Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
ullak
 Tytuł: Re: Ściółkowanie metodą Back to Eden
PostNapisane: 6 mar 2017, o 19:42 
500p
500p

---
Żeby była jasność, w cytowanej tabelce jest podany wpływ (a w zasadzie jego jego brak) różnych rodzajów ściółki na pH samej gleby.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Black Rose
 Tytuł: Re: Ściółkowanie metodą Back to Eden
PostNapisane: 8 lis 2017, o 14:02 
500p
500p

1 szt.
Ja właśnie zaczynam przygodę ze ściółkowaniem zrębkami.
Kupiliśmy 5 metrów sześciennych zrębków drzew liściastych (darmowe były za daleko) po 30 zeta za metr z dowozem na miejsce.

Działkę mamy dopiero od czerwca tego roku i wpadłam na pomysł ściółkowania koszoną trawą. Efekty były tak zadowalające, że eM zaczął czytać na temat dobrodziejstw wynikających ze ściółkowania jako takiego i trafił na metodę BtE.

Jakie będą efekty - okaże się w przyszłym roku, jednak patrząc na to, jak to wygląda/funkcjonuje w przyrodzie, w lasach itp. - efekty powinny być bardzo dobre. Martwią mnie jedynie nornice, ale na to na razie znalazłam sposób taki, że całość ściółkowanego terenu obsadziłam czosnkiem. Teoretycznie powinien odstraszać, jak będzie - okaże się za jakiś czas.

Do zrębków dodaliśmy liście dębowe. Postaram się niebawem wrzucić kilka poglądowych zdjęć.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 44 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości