Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Lorana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 sie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Łódź

Post »

Niestety stało się to czego sie obawiałam nasze najładniejsze okazy trafił do czyiś brudnych rąk..... czy jest jakiś sposób na złodziei? Czemu ludzie są tacy okrutni... Ja wiem wszystko można kupić ale ja się tak cieszyłam, że wszystko teraz odżyje i będę miała czym oko nacieszyć a tu praca od nowa. Ukradli to trudno ale czemu przy okazji musieli poniszczyć to już wredne. Czy u was też tak sie dzieje na działkach, czy my mamy taki pechowy rejon?
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A działkę masz, że tak powiem, wolno stojącą, czy wokół są inne tego typu działeczki.
Jeśli wokół są inne działki, to może by pogadać z sąsiadami, i zaproponować im monitoring. Koszty rozłożone na kilku właścicieli, będą mniejsze niż robić coś takiego samemu.
Zakładam oczywiście że masz na działce prąd, chociaż są taż urządzenia działające na baterie, lub akumulator.
Można samemu zrobić jakiś wynalazek typu, czujnik ruchu + kamerka+ jakiś głośny wyjec + tabliczka ostrzegająca o monitoringu na bramie działki.
Można też dodatkowo do czujnika - ów, podłączyć np. lampkę nocną w domku. Jak będzie wejście na teren działki w nocy, to w tym momencie zadziałania czujnik i zapala się światło na zewnątrz i wewnątrz domku.
Mam znajomego który zostawia na działce w domku włączone, byle jakie radio. Nie chodzi o głośne granie, lecz jedynie takie, które słychać na jego działce (tak jakby słuchał muzyki wewnątrz), dodatkowo ma czujnik zmierzchowy włączający światło (jedną żarówkę) wewnątrz domku, którą gasi o zadanej godzinie programator czasowy.

Pomysłów i kombinacji tych wynalazków jest tyle ilu właścicieli działek. To zależy jedynie od ich inwencji, no i kasy, mniejszej lub większej.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Lorano, ja też zastanawiam się dlaczego ludzie są tacy.
W ub. roku złodzieje ukradli mi żonkile, które sadziłam.To były moje pierwsze posadzone na działce cebulki, sadząc je jesienią, cieszyłam się , bo widziałam jak będzie kolorowo wiosną.Niestety przed Wielkanocą wszystkie wymiotło.
Będąc kilka dni temu na działce myślałam, że tam zostanę, ponieważ wszystkie żonkile zostały ponownie wycięte.Mało tego, ci co to zrobili musieli oczywiście podeptać i poniszczyć to co rośnie obok.Wściekłość mieszała się we mnie z żalem, bezradnością...czasem zastanawiam jaki sens ma robienie czegokolwiek.
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

ewentualnie ogrodzenie z żywopłotu obronnego i jakiś piesek (o ile często bywasz)
Lorana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 sie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Łódź

Post »

Działka jest obok innych ale obawiam się że moi sąsiedzi są na tyle mało elastyczni, że nie da rady z tym monitoringiem. Bywam w sezonie ale to za mało żeby tam mieć psiaka.... a żałuje, coś muszę wymyślić i może faktycznie pokuszę się o czujniki ruchu
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A u sąsiadów nic nie ginie, tylko do Ciebie wchodzą na szaber, bo może to sąsiedzi sobie "pożyczają" te roślinki. Rozmawiałaś z nimi na temat tej kradzieży i ew. monitoringu?
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Na złodzieja nie ma rady, jak chce,to ukradnie.
Nawet obecność domowników może złodzieja nie zrażać.
Chociaż złodzieje z reguły "żyjące" altanki i ogrody omijają.
Jakub . . . . .
Lorana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 sie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Łódź

Post »

generalnie jak to na działkach sezonowych zawsze coś zginie a moi sąsiedzi poszli na sposób mają domki i trawę więc z roślin nie ma co kraść... A o monitoringu rozmawiałam i patrzyli jak na wariatkę, że sobie wymyślam
magdeczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 maja 2008, o 19:14
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Za to i inne dobre uczynki kochamy sąsiadów :)
bunio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lip 2008, o 20:14

Post »

Witam Cię.Mam podobny problem jeżeli chodzi o młokosów których nie stać na kupno w sklepie jakiegoś owoca.Z owoców u siebie na działce mam jedynie jabłka ale w tym roku po świętach wielkanocnych zakosili mi parę drzewek i 2 róże.Jeżeli chodzi o zabezpieczenie w jakiś sposób działki to proponowałbym ci spotkać się ze swoim dzielnicowym który może poprzez pisemne wystąpienia skierować służbę patrolową celem dokonywania doraźnych kontroli.Nie chodzi tu o pilnowanie bo nikt tego nie zrobi a jedynie o działanie prewencyjne-to można.Widok chociaż 2-3 razy radiowozu w tygodniu w pobliżu działek na pewno odstraszy w jakiś sposób wandali.Jest jeszcze do takich spraw powołana Straż Miejska,którą też bym zainteresował.nie wiem jak tam u ciebie wyglądają stosunki sąsiedzkie ale oni dużo widzą i wiedzą-mogliby również ze wzajemnością czasem zerknąć i na twoją działkę.Jak pisali poprzednicy faktycznie nie ma co działki upiększać bo swoi też czuwają.Możesz również w pewny sposób zaznaczyć swoją własność nanosząc na nie, tylko dla ciebie możliwe do identyfikacji znaki-trochę zabawy ale zawsze coś.W tym roku jesienią wspólnie z małżonką likwidujemy kawałek ogródka i zrobimy trawnik jak będą chcieli coś skubnąć to będą mieli do dyspozycji trawkę-po zielonej gębie rozpoznam każdego.
Trzymaj się i miłego działkowania.
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Choć nie należe do osób które są bierne na zło to uważam, że nie ma sensu walczyć ze złodziejami kradnącymi z działek. Prawo takie osoby chroni, niska szkodliwość społeczna czynu, chyba wszystkie takie sprawy są umarzane, a pozostaje tylko strach czy twoja altanka jeszcze stoi czy już została spalona. Z wymierzeniem sprawiedliwości na własną ręke jest jeszcze gorzej, bo to my możemy dostać kilka lat w zawieszeniu bądź dotkliwą kare pienieżną.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Na złodziei nie ma już rady. Nawet nie przejmują się ludźmi w okolicy, którzy mogą go zobaczyć. A walkę na własną rękę nie polecam, z wiadomych powodów. Myślę że sposobem jest żywopłot z kolcami bo jak ma już coś kraść to przynajmniej się pokaleczy troszkę. Można zastosować kamerę atrapę nie zawszę działa ale może złodziej zrezygnuje jak ją pomyli z normalną. :)
bunio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lip 2008, o 20:14

Post »

A ja Wam powiem, że nie daj Boże jakbym takiego gamonia spotkał na swojej działce,na pewno by odczuł i zastanowiłby się czy drugi raz wchodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”