Jak pozbyć się trawy z kory .

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
jankess
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 kwie 2013, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Witam , posiadam kilkadziesiąt sosenek posadzonych wzdłuż ogrodzenia które 8 lat temu przykryłem dużą ilością kory z tartaku lecz bez geowłókniny .Problem polega na tym że w okresie od wiosny do jesieni rośną w tej korze różne rodzaje chwastów ,mlecze ,trawy .Tak jak pisałem jest tego dużo jakieś 60 mb a na pielenie brakuje czasu (jestem kierowcą tira ),a gosposi nie mam :) Pomyślałem czy sprawniej i skuteczniej mogę użyć jakiegoś preparatu rozpylanego opryskiwaczem np.mniszkiem lub randapem .Mam tylko obiekcję czy jeśli lekko prysnę w pogodny bez wieczny dzień na same ( intruzy) to sosny nie ucierpią .Widziałem że w sadach spryskują trawy bezpośrednio przy drzewach owocowych.
Proszę o poradę w tej kwestii za co z góry dziękuję . Obrazek
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Wyrwać.
Zamontować obrzeża wzdłuż sosen.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Jakie obrzeża skoro jest tam krawężnik?
Opiel po prostu opiel te miejsca.
Dosyp kory jeśli jest jej za mało...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
jankess
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 kwie 2013, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Dziękuję za odpowiedz . A czy ktoś robił oprysk na te intruzy ? Czy trzeba ekologicznie podejść do sprawy tak jak piszą w odpowiedzi .
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Możesz użyć Fusilade Forte, działa na jednoliścienne więc na trawę również.
Poczytaj na przykład tutaj.
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Bez problemu możesz pryskać nawet roundapem. Mam w tym pewne doświadczenie. Pryskałem i wokół iglaków i pod nimi.

A potem dosyp kory. Bo sam oprysk nie pozbędzie się chwastów na amen. Odrosną ponownie i będziesz pryskał w nieskończoność. Trzeba więc też rozwiązać przyczyny.

Przed krawężnikiem widzę trawnik, pamiętaj więc aby trzymać jedną ręką jaką płytę w pionie, by nie leciało na trawnik.

Aczkolwiek ja bym to inaczej zagospodarował, posadził bym pod tymi sosnami jakiegoś rozchodnika. Mnie się taki widok podoba. Albo nasadzić konwalii, to ich klimaty :uszy

No ale jak chcesz mieć samo runo, to musi być bardzo gruba warstwa by nic nie rosło z nasiona.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
jankess
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 kwie 2013, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Xellos dałeś mi dobry pomysł z tymi konwaliami .Będzie pewnie ciekawie wyglądało tylko czy jeśli bym posypał nasiona na korę i przegrabił da to rezultat w postaci kwiatków ?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak pozbyć się trawy z kory .

Post »

Nie da rezultatu, bo konwalii nie sieje się w ten sposób, sadzi się kłącza. Trzeba by najpierw trochę przekopać, dołożyć ziemi, posadzić - no i na początku pielić, żeby nie zarosly. Za to potem, jeśli miejsce będzie im odpowiadało, to konwalie nie dadzą szansy niczemu innemu.

Dobą rośliną okrywową jest barwinek - niskie kobierce, trzeba tylko potem przycinać bo próbuje się rozłazić, ale łatwo go ograniczyć. Trawa też mu nie da rady.
Zielonym do góry!!!
MalgorzataMD
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sty 2022, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak pozbyć się trawy?

Post »

Dzień dobry, mam dwie sprawy:

- rok temu firma posiała mi trawę. Zanim trawa wzrosła stwierdziliśmy z mężem, że wzdłuż ogrodzenia posadzimy tuje. Nasiona trawy na pasie pod tuje usunęliśmy, wsadziliśmy tuje, przysypaliśmy korą i super. Problem taki, że 3 tyg później trawa a najlepsze wyrosła i teraz mam tuje, korę i spod kory wyrastającą trawę :D komedia. I teraz pytanie - jak to ogarnąć? Myślałam o zdjęciu kory i porządnym usunięciu trawy i nasion, ale to sporo roboty, tuje są posadzone na pasku 17m na 0,6m. Myślę zatem aby korę z trawą przykryć agrowłókniną (albo czymś podobnym) i na to wysypać korę. Efekt estetyczny będzie, tylko pytanie czy ta trawa i kora pod włókniną nie zrobi krzywdy glebie i tujom?

- na trawniku chcę zrobić rabatę na kwadracie 3x5m. Pytanie zatem podobne - jak usunąć trawę? Tu już jest bez kory ;) czy mogę zrobić podobnie - przykryć czymś, zrobić otwory, wsadzić krzewy i przysypać? Czy ta trawa pod włókniną nie zrobi krzywdy krzewom? Jeśli to zły pomysł to co zrobić aby było dobrze? Usunąć trawę? Tylko jak? Usuwać szpadlem, przelecieć glebogryzarką?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”