Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Oczywiście nie dorównują Wam doświadczeniem, to tylko jedna z wiodących licencjonowanych firm w polsce... Twój brak odpowiedzi na temat też wiele tłumaczy...
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Pokaż nam gdzie w katalogu Pychyńskiego pisze żeby cieniować drobne z 41 tygodnia. To przecież wiodący dostawca.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Katalog na 2017r, strona 33, kolumna 5 (początek sterowania na 1-go listopada). Dla Jasody 26 sierpnia.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Troche ta kłótnia niepotrzebna. Mamy sie ty wymieniać doświadczeniami, skoro For, pisze, że Jasoda zakwitła mu bez sterowania, to czemu mamy temu nie wierzyć, Zibi wydaje mi się, że za bardzo ufasz wiedzy "książkowej" niż praktycznej. Sam byłem w szoku jak przeczytałem że jest odmiana wielkokwiatowa, której się nie steruje, ale wydaje mi sie że For, jest na tyle dojrzałym producentem że banialuków by nie wciskał.

Zamawiał ktoś kiedyś sadzonke z florensis? jak jakość? czy jest u nich możliwość zrobić późniejszego terminu płatności?

Zamówiłem troche paletek z Vitraflory, za pobraniem. Miał ktoś kiedyś z tym problem? rośliny dochodzą na czas? i w jakim stanie?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

TO pochwal się jakie masz odmiany od niego i kiedy je sterujesz? bo tylko elda nie ma daty.Dyskusja zbyteczna faktycznie ale z tego co widziałem to zibi produkuje od chyba 2011/2012 roku a doświadczenie jak stary wyjadacz i inni nie mają ZAWSZE racji. Bo on tak nie robi, jego znajomy tak nie robi i tak nie piszą w katalogu. A tunele stalowe są złe bo wiatr może je połamać bardziej opłaca się drewniane.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

I jak tu Cię nie lubieć??? Nigdzie nie pisałem że steruję drobnokwiatowe. Staram się trzymać odmian letnich i wypróbowanych jesiennych. Steruję tylko wielkokwiatowe w doniczkach. Tak ogólnie to w temacie jestem jakieś dwadzieścia lat, włóczyłem się za towarem po różnych ogrodnictwach i trochę podpatrywałem lub pytałem. Chryzantemy robię u siebie od 2012 dokładnie. Tak ogólnie to niektórzy mają rację... :roll: A tunele... metalowe wiatr i śnieg może równie łatwo zniszczyć jak drewniane, te drugie są tańsze.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ok... wracajcie do merytorycznej wymiany doświadczeń,zapraszam :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jeśli chodzi o nawodnienie do bratka to nie widzę lepszej opcji niż zraszacze. Podlewając z węże traci się jakieś 2h na jeden tunel. Stoły zalewowe? Strasznie droga opcja i raczej mało opłacalna. Barwienia kwiatów, czy coś w tym stylu? Nie ma opcji. Bawię się w bratka i stokrotkę kilka ładnych lat i nigdy nie miałem z tym problemu. Podlewając z węża przez sitko, nawet przy bardzo dużym ciśnieniu. Jeśli chodzi o tunele metalowe. Rura ocynk 3/4 cala, wzmacniane pożądaną kratownicą z pręta żebrowanego fi 10. Stoją już chyba ponad 20lat i nic z nimi się nie dzieje. Przetrwały już naprawdę spore wichury.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja mam w każdym tunelu (12 m x 30 m) dwa rzędy zraszaczy, jest ich 20 szt. Wykorzystuję na początku sezonu do nawodnienia ziemi i w tunelach bez ogrzewania na wszelki wypadek przeciw nocnym przymrozkom. Sprawdzają się, bo podnoszą temperaturę nawet o 15 °C, gdyż mam wodę podgrzewaną. A do podlewania wykorzystuję linie kroplujące tape. Wprawdzie nie jest to uprawakwiatowa, ale zawsze można coś przenieść i zastosować.
Obrazek
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

No zgadzam się z Tobą Ludwik na zdjęciu nie jest uprawa kwiatowa, co Ty tam masz w tym tunelu bo ja jestem starsza osoba i żle widze ogrzewanie podłogowe?
ARI kwiaty nie drożeją zraszacze to spora oszczędność,
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Raczej pętle grzejne przy korzeniach. Podłogowe było by w ziemi.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Mi koszt instalacji zraszającej wyniósł mniej niż 200 zł na 330 m2, to ułamek procenta ogólnych kosztów, bo to na wiele lat. Wybrałem takie ogrzewanie, aby najcieplej było w pobliżu roślin, nawet jeśli u góry tunelu jest ujemna temperatura,, to w pobliżu krzaków dostatecznie dodatnia.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja do bratka zostuje "kręciołki" o dużej wydajności, rozciągam węża na koniec tunelu, a na końcu węża mam "Wariata" który się kręci, ma srednice 8 metrów wyrzutu wody, zostawiam go na 20minut włączonego, po czym zaginam węża przenosze go o 6 metrów i puszczam znowu i tak sie podlewa tunel w kilkadziesiąt minut bez mojej pracy, zraszacze mi średnio podeszły, a to się sprawdza super, ja bratki dołkuje, więc jeżeli ziemia wokoło doniczek bedzie tez mokra, to korzenie beda piły i nie ma z tym problemu, jeśli robi się to rano, kwiatom nic sie nie dzieje
:heja :heja
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”