Alergia na rośliny doniczkowe ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Alergia na rośliny doniczkowe ?

Post »

Nie mogłam znaleźć podobnego tematu, dlatego zaczynam nowy.
Liczę na pomoc profesjonalistów, jakich tu mnóstwo. Mam w domu alergika uczulonego prawie na wszystko - dobrze, że nie na mnie :)
na trawy, kurz, truskawki, psy, papugi, najbardziej koty, więc nie ma żadnych futerkowych zwierząt w domu, ale za to są węże :)
robimy nową sypialnię z minimalną ilością przedmiotów, żeby kurzu nie miał gdzie siadać, bez zbednych mebli, lamp, dywanów itd... no ale rośliny muszą jakieś być - bo inaczej sobie nie wyobrażam...
proszę poradźcie co jest dobre na takie trudne przypadki jak moje kochanie...
;:4
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A może ma uczulenie i na glebę i zawarte w niej składniki,pleśnie itd... i wtedy w ogóle rośliny odpadają.Ja też mam liczne alergie, nie wyobrażam sobie domu bez zielska i mam kaktusy (choć lekarz i tego mi zabrania - ale w końcu od wszystkiego nie można się odizolować). Domu bez zwierząt też sobie nie wyobrażam i psa też mam dla alergików, rybki i żółwia.
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

ooo
a Ty Danusiu wiesz, że to może byc racja z tą ziemią... bo to dobre środowisko dla grzybów...
to trzeba sprawdzić czy alergik a astmą toleruje krzakłaki i ziemię...
dzięki za podpowiedź. Człowiek czasem nieco ograniczony jest i trzyma się myślenia stereotypowego i tylko o zielsku myśli a nie o ziemi, w której siedzą....
dobrej nocy ;:41
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Oj wiem, od dzieciństwa walcze z tym cholerstwem (znaczy z moją alergią ) . A czy Twój alergik się odczula, bo ja od trzech lat i jestem bardzo zadowolona z efektów.
A jeśli nie gleba to może hydroponika , albo takie galaretki do kwiatów.
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Oj kobieto kochana, jakbym miała wszystkie krzaki w domu w galaretki pochować to moze niech ta moja sierota zamieszka sobie w łysym pokoju...
chyba będzie prościej

a tak poważnie to się nie odczula - nie wiem czy w tym wieku to jeszcze skutkuje :) :)
do tego ma astmę i czasem powiem Ci szczerze mam dość tych pierońskich chorób alergiczno oddechowych.

najprościej byłoby wyprowadzić się gdzieś w okolice basenu morza śródziemnego - tam nie ma żadnych alergii :)
ale mają fajnie
no cóż, może na emeryturze..jak mnie wnuczkami nie zasypią :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
babcia44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lut 2014, o 03:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Jakie kwiaty doniczkowe moze miec w domu osoba z alergą?Czy juz zawsze trzeba byc skazanym na sztuczne kwiaty? Mam jeszcze jedno pytanie,chce w tym roku posadzic kwiaty w doniczkach na ogrodzie,najlepiej kolory rózu i fioletu.....tak naprawde zawsze bałam sie kwiatów ze wzgledu na alergie i pierwszy raz chce miec ładny ogród,proszę poradźcie mi jakie mam kupic kwiaty i jak je pielegnowac......Pozdrawiam
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Jakie kwiatki sadzić to nie wiem, ale co do alergii to moim zdaniem, nie należy się za bardzo izolować od alergenów. Wiem to po sobie. Organizm z czasem przyzwyczai się do kwiatów, a jeśli będziesz cały czas się od nich separować, a potem przez przypadek będziesz miała z nimi bliższy kontakt to znów będzie się objawiać alergia.
Najlepiej żeby kwiaty jak najmniej pyliły, ale które to, to już nie wiem.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Witaj.
Na pocieszenie - mam alergię od 40 lat prawie na wszystko, ale kwiaty od zawsze - więc to nie jest tak, że kwiaty doniczkowe czy ogrodowe uczulają jak się na nie patrzy.
Jest mnóstwo kwitnących i pięknych "zielonych" roślin, na które i alergik może sobie swobodnie pozwolić. Niektóre rośliny po prostu pilelęgnuję w rękawiczkach, a samo tylko przebywanie przy nich nie stanowi problemu. Oczywiście, że wiele z nich mogę tylko podziwiać na zdjęciach lub w innych ogrodach czy szkólkach - ale wybór i tak jest spory!
Zatem na pewno znajdziesz odpowiednie zestawy roślin dla siebie - i tych do domu i do ogrodu.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Wątek stary ,ale mam pytanie, co rok mąż się ze mną kłóci że któraś moja roślina w domu pyli.. Czy ktoś zna takie przypadki, ma on alergie sezonowa na pyłki i twierdzi że w domu jest ona najsilniejsza,wiec to na pewno któryś mój kwiat :roll: choć tłumaczę mu że to nie możliwe :roll: ;:223
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Osobiście nie znam takiego przypadku.
A jakie kwiaty masz w mieszkaniu?
W podłożu w jakim uprawiamy rośliny znajdują się grzyby, pleśń, roztocza. które mogą uczulać.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Mam głównie sansevierie,zamiokulkasy,aloesy,pnacza ,draceny,jukki :roll: moim zdaniem nic nie pyli, podłoże bez grzybow, pleśni :? I zawsze go bierze na początku maja :roll: i jak mu wytłumaczyć że to żadne z roślin, mieszkanie wietrze codziennie, praktycznie cały czas są okna otwarte :roll:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18664
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Alergia na rośliny doniczkowe ?

Post »

Jak masz cały czas okna otwarte, a zaczyna go męczyć w maju to ma uczulenie na pyłki drzew i być może traw. Jestem alergikiem więc znam temat. Wyślij go do alergologa niech zrobi testy i wtedy będzie wiadomo na co konkretnie ma alergię.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alergia na rośliny doniczkowe

Post »

Sukulencik36 pisze:Mam głównie sansevierie,zamiokulkasy,aloesy,pnacza ,draceny,jukki :roll: moim zdaniem nic nie pyli, podłoże bez grzybow, pleśni :? I zawsze go bierze na początku maja :roll: i jak mu wytłumaczyć że to żadne z roślin, mieszkanie wietrze codziennie, praktycznie cały czas są okna otwarte :roll:
W każdej ziemi są alergeny (grzyby mikroskopijne - alternaria, cladosporium) i one mniej więcej w maju zaczynają pylić. Obawiam się, że Twój mąż może mieć rację mówiąc, że coś mu w domu dokucza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”