Krzyżowanie,otrzymywanie nowych odmian

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzyżowanie kwiatów

Post »

mirzan pisze:Na dole,pod tym artykułem,jest tekst: Wyjaśnienie dla ciemnej masy...Warto przeczytać.
Szczepienie to zupełnie inna sprawa i nie ma mowy o tym w przypadku tego pomidora/ziemniaka. Ktoś napisze komentarz pod artykułem i każdy uważa, ze wszystko już wyjaśnione.
"krzyżówkę pomidora i ziemniaka wykonał botanik Peter Seabrook. W wyniku wieloletnich prób udało mu się w końcu skutecznie skrzyżować pomidory i ziemniaki. Efektem jego prac jest roślina, która produkuje bulwy oraz dorodne owoce."

Poza tym znam pewnego Pana Profesora z UAM z Poznania , który dokonywał krzyżowania kapusty z słonecznikiem i to mu się udawało. Oczywiście było to w warunkach laboratoryjnych i nie było to żadne GMO :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
_fox_

Re: Krzyżowanie kwiatów

Post »

Tylko jestem ciekaw jakie nasienniki wydaje i co z tego wyjdzie ;:306

No i przeczytaj tekst między fotkami jak to jest zrobione.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzyżowanie kwiatów

Post »

_fox_ pisze:Tylko jestem ciekaw jakie nasienniki wydaje i co z tego wyjdzie ;:306

No i przeczytaj tekst między fotkami jak to jest zrobione.
No to dałem się wciągnąć z tym pomidorem i ziemniakiem. W każdym razie niezaprzeczalne jest , ze internet to śmietnisko informacji. Napisane było peter seabrook skrzyżował, potem okazuje się, ze ok. "skrzyżował" a pomysł wykorzystali tomhson i morgan. ;:124 I okazało sie, że krzyżowanie jest faktycznie szczepieniem. A opisy czytałem tylko nie do końca myslałem, ze to jest jedno i to samo.
W takim razie przykład pomidora i ziemniaka nie trafiony. ;:224 Takie krzyżówki chyba jeszcze nie możliwe.

Jednak krzyżowanie i uzyskane cechy są możliwe. :) a z tym profesorem z Poznania to jest prawda sam widziałem takie hybrydy laboratoryjne :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzyżowanie,otrzymywanie nowych odmian

Post »

A do dokumentacji jest jakiś program w którym mogę zrobić kladogram z zaznaczonymi transferami genów przez krzyżowanie ,rośliny ze zdjęciem oraz opisem.

Jeżeli chciałbym mieć super pomidora d

To : hodując je zdala od owadów
1. Wziąć nasiona z rośliny o najlepszych cechach i wysiać.
2. Zapylić między sobą najdorodniejsze i nasiona potem wysiać itd.
Na tej drodze uzyskałem super pomidora prawda?
Czym się różni kultywar od odmiany i krzyżówki?
Mydlo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lip 2018, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Krzyżowanie mięty

Post »

Witam! Czy wie ktoś może, w jaki sposób mozna skutecznie krzyżować miętę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”