Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  
Autor Wiadomość
michal18
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2008, o 10:11 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Dlaczego nie jest dobrym momentem? i tak wszystkie sadzonki będę przetrzymywał w miejscu zacienionym i będą miały wilgotno
W szkółkach sadzonkują tuje praktycznie przez cały rok i im rosną
więc dlaczego ja mam nie sadzić ich teraz?

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, o 18:34 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Ależ próbuj! Dlaczego nie! Z przyjemnością poczytamy jakie miałeś efekty ukorzeniania.

O tej porze roku obserwujemy największe przyrosty rośliny. Sadzonki, które pobierzesz nie będą jeszcze w ogóle zdrewniałe. Pędy nazbyt wybujałe lub po prostu młode łatwo gniją.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, o 19:37 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
michal18 napisał(a):
w szkółkach sadzonkują tuje praktycznie przez cały rok i im rosną

To może zamiast sadzonkować u siebie po prostu kup młodziutkie sadzonki w szkółkach. Jakieś 10 groszy za sztukę liczą. :lol: :lol: :lol:

michal18
 Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, o 22:43 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
ale pędy które będę pobierał to będą miały rok, tzn. zeszłoroczne pędy będę pobierał

lucyna37
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, o 09:48 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
ja też robię sadzonki drzew iglastych końcem czerwca ,większość ogrodu obsadzone jest drzewkami mojej produkcji ,i są to już spore egzemplarze .możesz swobodnie ukorzeniać teraz wiele książek podaje ten termin za najbardziej odpowiedni.ja używam ukorzeniacza do pół zdrewniałych w proszku ,sadzonki robię w skrzynkach przykrywam folią i stawiam w cieniu to ważne.najlepiej zraszać często żeby nie było za wilgotno ,i wietrzyć.na skrzynki robię kabląki z patyków ina to folia .miłej zabawy.

michal18
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, o 13:37 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
a jak bym sadził je od razu do doniczek ? to co wtedy robić i jak?

Saladyn
 Tytuł: Sadzonki - pytanie
PostNapisane: 22 paź 2008, o 01:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam serdecznie. Mam pewien dylemat.

Otóż około 1,5 miesiąca temu uciąłem półzdrewniałe i zielone gałązki ficus beniamina , zamoczyłem w ukorzeniaczu, wsadziłem do doniczki i przykryłem uciętą butelką. Ponieważ nie chciały puścić korzonków - podłożyłem pod nie kabel grzewczy - to był strzał w 10 i po tygodniu miałem już pierwsze korzonki - po 3 tygodniach rozsadziłem roślinki i obecnie rozwijają się już bardzo ładnie. Tak samo zrobiłem z zielną sadzonką winobluszczu która bardzo szybko puściła korzenie bez ukorzeniacza nawet.
Postanowiłem pozyskać więcej winobluszczu pięciolistnego i wierzby, które rosną przy płocie sąsiadów. Pobrałem z nich ok 2,5 tyg temu sadzonki zdrewniałe i podobnie jak w przypadku ficusa - butelka i kabel grzewczy pod doniczkę. Rezultat jest obecnie taki - wierzba prawie wcale nie puściła korzonków za to wypuściła dość sporo świeżych listków - za to winobluszcz odwrotnie : zero listków a mnóstwo korzonków (które niechcący naderwałem przy wyjmowaniu z doniczki, ale miejmy nadzieję że się zregenerują).
Pytanie - co mam dalej robić ? Czy zostawić to pod kloszem i kablem do wiosny, czy nie ? Czy w ogóle jak to wsadzę na wiosnę do ziemi to się przyjmie ? Bo słyszałem że sadzonki zdrewniałe się chowa na zimę w chłodnym miejscu a na wiosnę do ziemi dopiero...
Posiadam również sadzonki winobluszczu z naturalnych odkładów pobranych u schyłku lata. Wszystko przechowuję w doniczkach w temperaturze pokojowej.

tok76
 Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2008, o 06:20 
100p
100p

0 szt.
Mogę zle poradzę ale ja bym usunęła ten kabel,a przede wszystkim buteleczkę,wsadziła do ziemi i postawiła na ciepłym parapecie od strony południowej aby było najwięcej światła. Od kaloryfera powinno byc wystarczająco ciepło. Buteleczki nie usuwaj od razu-rób to powoli tzn najpierw trochę odchyl a póżniej usuń całkowicie. Powinny się przyjąć,a gdyby tak się nie stało weż ponownie szczepki.

Saladyn
 Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2008, o 18:36 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
kabel zastępuje kaloryfer który u mnie grzeje albo nie (zależy od tego czy włączamy piec) , poza tym mnie martwi czy roślinki przyjmą się na wiosnę w stałym gruncie bo w doniczkach jakoś sobie radzą

oliwka
 Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2008, o 19:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja ukorzeniłam wierzbę w wodzie.
Dość szybko puściły tam korzenie.

tok76
 Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 09:05 
100p
100p

0 szt.
Saladynie, to zostaw ten kabel a z sadzeniem roślin poczekaj. Nie musisz chyba sadzić ich od razu na wiosne. Jeśli wystarczająco podrosną to posadż je pod koniec lata-tak aby się dobrze przyjęły przed zimą,a na zimę je okryj żeby mieć pewność, że nie zmarzną.

maciejb
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2008, o 00:40 
50p
50p
Ewa 888,przyjęły się te świerki?Sądze,że nie,troszke za duze sazonki porobiłaś :?

mirzan
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2008, o 19:16 
---

0 szt.
Ukorzeniam róże,sadzonki z piętką.Na zdjęciu sierpniowe sadzonki.
Obrazek Obrazek

hektores
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2008, o 20:23 
100p
100p
Mirzan możesz cos wiecej napisać byłbym wdzięczny
co w tych skrzynkach jest piasek i ? żwirek
kiedy co i jak byłbym dozgonnie wdzieczny

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 118 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Zibi_41 i 16 gości