Jakie drzewa wybrać,posadzić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Tak z czystej ciekawości Adrian posadziłeś 100 dębów-jakiś konkretny cel czy tylko jako ozdoba.
Adrian84
50p
50p
Posty: 53
Od: 2 wrz 2009, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Posiadam kawałek terenu, który zalesiłem, a w zasadzie kontynuowałem misje po dziadku, te dęby posadziłem w miejscu wypadów, właśnie z powodu szybkiego ich wzrostu, by mogły dogonić pozostałe drzewka, głownie świerki i modrzewie, innym powodem doboru tych drzew była też niska klasa gleby.
Adrian
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Ja osobiście jestem zadowolony że w Polsce zmienia się mentalność ludzi i zaczynają dużo sadzić drzew. Coś zostanie dla potomnych.
Adrian powodzenia. :D
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Ja już wolę ten obcy dąb czerwony, który długo trzyma liście i pięknie się przebarwia niż ten o liściach owalnie zakończonych, który od połowy lata upstrzony jest mączniakiem.
A swoją drogą, może ktoś poleci fajna odmianę dębu?
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie drzewo ?

Post »

nocny_drwal pisze:Walory estetyczne ma on zaiste na wysokim poziomie:

Obrazek

Ja jak już wiele razy pisałem, nie jestem ekologiem, więc nie patrzę krzywo, jak ktoś sobie go sadzi w ogrodzie. Należy jednak mieć świadomość, że jest to roślina inwazyjna (oraz mieć świadomość czym roślina inwazyjna różni się od ekspansywnej). Dbać, by w miarę możliwości nie uciekała nam z ogrodu. Należy mieć też świadomość, że są obszary, na których sadzenie roślin inwazyjnych jest zabronione. W pobliżu rezerwatów przyrody nie można go posadzić. Lepiej też nie sadzić w miejscach, w których może on szybko uciec, a wytępienie go będzie utrudnione.
Święte słowa! Jakem mieszkaniec otuliny Parku Krajobrazowego. Z czerwono dębowym bilonem ktoś zapewnie nie pomyślał. Pierwsza seria banknotów, po wymianie w 1995 roku drukowana była w Wielkiej Brytanii przez firmę Thomas de la Rue, ale monety od początku u nas. Myślę, że projektant mógł podejść do sprawy "dąb to dąb", byle wizualnie ładnie było...
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Fallenangelv pisze:igiełka czytałaś :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=24060 :D :D
Jeszcze nie, ale już spieszę nadrobic braki :wit
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Żeby podsumować kwestię jego inwazyjności: w Europie jest notowany jako inwazyjny, natomiast dla obszaru Polski; brak danych :?

http://www.nobanis.org/speciesInfo.asp?taxaID=758
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Pytanie do bywalców warszawskich Łazienek - dostałam dzisiaj strąk z nasionami znaleziony wczesną jesienią pod drzewem w Łazienkach. Wygląd pasuje mi do szarańczyna [chleb świętojański] albo do glediczji trójcierniowej. Niestety, osoba, która mi go podarowała, nie potrafi opisać jak wyglądało to drzewo. Kto wie, które z tych drzew rośnie w Łazienkach?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jakie drzewo?

Post »

Wprowadziłam zwyczaj sadzenia drzew z okazji ważnego wydarzenia w mojej rodzinie. Gdy dzieci brały ślub tuż przed uroczystościami lub zaraz po sadziłam dąb czerwonolistny. Gdy urodził się pierwszy wnuczek zasadziłam klon Flamingo, drugiemu przypadła lipa o trzy kolorowych liściach. W marcu ma przyjść na świat mój trzeci wnuczek. I tu pytanie : Jakie oryginalne drzewo proponujecie do posadzenia z tej okazji. Wszystkie sugestie mile widziane. :D
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie drzewo ?

Post »

perdii co do propozycji to
-Buk zwyczajny 'Purpurea Pendula'
-Buk zwyczajny 'Purpurea Tricolor'
-Brzoza brodawkowata-,,Purpurea'' to te z tych ciekawych
Osobiście się też spotkałem z nasadzeniami z okazji.
Na narodziny syn-dąb szypułkowy (król drzew majestatyczny piękny. :D mam jeden mały).
a jak córka-Lipa drobnolistna (też mam) drzewo również piękne ale chyba często niedoceniane to może?? :D
Lubię osobiście posiedzieć przy takiej kwitnącej lipie.Zapach piękny a wokół szum pracujących pszczół. :D
A i często sadzi się cisy(duże takie około 1-2 m) też z okazji.Co kto lubi.W każdym bądź razie drzewa długowieczne.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie drzewo ?

Post »

Aisyrk, ja w Łazienkach byłem raz na wycieczce, więc stałym bywalcem nie jestem. Można o zdjęcie poprosić?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Kajra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość

Smukłe drzewko, potrzebne od zaraz.

Post »

Witam, jestem poczatkującym działkowiczem a nawet wiecej niż poczatkujacym bo w ogóle nie znam się na drzewach, krzewam i roślinkach :oops: . Jednak pomyślałam, że czas zabrać się za zagospodarowanie swojej "nieustawnej działki".
Mój problem to, znalezienie właściwego drzewka ozdobnego, które przysłoniło by moje wschodnie oko. Zonk w tym, że mam tylko 2,5 metra wolnej przestrzeni. Mieszkam praktycznie przy samej szosie, wiec drzeko nie może być za bardzo rozłożyste bo samochody go zniszczą, raczej powinno być smukłe bo te 2,5 metra to żadne szaleństwo. Głownie chodzi mi o to żeby pokój wschodni został maksymalnie zacieniony.
Myslałam o Jarząbie pospolitym, ale nie wiem czy nie wymaga on znacznie wiecej miejsca.
Bardzo prosze o jakś radę bo zgninę od tej bijącej wschodniej jasnosci.
Róże pachną zawodowo :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”