Co robimy w PAŹDZIERNIKU na działkach i w ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Czy jeszcze teraz mogę siać trawę??
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Musisz poczekać do wiosny z wysiewem trawy.
Najlepszy termin siewu traw to okres od polowy kwietnia do czerwca i od polowy sierpnia do października.
Pozdrawiam Andrzej.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Październik - co ja robię? Zbieram warzywa , ktore umieszczę w piwnicy . Szczypiorek i pietruszkę sadzę do doniczek i stawiam w kuchni .
Cebulki kwiatowe , które posadziłam przykryję korą . Wyjmę z ziemi bulwy dalii .
Wszystkie kwiaty rosnące w doniczkach zostaną przeniesione do piwnicy .
Róze zostaną pod koniec miesiaca obsypane ziemią.
A jeśli pogoda pozwala to griluję :wink:
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Przed mrozami podlewamy krzewy iglaste, sadzimy róże, krzewy ozdobne.
Październik to dobry okres na sadzenie drzew i krzewów owocowych .W drugiej polowie miesiąca po raz ostatni kosimy trawniki przed zimą. Wykopujemy z ziemi bulwy mieczyków, begonii, kanny, dalii, tygrysówki, frezji. Ponadto przekopujemy dzialki, nawozimy obornikiem. Trzeba też sprawdzić pH gleby i w razie potrzeby nawieźć wapnem.
Opryskujemy brzoskwinie i morele Miedzianem przeciwko kędzierzawości liści. Ci co mają te drzewa zalecam do przeczytania http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... rzoskwinia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... rzoskwinia
Należy też przerzucić pryzmę kompostową przed mrozami.
Warto też przypomnieć sobie temat „Prace przed zimą „ http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=346&start=0
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Październik to miesiąc wielkich przygotowań. Rośliny i zwierzęta szukują się do zimy, a ogród staje się magicznym miejscem. Pod warunkiem, że słonko zagości w naszym domu i ozłoci okolicę.

Ostatnie kwiaty astrów, krokusów jesiennych, rozchodników, zawilców i zimowitów ozdabiają jeszcze fragmenty ogrodu, ale jesienne liściaste dywany przypominają o tym, że kończy się rok.
Jakub . . . . .
jan-wojciech2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 7 cze 2007, o 11:16

Prace działkowe w październiku

Post »

Czy należy robić opryski drzew jesienią jeżeli tak to czym.
Pozdrawiam
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace działkowe w paższierniku

Post »

Jeżeli masz brzoskwinki i morele, to tak. Inne bym sobie odpuścił. Masz je?

Pozdrawiam
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

jan-wojciech2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 7 cze 2007, o 11:16

Opryski jesienią

Post »

Tak mam brzoskwinie i morele i inne drzewa oraz krzewy. I dlatego zadałem to pytanie bo gdzieś wyczytalem że właśnie należy pryskać np Miedzianem.
Pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak napisali w temacie m.in. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=346&start=0
Macio pisze:Na pewno jak już podawalem należy przystąpić do zwalczania kędzierzawości liści brzoskwini i nektarynek opryskując Miedzianem 50 WP w stężeniu 1%. lub jak podal pogotowie ogrodnicze Miedzian extra 350 S.C. Należy też pod koniec opadania liści wiśni wykonać oprysk Miedzianem 50 WP w stężeniu 0,2 %. By oprysk był skuteczny musi być wykonany w temperaturze powyżej +5 stopni .
pogotowie ogrodnicze pisze:wykonać oprysk zimowy PAROIL 95 SC drzew i krzewów owocowych i ozdobnych z wyjątkiem pestkowych które najpierw trzeba opryskać
Miedzianem 50WP+Superam 10AL lub Miedzian ex 350 SC (kedzierzawka,brunatna zgnilizna
Paroil niszczy jaja przedziorków mszyc i innych zimujących na drzewach i krzewach
Morele też oprysk miedzianem.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
fionka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 lip 2007, o 10:20
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A czy mogę jeszcze w najbliższych dniach posadzić szpaler młodziutkich świerków pospolitych czy lepiej z tym poczekać do wiosny?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A aksamitki z niby-skalniaczka (obudowa studni) też mam wyciąć, wyrwać, czy zostawić na zimę, żeby osłaniały zimą posadzone między nimi byliny?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Ja dwa lata temu zostawiłam aksamitki, to mi się wysiały na następny rok! I w tym roku znowu wysiały się z tych poprzednio wysianych, ale już takie "chuderlawe" :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”