Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
Promilus
 Tytuł: Re: Permakultura
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 15:19 
200p
200p

0 szt.
To, że urosną to wiadomo, że tak. To czy będzie to imponujący plon to też wiadomo... że nie. To się może udać tylko na dość lekkiej, pulchnej i przepuszczalnej glebie. Na każdej innej trzeba osypywać by mieć rzeczywiście więcej niż się włożyło ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Andrzej997
 Tytuł: Re: Permakultura
PostNapisane: 28 maja 2020, o 13:55 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Mam prośbę, bo w tym roku posadziłem trochę warzyw i jest kiepsko. Nie dość, że kiepska ziemia, gliniasta i skorupiejąca z wierzchu, to jeszcze mnóstwo chwastów i nornice czy co tam robi podkopy.
Znalazłem informację o podwyższonych grządkach i gdyby to mogło rozwiązać wszystkie problemy to bym poszedł tą drogą.
Zastanawiam się jednak nad kosztem takiej grządki. Nawet jeśli uda się tanio zrobić np. z palet skrzynię, to pozostaje kwestia ściółki. Nie mam póki co w okolicy źródeł kompostu, obornika czy np. wiórów. Wiadomo, że teraz to wszystko jest w cenie. Pytanie gdzie i za ile kupujecie ściółkę.
Z tego co czytałem trzeba mieć tego sporo na start, a do tego co roku dodawać 5 cm. Skąd to brać?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 754 ]  Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości