Urządzenie ogródka

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

A teraz wygląda to tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

Całość nie wyniosła nas chyba nawet 100zł (drewnochron,łańcuchy i jakieś śbuby,których nie było w domu,a były potrzebne). Gdyby chcieć kupić taką huśtawkę zapłaciłoby się... no,kilka razy więcej :D
Jest jeszcze jeden plus: mój M. zauważył potrzebę stworzenia ogródka,jako dobrego tła dla huśtawki :D :D :D i zapowiada,że we wrześniu trochę pokopiemy :D
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Livia, ale fajny pomysł mieliście. Bardzo ladna chuśtawka :) :)

;:2
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Założenie ogródka nie musi być wcale trudne.
Jeśli już masz kawałek ziemi dla tego celu, to zastanów się co Cię interesuje albo o czym marzyłaś (roślinki).
Jeśli i to nie pomaga, to skop po prostu część ogrodu i posadź cokolwiek z kwiatów.
Wyobraźnia na pewno zadziała i to właściwie wszystko...
...reszta sama się nakręci. Zobaczysz.

Piszę to dla tych nie zdecydowanych. :wink:
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

Agdula pisze:Livia, ale fajny pomysł mieliście. Bardzo ladna chuśtawka :) :)

;:2
Dzięki Agdula :D
Pomysłów mam sporo,np. na niedrogie oczko wodne (jest mój wątek w dziale oczka,kaskady...), zapału też mi nie brakuje...gorzej z czasem... :( Ale pomalutku, pomalutku..

A gdzie założycielka tego wątku?
Pewnie pracuje w ogrodzie :wink:

ZULA pochwal się dokonaniami, podziel pomysłami..
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

livia pisze:Witaj Zula,
pokażę Ci proces tworzenia naszej huśtawki z bali (o której pisałam wyżej).
Zaczęło się od drewna przywiezionego na opał-mój mężczyzna stwierdził,że szkoda takich prostych,zdrowych klocków ciąć i że zrobi z nich huśtawkę.Na początku był haos:
Czy dobrze rozumiem ,że drzewo czyli główny materiał potrzebny do wykonania huśtawki mieliście za darmo :?: :shock: .W wycenie nie ujęłaś drewna co mnie zdziwiło :roll:
Za niedużą drewnianą donicę płaciłam kilkadziesiąt złotych stąd moje zdziwienie ,że takie równiótkie ,zdrowe okrąglaczki i..... za darmo .
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

goni@k pisze: Czy dobrze rozumiem ,że drzewo czyli główny materiał potrzebny do wykonania huśtawki mieliście za darmo :?: :shock: .
Gosiu może nie za darmo,ale za grosze :wink: Mój M. wybrał po prostu kilka prostych klocków z drewna na opał-cała przyczepa 180 zł,więc te kilka bali to może ok.10 zł
Zgadzam się,że donica mogła być tak droga-wyroby z drewna są w ogóle drogie-ale to gł.koszt robocizny,samo drewno można kupić tanio (krokwy itp. na garaż z pom. gospodarczym-700zł w tartaku :shock: )

A na drewniane donice też może kiedyś namówię M.- bardzo mi się podobają :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Livio- drewniane donice to bardzo proste, wystarczy wyciągnąć ze stosu drewna na opał jakiś klocek z dziurą i obsadzić

Obrazek
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

Dziewczyny i nie tylko Panowie też ...macie genialne pomysły...Livio, ta huśtawka jest super, zwłaszcza,że "opróżnia" kieszeni...mój małżónek też zrobił ale niestety kosztowała wiele więcej, a poza tym jej nie skończył bo cała się chwieje...ale cóż artyście trzeba wybaczyć...więc czekam cierpliwie choć taniej i prędzej by było kupić...zazdroszczę takich pracowitych i zdolnych facetów!!!
Piku, ten pomysł tez skopuję, bo mam takie kawałki pocięych drzew, któe usuwałam, fajnie to wygląda, tylko jakie roślinki można posadzić, jednoroczne czy jakeiś byliny? Proszę o podpowiedź, pewnie coś już masz sprawdzone.
I u mnie ogródek to jeden wielki przypadek, sadzę właśnie na zasadzie kupione tanio, wsadzone gdzie popadnie, jak sie przyjmie to fajnie jak urośnie to jeszcze lepiej jak "padnei" to trudno ...i zawsze będę mogła przesadzić...tak mi się wydawało dopóki nie zaczęłam śledzić forum....oj dużo nauki mnie czeka , ale spróbuję powalczyć...bo jest o co jak widzę.
Pozdrawiam Was.
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Witaj Zula!
Cieszę się, że się nie zrażasz do tej orki na ugorze. Pokaż wreszcie efekty swojej i nie tylko pracy. Co do nasadzeń w pniakach, myślę, że lepsze sa jednoroczne-dłużej kwitną, chociaż byliny również dobrze znoszą takie locum-zwłaszcza skalne. Zobacz jeszcze :roll: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=6722
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”