Produkcja ziemi biohumusowej

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Produkcja ziemi biohumusowej

Post »

Witam. Od ponad roku hoduje dżdżownice. Miałem pudełeczko około 20 sztuk które miały iść na haczyk na ryby ale jakoś nie było okazji i wpuściłem je do ~7l wiadereczka z ziemią. Co kilka dni dokarmiałem gotowanymi warzywami. Bardzo szybko sie rozmnożyły, teraz jest ich kilka setek. Już raz wymieniałem ziemię(po około 7 miesiącach urzędowania w nich robali). Tej którą od nich wyciągnąłem jeszcze nie używałem. Nie wiem w jakich ilościach sypać do doniczek z kwiatami ? Czy zaszkodziło by to kwiatkom, gdybym sadził je do 100% takiej ziemi albo 50% biohumusu ? Chciałbym, żeby kwiatki dostały naprawde "kopa" w tej ziemi i pięknie rosły :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale zdolniacha z Ciebie :shock:
Ciekawa jestem jak wymieniałeś zimię dżdżownicom lub raczej jak je wyciągałeś łuuułuułuuu.
Z teorii wiem, że nie ma możliwości przenawożenia roślin podlewjąc je nierozcieńczonym biohumusem,
myślę więc,że analogicznie jest z zastosowaniem takiej ziemi.
Dasz swoim roślinom po prostu "silnego kopa" .
Ja ,w ramach oszczędności rozcieńczyłabym jednak tę super ziemię dodając dobrej ziemi z kwiaciarni.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Poświęciłem troche czasu i wybierałem ręcznie z gleby :D Wtedy jeszcze dużo ich nie było, około 100-150.
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

ale sprytna bestia ;:63
sadzić, sadzić sadzić:-))))))))))
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

A co robiłeś z nimi przez zimę? Bo podobno mróz je zabija?
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Wyczuwam ironie, naprawde je mam :lol: Cały czas je w mieszkaniu trzymam w temp. ok. 20'C.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jestem daleka od ironii-podziwiam Cię,sama uskuteczniam różne eksperymenty i lubię jak inni dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.Niekoniecznie tradycjonalnymi więc u mnie nie doszukuj się żadnych negatywnych odczuć.Miałeś wspaniały pomysł i masz super-godny pozazdroszczenia wynik. :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam ;:54

Myślę, że nikt nie ironizuje, bo część z nas , z większym stażem ogrodniczym pamięta ten sposób hodowli propagowany działkowcom - zresztą dość popularny w krajach po drugiej stronie wody, do tej pory.
U nas zbyt wielu chętnych nie znam z domową uprawą.
Brawo za odwagę, pewnie nie brakuje wyobrażni jak to wszystko wygląda, znając odrzut wielu z nas na widok robaka brrrrr. .A wiadomo, że można zachować higienę miejsca.
U mnie są wszędzie w ogrodzie, :P sama je też przyniosłam, hoduję w kompoście-menu jak u Ciebie.
O dorodności i wielkości populacji po latach nie mówię, obdzielam *garstką rodzinkową ;:54 ;:54 * . Są wśród sąsiadów , inne wyjechały nawet pod Pilicę :P -hiiii w prezencie ;:95 ---> jak przystało , na otwarcie nowego siedliska braci ogrodniczej.

Co do wymarzania- nie wymarzają , ale warunek:duże pryzmy kompostowe. Tej zimy nawet nie pochowały się głęboko, siedziały pod warstwą liści. Dla mnie w styczniu ten widok był wielce mówiący.Nie będzie zimy.

Jaka korzyść- na pewno w zgodzie z badaniami- gleba w obrębie siedlisk wzbogacona jest
o 20% w azot ,nie mówiąc o mikro- i makroskładnikach.
Samo za siebie mówi, efekty widzę.

Do kwiatów doniczkowych używam przerobionej ziemi , mieszając 1:1 z gorszą :P kupowaną lub piaskiem. Na grządki podobnie .


;:54 ;:54 ;:54 ;:54
pozdrawiam Jovanka
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

No jaka ironia?
Ja z kolei przywlekam je z okolicy, ponadto buduję domki dla złotooków - więc chyba nie mam powodu ironizować. Gratuluję hodowli - spróbuję również!
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”