Zapuszczony ogródek działkowy.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Mary90319
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 maja 2018, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zapuszczony ogródek działkowy.

Post »

Pozwole sobie napisac post w tym watku, mam nadzieje zw autor postu nie bedzie mial mi tego za zle. Od ok miesiaca mamy dzialke, poczatkowo trawa siegala na ponad metr. Systematycznie ja kosimy, ale trawa slabo odbija. Ziemia jest az nabita sianem, ktore systematycznie wyczesujemy, ale słabo to idzie. Sasiedzi z dzialek obok maja przeróżne rady i juz sama nie wiem co robic. Systematycznie przekopywac i dosiewac trawe? Tylko dosiewac trawe? Czekac?

Proszę o poprawną pisownię na forum.
Dziękuję.
bab...
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapuszczony ogródek działkowy.

Post »

Mogą być różne przyczyny dlaczego tak się dzieje. Np zbita, ciężka gleba lub zacienienie lub przeciwnie - sucho, duże nasłonecznienie i mało wody. Albo filc - piszesz o 'sianie'. Lub jeszcze coś innego. Musisz najpierw zrozumieć przyczynę / przyczyny aby znaleźć właściwe rozwiązanie.
Pozdrawiam
Agneska
Mary90319
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 maja 2018, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zapuszczony ogródek działkowy.

Post »

Filcu jest duzo, naprawde duzo, plus posiekane siano, ktore zapycha ziemie. Sucho ani mokro nie jest. Ziemia jest naprawde fajna, wyglada na zyzna. Niestety gorna warstwa ma duzo korzeni traw, chwastow.


Proszę o poprawną pisownię na forum.
Dziękuję.
bab...
betty_miranda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lip 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zapuszczony ogródek działkowy.

Post »

Cześć! Mam do Was prośbę o radę. Kupiłamsmy z mężem działkę, oczywiście zarośniętą, zachwaszczoną. Skosiliśmy to wszytsko. Jak mogliśmy się spodziewać, działka jest bardzo nierówna. Zamierzam powyrywać chwasty ręcznie i wyrównać większe nierówności rówiez ręcznie ;) z działki chcemy korzystać rekreacyjnie, na pewno posadzimy jakieś drzewka (kilka drzewek jest i nawet niewielkie dwie sosny). Ale biję się z myślami, czy nie wynająć jakiegoś rolnika który zaorałby ten teren (5 arów) i wyrównał, a na to posialibysmy trawę. Problem jest brak wody na ogródku, a do wzrostu trawy chyba jest niezbedna. Co byście zrobili na naszym miejscu?


Proszę o poprawną pisownię na forum.
Dziękuję.
bab...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”