Przesadzanie (dużych) drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
caromina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2016, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przesadzanie dęba kolumnowego

Post »

Witam,
zeszłej jesieni posadziliśmy dąb kolumnowy około 3 m. Teraz, kiedy ma liście, widać niesetny, ze jest posadzony za blisko świerków. Chciałabym go przesadzić jesienią. Czy są szanse, ze się przyjmie?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Przesadzanie (dużych) drzew

Post »

Po zapewnieniu odpowiednich warunków po przesadzaniu ponownie się przyjmie. Nawet paradoksalnie lepiej, niż gdyby nie był wcale wcześniej przesadzany.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
dymek994
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 cze 2019, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sposób na przesadzenie dużego cisa / wycena

Post »

Witam serdecznie,

posiadam takiego oto przedstawionego na zdjęciu Cisa. Zdjęcie robione przed przycięciem drzewka.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ea80c9ecd20a56de - link do zdjęcia

- czy istnieje jakiś pewny sposób przesadzenia tego bez użycia "ciężkiego sprzętu", który to oferują specjalizujące się w przesadzaniu firmy? oczywiście, sposób gwarantujący przyjęcie się rośliny w nowym miejscu :wink:
- jaką wartość posiada takie drzewko?

Cis wysoki naokoło 250cm - 280cm. Zdjęcie jeszcze przed przycięciem

Pozdrawiam
ptrmaj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 lis 2019, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przesadzanie 5m dębu

Post »

Szanowni Użytkownicy,
po wcześniejszych obserwacjach forum z zaplecza, postanowiłem dołączyć ze względu na dość poważny dla mnie problem... mianowicie, jak przesadzić skutecznie dębinę z załączonych zdjęć oczywiście w taki sposób, żeby się przyjęła?

Przeczytałem i przejrzałem sporo filmów i treści z tym tematem związanych, jednak nie dały one wystarczającej wiedzy.
Dąb ma około 5m wysokości, średnica przy gruncie to 19/20 cm. Dąb jest piękny, ze względu na to, że rośnie z daleka od innych drzew. Jeśli nie uratuję drzewa, zostanie na 99% wycięte z sąsiedniej działki. małe okazy przesadzę nawet za pomocą szpadla (już tak robiłem na dębinie prawie 3m i przyjęła się ładnie). Tym razem bez ciężkiego sprzętu się nie obejdzie.
I teraz pytanie - Czy zwykły catapiller wystarczy? Czy kombinować i szukać tych specjalnych przesadzarek w kształcie lejka? Mieszkam w okolicach Turku w WLKP i takich maszyn na miejscu brak. Orientuje się ktoś o koszty wynajęcia takiego sprzętu?
I najważniejsze? czy drzewo uda się przesadzić?

pozdrawiam,
Piotr

zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”