Trawnik- pytania o jakość trawy.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
edi.mariusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 cze 2007, o 22:28

Trawnik- pytania o jakość trawy.

Post »

Witam - jestem amatorem więc liczę na pomoc. Mam założony nowy trawnik. trawnik ma 1 miesiąc, część trawnika jest z trawy jasno zielonej (i tu pytanie pierwsze, czy są takie trawy, czy to czasem nie jest efekt przenawożenia lub niedonawożenia trawnika). Na tym trawniku są kępki trawy wyraźnie ciemniejszej i znacznie szybciej rosnącej. Czym jest to spowodowane? Czy można to jakoś zlikwidować. Czy po miesiącu trawnik może mieć jeszcze liczne place bez trawy, czy powinna się już rozkrzewić. Trwanik do tej pory koszony był trzy razy. Proszę o wasze opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

chętnie też bym się dowiedziała, mój trawnik jest stary a też jest w takie ciemnozielone kółka

Joanna
sadzić, sadzić sadzić:-))))))))))
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Najpewniej takie barwne plamy na trawniku są spowodowane po prostu tym, że siejemy zazwyczaj mieszankę traw różnych odmian o różnym zabarwieniu źdźbeł i sile wzrostu i w niektórych miejscach może przeważać trawa danej odmiany dając inne zabarwienie.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na temat trawnika jest dużo tematów i informacji http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2821
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”