Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  
Autor Wiadomość
x-p-11
 Tytuł: Re: Przygotowanie ugoru do zagospodarowania
PostNapisane: 22 paź 2017, o 13:09 
---

0 szt.
Jeżeli ktoś może ci to obsiać żytem przy pomocy maszyny, to nawet 5 minut się nie zastanawiaj.
Jak głęboko zaorane te chwasty? Bo trzeba wiosną uważać, żeby ich na wierzch nie wyciągnąć jeśli teraz zdecydujesz się na wysiew żyta - będziesz musiała je wiosną przyorać np glebogryzarką.
Wiosną przed przyoraniem żyta mogłabyś rozrzucić obornik. Jak nie zorganizujesz to przynajmniej azot, ja bym chyba dał saletrzak.

Aneta9333
PostNapisane: 22 paź 2017, o 13:27 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Hmm.. Nie ma mi kto zasiac :-/ a sama nie dalabym rady? Ile bym potrzebowala tego zyta?
Przyorane na pewno gleboko, poniewaz z pracy poprosilam. A w pracy maszyny sa wielkie poniewaz oni sa dystrybutorem salat na cala polske itd.. Nie wiem moze zapytam czy daliby rade wysiac mi zyto.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

x-p-11
PostNapisane: 22 paź 2017, o 13:36 
---

0 szt.
Zapytaj, bo w bruzdy siać nie będziesz, przejadą agregatem i będzie ok.

Moim zdaniem jest takie trochę nie halo miejsce przy płocie/ogrodzeniu. Tam ciągle będzie perz i żeby nie właził na to teraz, może zostaw tam na tyle szeroki pas, żeby wjeżdżać wygodnie kosiarką.

Aneta9333
PostNapisane: 22 paź 2017, o 13:44 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Tam po lewej to nie plot. Tylko wzdluz drzewa owocowe posadzone sasiada. Nie dba o to.

-- 22 paź 2017, o 13:45 --

Tak naprawe od tych drzew to metr nawet troche wiecej to jeszcze jego dzialka wiec jakby jest nadto wyorane

x-p-11
PostNapisane: 22 paź 2017, o 13:57 
---

0 szt.
Eee to sobie poradzisz, najgorszy perz i metrowe chwaściory sypiące nasionami na uprawne pole.
To miejsce masz słoneczne?

Ginka
PostNapisane: 22 paź 2017, o 14:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To dopytaj sąsiada czy możesz mu wyłożyć te drzewa kartonami :D, może ubijesz perz.

Aneta9333
PostNapisane: 22 paź 2017, o 14:35 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Od strony wschodniej sa te drzewa wiec ok. E tam nie będę sie pytac po prostu zrobie. Sluchajcie na mojej wiosce i jemu miedzy innymi zalatwilam zoranie ;-)

roots23
PostNapisane: 13 gru 2017, o 21:24 
500p
500p

1 szt.
Dostałam działkę 13ar, która była dzierżawiona pod wysiew kukurydzy. Jak doprowadzić działkę do stanu używalności? Znaczy jak pozbyć się resztek po kukurydzy?

-- 13 gru 2017, o 21:25 --

No i czy dzierżawca ma obowiązek zaorania tego pola czy może tak sobie po prostu zostawić?

x-p-11
PostNapisane: 14 gru 2017, o 10:36 
---

0 szt.
roots23
roots23 napisał(a):
czy dzierżawca ma obowiązek zaorania tego pola
To zależy jaka była umowa między włścicielem a dzierżawcą. Ale jeśli dzierżawca zostawił resztki po kukurydzy to znaczy że nie miał tego obowiązku.

Ziemia po kukurydzy to b. dobra ziemia. Twój problem to niekoniecznie przyoranie/przykopanie resztek, ale żeby zaraz nie rzuciły się tam chwasty (np trudne do zwalczania osty) i samosiejki drzew....zwłaszcza brzóz :!:
Od razu musisz mieć jakiś pomysł jak podejść do sprawy, bo się urobisz i walka z chwastami i samosiejkami będzie jak walka z wiatrakami.

