Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi, pogratulować !
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zależy ile kto miał ja miałem w sumie około 7tyś w miskach i 4tyś w doniczkach 12. Na wtorek miałem naszykowane 21 wózków po 50szt na 4 miejsca zwiozłem 50szt. :)

Drakka zainwestuj w dobre nasiona np z vitroflory wschody będą lepsze i bardziej wyrównane to co piszesz to nie opłaca się robić z sadzonki przy Twoich ilościach bo żeby było tanio to trzeba brać dużo i najlepiej w paletce 460szt z koloru bo w mixach jest zazwyczaj nie pokupny kolor. Chyba że masz kogoś co Ci odstąpi od siebie ilości jakie Cię interesują. Faktem jest że da się je porozrywać ale czy warto :roll: Ja rozrywam tylko starca bo jak są po 2i więcej to źle to wygląda. Pomyśl nad kilkoma rzutami a nie tylko jednorazowo. Aksamitki mam w ofercie od kwietnia aż do lipca w 3-4rzutach po 4 kolory. 1 i 4 są mniejsze po około 5 tyś szt. w sumie a 2-3 po 10tyś. Jak w 1 pojawia się już pąk wysiewam 2 rzut itd. To samo z petunia uważam że vitroflora ma najlepsze serie tylko trzeba wiedzieć jakie brać bo nie które robią mały kwiatek. Petunie, aksamitki, begonie małe, starzec, żeniszek, lobelie, smagliczki to towar którego można zrobić dużo na małej powierzchni w miarę szybko poza begonia nie potrzebuje tyle ciepła i jesteś w stanie na tym samym miejscu posadzić coś 2-3 razy i raczej zawsze się sprzeda bez problemu :heja Masz 2 tunele 7x15 na tej ilości miejsca nie odliczając na różne graty typu piec itd jesteś w stanie posadzić około 16-17 tyś tych sadzonek na raz w doniczce 7x7
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dzięki, akurat co mogę to wysiewam, reszta to sadzonki z vitroflory.
Będzie jeszcze pelargonia- ona troche więcej miejsca jakby nie było zajmuje.
Staram sobie to już powoli rozplanowywać.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Moje chryzantemki sprzedane choć czasami było nerwowo jak to pod cmentarzem, ja nie sprzedaję do hurtu mam zgraną ekipę i wszystko detalujemy.
Angela rozplanuj sobie że coś na obiekcie można posadzić w kilku rzutach tylko żeby nie przeszło Ci przez myśl siać młode jak duże sprzedasz :( tylko na tyle wcześnie żeby potem tylko rozstawić do wzmocnienia i na targ, no i koniecznie holenderskie nasiona a nie polskie bo szkoda kasy i Twojej pracy.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dziękuję kobieto kochana :)
staram się mądrze.

A jak z ziołami ? Też robicie? kiedy siać?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Pelargonie możesz zamówić z vitro na 12 tydzień jest tania i nie potrzebuje tyle ciepła już. Bez przycinania wyjdzie na połowę maja spokojnie co do ziół to nie robię.. ale mój kolega robi z nasion i sieje je we wrześniu sadzi i zimuje jak bratki na wiosnę ma duże zdrowe sadzonki te sadzone z wiosny nie są takie zwarte i się chwieją.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja robie zioła, w sumie pierwszy rok, zamówiłem sadzonke na 14 luty. Mięta, bazylia, oregano, stewia, curry, rozmaryn, lawenda, do tego wysiałem lubczyk. Wszystko poszło, zostawiłem sobie troche na przezimowanie i robienie zaszczepek żeby nie inwestować w tym roku aż tyle. Na ten sezon dołożyłem jeszcze: ziele angielskie, tymianek, melisa, cząber, kolendrę,majeranek i kilka odmian mięt.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja w tym roku zamówiłam trochę siewek ale Volmary robią dopiero na 8 tydzień.
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

I szybciej nie trzeba. zamawiam u nich 18 lat, najlepiej zgrać zamówienie grupowe, można uzyskać duży rabat. Termin 9-10 tydzień na pierwszy rzut drobnej rabatówki to tak akurat, potem powtórka z następnym zamówieniem za 3 tygodnie, by mieć ciągłość sprzedaży do końca maja. Owszem, można by jeszcze pociągnąć w czerwcu, ja przechodzę wtedy na byliny i zapominam o balkonowo- rabatowych.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Mariusz, jak dobrze że już jesteś :)
Wciągnęło Cię normalnie.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja was cały czas czytam i się doszkalam :D
szczytnica38, wybacz nie kojarzę imienia. A jakie byliny masz?
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nie jest tak źle....., jak zwykle ciągle z czymś nie wyrabiam, więc komputer to ostatnia rzecz jaką widuję latem. Dzisiaj odkryłem, że sarenki przyszły na popas na moje bratki. Bok tunelu był cały czas otwarty (ciepło) i skorzystały z darmowej stołówki. To tunel dostał nowy bok i sarny mają bok. W tym roku pierwsze zakwitły białe, reszta w pąkach, czyli zapowiada się skubanie w zimie - tak skromnie oskubać 25 tys bratków. Jakby nie było innej roboty. Dobrze, że zostały porządnie skarlone, starczy im do wiosny.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Mariusz to wczas musiałeś sadzić te bratki że już kwitną. Mi też raz bratki pomogły sarny skubać poszło szybko szkoda że z ponad 40 tyś wywróciły 90% a potem to postawić i zmieścić 2 raz to już nie tak łatwo ;:223
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”