Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Lukasz1910 pisze:można wiedziec jaki dostawca popełnia takie gafy?
Vitroflora.

Moje pierwotne zamówienie zostało wczoraj wysłane za pobraniem na kwotę połowy ceny tych begonii, które omyłkowo dostałem. W dodatku rośliny mają być mniejsze, bo młodsze o kilka tygodni. O samym pobraniu dowiedziałem się z wiadomości od firmy kurierskiej, bo Pani z Vitroflory, mimo że obiecała zadzwonić z odpowiedzią 'co ustaliła z szefem' już się do mnie ponownie nie odezwała.

Może sam jestem sobie po części winien, bo zgodziłem się zapłacić część kwoty za te begonie, ale to jaką część już było ustalone bez mojego udziału i jako zakładnika użyto mojego zamówienia, więc ogólnie z rozwiązania całej sprawy przez Vitroflorę jestem średnio zadowolony delikatnie powiedziawszy :-)
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Póki co z Vitroflory jestem zadowolona.

Pytanie: na który tydzień zamawiacie pelargonię?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

w tym sezonie pelasie dostałem 21 lutego z syngenty i plantpolu
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja pelargonię dostaję od 6 tygodnia co dwa tygodnie ale w tym roku 10 tydzień w volmarach się opóźnił i dostałam w 11 ale 11 to za późno. Kwiaty zakwitły ale moim zdaniem roślinki nie wyrosły dostatecznie.
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Uprawa kwiatów w nieogrzewanym tunelu foliowym

Post »

Witam ,
Posiadam nieogrzewane tunele foliowe w których chciałbym zacząć uprawiać kwiaty.
Mam na myśli standardowe odmiany jak surfinie, pelargonie, begonię , dalie itp.
Planuję zakup gotowych rozsad w wielodoniczkach.
Moje pytanie brzmi kiedy powinienem zaopatrzyć sie w sadzonki aby kwiaty nie przemarzły , ale jednocześnie aby zdążyły zakwitnąć na "gorący sezon" - maj.
KAMIL
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witaj na Forum :wit Niestety, bez ogrzewania nie zrobisz dobrej sadzonki na maj. Zamawiam rozsadę na 1-go marca, ogrzewam i też niekiedy coś się spóźni. W zimnym tunelu sadzonka jest bezpieczna dopiero po 15-tym maja, więc po czasie. Pomyśl o jakimś ogrzewaniu, rozwiązań jest naprawdę sporo :uszy
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:Ja pelargonię dostaję od 6 tygodnia co dwa tygodnie ale w tym roku 10 tydzień w volmarach się opóźnił i dostałam w 11 ale 11 to za późno. Kwiaty zakwitły ale moim zdaniem roślinki nie wyrosły dostatecznie.

Podesłałabyś jakieś zdjecie ze swoich tuneli, jak to wygląda, i troche fot kwiatów :)
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Myślę jednak, że swobodnie mogę uprawiać dwuletnie odmiany jak bratki, stokrotki, goździki czy niezapominajki. Te kwiaty powinny dobrze znieść zimowanie w nieogrzewanym tunelu prawda? Czy są jeszcze jakieś gatunki, które pominąłem? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
PS. Jaki będzie najtańszy i najlepszy sposób na dogrzanie tuneli 7X30 m?
KAMIL
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Bratki i stokrotki oczywiście, goździk brodaty na kwiat cięty lub rozsadę, ale rabatówki w ten sposób nie zrobisz. 7 x 30 to spore obiekty, ja mam 8 x 16. Przejrzyj mój wątek Od Ugoru... część 1, może coś podpatrzysz :roll:
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

fulmin pisze:Dziękuję za odpowiedź. Myślę jednak, że swobodnie mogę uprawiać dwuletnie odmiany jak bratki, stokrotki, goździki czy niezapominajki. Te kwiaty powinny dobrze znieść zimowanie w nieogrzewanym tunelu prawda? Czy są jeszcze jakieś gatunki, które pominąłem? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
PS. Jaki będzie najtańszy i najlepszy sposób na dogrzanie tuneli 7X30 m?

Piec na ekogroszek lub węgiel, z nadmuchem.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Łukasz teraz mi to mówisz, po pelargoniach nawet śladu nie ma już zapomniałam że w ogóle były zostało ciut ampli trochę rabatówki ale to aksamitka i begonia semperflorens. U nas chryzantemę sadzi się na polu a we wrześniu zwozi do tuneli więc chwilowo mam ją z głowy niech sobie radzi. Jak znajdę coś w telefonach i nauczę się wrzucać :oops: to może się uda :D. Ale coś Forestit zanienówił wiedzę chłopak dużą sama skorztstałam z jego rad i całkiem całkiem wyszło zapracowany czy co?
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:Łukasz teraz mi to mówisz, po pelargoniach nawet śladu nie ma już zapomniałam że w ogóle były zostało ciut ampli trochę rabatówki ale to aksamitka i begonia semperflorens. U nas chryzantemę sadzi się na polu a we wrześniu zwozi do tuneli więc chwilowo mam ją z głowy niech sobie radzi. Jak znajdę coś w telefonach i nauczę się wrzucać :oops: to może się uda :D. Ale coś Forestit zanienówił wiedzę chłopak dużą sama skorztstałam z jego rad i całkiem całkiem wyszło zapracowany czy co?

Przy takiej ilości kwiatów, na pewno nie ma czasu na forum, właśnie ja też skończyłem pelargonie, zostały ostatnie sztuki, a chciałem zobaczyć jak wyglądała Twoja ;) Ja mam jeszcze kwiatków myśle na góra 3 tygodnie, 3 partia surfini się zaczyna, wszystko powoli dochodzi do siebie. Chryzanteme sadziłem kilka dni temu, posadziłem je w misy, kilka dni poczekam i rozstawie je na matach na polu, niech sobie przerastają, jeszcze kropelkowe nawadnianie musze kupić.
fulmin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2017, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

A może ktoś zaopatrywał się w nasiona bratków i stokrotek w Vitroflorze? Ceny wydają mi sie duże : 33 zł za 250 szt nasion bratkow. Jaką mają zdolność kiełkowania ? Polecacie?
KAMIL
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”