelu !
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Odrosty korzeniowe Ałyczy

Post »

Węgierka Dąbrowicka mogła być szczepiona na ałłyczy lub na węgierce wangeinheima. Obie te podkładki nie nadają się do szczepienia wiśni i brzoskwini. Wiśnie można szczepić na antypce, brzoskwinie na siewce brzoskwini rakoniewickiej.
Możesz zaszczepić śliwę, najprościej wykopać tuż przed rozpoczęciem wegetacji ( jak zaczną nabrzmiewać pąki, wykonać szczepienie w ręku przez stosowanie i posadzić.
Jężeli odrostów jest po kilka z jednego miejsca nie nadają się do szczepienia.
Nóż kuchenny nie jest dobry ale wystaczy dobrze zaostrzony scyzoryk.
Wulo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 mar 2015, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak usunąć dzikie odrosty drzew

Post »

Posiadam działkę, która w jednym miejscu zarosła młodymi topolami lub olchami (nie pamiętam dokładnie którymi). Obszar 15x4m, dosłownie jest tego mnóstwo, drzewko przy drzewku, 1-3cm średnicy i 0,5-3m wysokości. Kiedyś postanowiłem je usunąć poprzez ścięcie siekierą na wysokości ziemi ale niestety drzewka odrosły z podwójną siłą. Teraz chciałbym do tego podejść mądrzej i proszę o poradę jak to usuwać, żeby nie odrastało? Czy chodzi o usunięcie drzewka łącznie z pieńkiem? Boje się tylko, że z korzeni odbije znowu. Może Randap stosować po ścięciu drzewka..? Proszę o radę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”