Brzoza na 'żywopłot' to bardzo zły pomysł, poszukaj tematów dot. żywopłotów w dziale viewforum.php?f=33
Zobacz jak np wygląda z buka viewtopic.php?f=33&t=12030&start=56

maryann
PostNapisane: 14 gru 2017, o 15:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Aneta9333 napisał(a):
Gdybym wiedziala wczesniej to bym to zrobila.
No właśnie. tak przeleciałem jeszcze raz twoje posty i nie wpadła mi odpowiedź na kwestię kluczową- co tam później zamierzasz siać, uprawiać- trawniczek będzie czy warzywa np?

moto3
 Tytuł: Jak usunąć chwasty i trawy z nieużytku w ramach zagospodarowania działki
PostNapisane: 24 mar 2019, o 15:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,

proszę o pomoc, w jaki sposób usunąć chwasty i trawy z działki która od ok 5 lat jest nieużytkiem? Chciałbym w tym roku wykonać takie czyszczenie ziemi, następnie wyrównać trochę teren, ruszyć z warunkami przyłącza na prąd, ogrodzić i zasiać trawę a w przyszlym roku rozpocząć budowę altany do 35m2. Przy usuwaniu tej roślinności wolałbym uniknąć środków chemicznych. Jakimi narzędziami lub sposobami polecacie wykonać takie czyszczenie żeby nie kosztowało miliona monet? Dzialka ma ok 23a. Poniżej zdjęcia z 4 rogów działki.
https://1drv.ms/u/s!AmtVyJvcpWXYgwaivWU9SXktjfpg
https://1drv.ms/u/s!AmtVyJvcpWXYgwTRlG05NZH3a6OW
https://1drv.ms/u/s!AmtVyJvcpWXYgwLRIVA4RTt43L_P
https://1drv.ms/u/s!AmtVyJvcpWXYgwLRIVA4RTt43L_P

moto3
 Tytuł: Re: Jak usunąć chwasty i trawy z nieużytku w ramach zagospodarowania działki
PostNapisane: 24 mar 2019, o 16:22 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
https://1drv.ms/u/s!AmtVyJvcpWXYgwAbs-Ul9_ovEW-k

Ogrodnik88
 Tytuł: Re: Jak usunąć chwasty i trawy z nieużytku w ramach zagospodarowania działki
PostNapisane: 24 mar 2019, o 18:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Na małym kawałku przekopywałem takie chwasty,równałem ziemie a potem wszystko co urosło kosiłem raz na 2-3 tygodnie zwykłą kosiarką i tego samego roku powstawała normalna łąka.Rosły różne mlecze,koniczyny,kurdybanki ale było zielono i gęsto.Można to zaorać dobrym pługiem który w miarę dobrze to wszystko przykryje,uprawić żeby było równe i kosić co miesiąc albo rzadziej jak będzie słabiej rosło.W książkach sadowniczych z lat 80 też polecają zakładanie murawy w sadzie przez regularne koszenie chwastów.

korek123
 Tytuł: Ręczne przekopywanie ugoru ?
PostNapisane: 26 mar 2019, o 17:48 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Mam ok 15/20 letni ugór. O dziwo jest tylko TROSZKĘ perzu w wierzchniej warstwie, taki drobny, potem ani grama perzu. Szpadel wchodzi lekko bez żadnego problemu. Jest to pole, wcześniej były tam ziemniaki (CHYBA żyto) zboże i coś jeszcze. Jest to piach, klasa ziemi 5/6. Chce zrobić kwadracik ok 5x5 metra lub 5x7 coś w tych wymiarach. W tym miejscu gdzie chce zrobić warzywniak jest jakaś taka uschnięta trawa i miejscami jakieś drobne roślinki. Chce mieć tam pomidory, truskawki (wszystko to co mi się nie mieści w 1 warzywniaku, też jest tam piach). Problem w tym że najprawdopodobniej będę musiał sam przekopać (potem dać kompost) bo rolnikowi nie wiem czy się zechce na taki mały kawałeczek przyjeżdżać.... Z wodą nie będzie najmniejszego problemu. Tylko czy jest sens się pomęczyć i to przekopać ? Urośnie coś na tym jak dam sam kompost może uda się dać obornik.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 246 ]  Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości