Zniszczony trwanik przez pnącza-co teraz robić

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
mariaantonina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 lut 2015, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zniszczony trwanik przez pnącza-co teraz robić

Post »

Witajcie,

jestem nowa, i kompletnie zielona w kwestii pielęgnacji ogrodu, ale z dużym zacięciem.. Liczę że mi pomożecie w naprawieniu katastrofy, którą zrobiłam :)

Otóż- w zacienionym miejscu w ogródku przy domu, kiedyś zostało zasadzone pnącze, nie mam pojęcia jak się nazywa. Oplotło płot, rozsiało się za płot, za płot sąsiadów, a przy tym zaczęło wyglądać bardzo nieładnie. DLatego postanowiłam się pozbyć dziadostwa, które zostało zaniedbane.
W tym celu, wyplątałam wszytsko z płotu, powycinałam, no i zostały trzy korzenie. Zaczęłam je wykopywać. Okazało się, że biegną bardzo głęboko, i nie dam rady wszystkiego wyciągnąć spod ziemi...
Do tego wszytskiego te pnącza zaczęłam wyciągać spod całego trawnika! łapałam przy korzeniu, żeby cały wyrwać, patrzę, a one biegną na 3 metry pod trawnikiem... Powyciagałam je i tak, więc trawnik wygląda obecnie jak pobojowisko.

Mam kilka pytań- czy mogę te korzenie, które są bardzo głęboko, pozostawić? nie dam rady ich wykopać...
trawnik został zniszczony, co mogę teraz zrobić, żeby na lato jakoś to wyglądało?
na części trawnika jest mech, w niektorych miejscach dużo jest go więcej niż trawy- jak się mogę go pozbyć?

No jednym słowem, ratunku ! co teraz po kolei robić....
zaraz postaram się dołączyć zdjęcia. Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zniszczony trwanik przez pnącza-co teraz robić

Post »

To pnącze to chyba był bluszcz.Nie musisz wyciągać korzeni spod trawnika, odetnij je wyrównaj miejsce.Jeśli rośnie tam mech, to trawa nie będzie chciała.W takich miejscach świetnie sprawuje się runianka japońska, ale musisz posadzić więcej sadzonek by w miarę szybko osiągnąć odpowiedni efekt.Możesz też posadzić karłowe kuliste tuje, bukszpany, albo miedzy runiankę w rogu cięty w stożek cis.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”