Sprzedaż legalna własnych sadzonek i produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Carinkton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 wrz 2008, o 17:02

Sprzedaż legalna własnych sadzonek i produktów

Post »

Witam
W zeszłym roku ukorzeniłem kilka tysiecy thuj (najwiecej szmaragda) Potrzebuje cześć sprzedac ale mam pytanie -czy moge bez działalnosci je sprzedawać Czy może sa jakies limity lub do jakiejś sumy?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Post »

jeżeli mi dobrze wiadomo to do kwoty około 3500zł zarobku w ciągu roku nie musisz niczego zgłaszać ani rejestrować bo to jest chyba kwota wolna od podatku :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Witaj na forum!
Jeśli jesteś rolnikiem , to możesz sadzić i sprzedawać co i ile chcesz; rolnicza działalność gospodarcza to co innego niż pozarolnicza...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
rossi33
200p
200p
Posty: 205
Od: 6 mar 2007, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Sprzedaż roślin

Post »

Witam
Chciałabym się dowiedzieć czy aby sprzedawać rosliny trzeba mieć jakieś pozwolenia od Indtytutu nasiennictwa?
Czy to pozwolenie jest tylko gdy się rozmnaża.
Czy od sprzedawanych roslin płaci sie podatek vat 22?
Jak to wygląda w praktyce.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zdaje się, że to zależy czy sprzedajesz - nazwijmy to umownie - nadwyżki z ogródka, czy też prowadzisz działalność gospodarczą.
rossi33
200p
200p
Posty: 205
Od: 6 mar 2007, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

No mnie chodzi o działalność. :)
Bo jeżeli chodzi o nadwyżki ogrodowe to chyba żadnego podatku się nie płaci jeżeli nie jest to zorganizowana sprzedaż... tak?

Czy jeżeli chcę sprzedawać rosliny na działalność to wystarczy, że wezmę ze sklepu fakturę i będę je sprzedawać? czy muszę załatwiać jakieś pozwolenia.?

Usunięto cytat, pomid.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

W przypadku sprzedaży roślin to gotowe kupuje się od producentów, nie potrzeba zezwoleń. Na rośliny bierze się faktury, z licencjami, co do vatu to na rośliny jest 7%.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A z naszej wyszukiwarki skorzystałeś?

Na pewno nie, bo znalazłbyś takie wątki:
- Szkółkarstwo ozdobne
- Proszę o pomoc w rozpoczęciu dziełalności ;]
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
wislakrakow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 mar 2009, o 15:06

Sprzedaż czosnku do hurtowni

Post »

witam
mam takie pytanie ..sadze od 20 lat czosnek i sprzedaje go po placach targowych . slyszal ktos na jakiej zasadzie mozna sprzedawac go do hurtowni i gdzie mozna takie hurtownie znalesc ?
dziekuje z gory za pomoc
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Hurtownie mają dostawców (aż za wielu). Może gdybyś miała czosnek w chwili, gdy go brakuje...
Jeśli chcesz wejść w temat - jedź na najbliższą giełdę warzywną. Tam zobaczysz jak się pakuje na hurt, kto przyjeżdża kupować duże ilości - tego chcesz się dowiedzieć. I jeszcze powiem Ci, że sprzedawanie na targu to bajka w porównaniu z brutalną grą, która toczy się na rynku hurtowym.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ja mam
ale chyba tyle czosnku nie masz
z 20 ha musisz miec a jak mniej to ani z nim nie warto zaczynac
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Sprzedaż roślin na kwiat cięty

Post »

Witam wszystkich
Mam prośbę do wszystkich którzy posiadają wiedzę na temat sprzedaży kwiatów ciętych- sezonowo proszę o wszelkie informację .
Kocham kiaty mam kawałeczek ziemi ,,przeno - buraczanej" posiadam wiedzę rolniczą i chciałbym zasadzić mieczyków na kwiat cięty. Kwiaty sprzedał bym na bazarku. I teraz moje pytanie w jakiej cenie są mieczyki kto je i ile i w jakim celu kupuje (cmentarz , wazon) Jakie one powinny być w jakiej fazie się je ścina , kolory itp.
Proszę o pomoc i wszelkie sugestię .
Nadmienię, że w tym roku około 400 mieczyków wyciełem ze swojego pola i rozdałem po rodzinie i znajomych. Większość cebul była od naszej koleżanki z forum Anity . Kwiaty były piękne .
Nie chce robić wielkiego biznesu ale chciałbym zarobić na inne kwiaty i rzeczy do ogrodu .
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: sprzedaż mieczyków na kwiat cięty

Post »

Podejrzewam,że ceny mogą być różne w różnych regionach kraju. Kiedyś spędzałam wakacie u Cioci, która miała mnóstwo jabłek. Jednego dnia nazrywałyśmy mnóstwo tych jabłek i pojechałyśmy na targ. Ciocia najpierw przeszła się miedzy sprzedającymi jabłka, popytała o ceny no i rozpoczęłyśmy handel. Ot i cała filozofia. Znajoma z działki też często sprzedaje różne kwiaty przed osiedlowym sklepem, narzeka, ale zawsze coś sprzeda.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”