Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50
Autor Wiadomość
artelimar
 Tytuł: Pytanie o żywopłoty - iglaki i liściaste
PostNapisane: 10 kwi 2018, o 09:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzień dobry
wiosna wystartowała, ludzie do ogrodnictw też, a ja ciągle zmieniam decyzje co mam posadzić przy płocie.

Płot nr 1: pomysł posadzenia na przemian tuja aureospicata oraz cyprys lawsona columnaris (ze wzgledu na różne barwy), czy to dobry pomysł? Chcę kupić nie za duże sadzonki (koszty) i w kolejnych latach przycinać. Jak gęsto sadzić co ile cm? I czy te gatunki rosną ze sobą równo bo nie mam żadnych doswiadczeń, jedynie na podstawie zdjęć w internecie :oops:

Płot nr 2:
Najpierw była wersja: pęcherznica (upadło), potem Dereń biały sibirica Variegata i Dereń biały Aurea złotolistny i może jakaś forsycja- wszystko cięte w żywopłot.
Chyba upadło.
Obecnie mam pomysł aby kupić Irgę błyszczącą i nie wydziwiać. Byłoby to z przodu domu, przy płocie, a bliżej domu chcę posadzić klon palmowy Garnet, Wierzbę Iwa, może wierzbę japońską, itp. Ostatnio w oko wpadł mi głóg dwuszyjkowy, jak myślicie, jakby posadzić przy Irdze a korona drzewa ponad żywopłotem, fajnie by było (za 100 lat :D ). Co ile cm sadzi się Irgę na żywopłot cięty??
Proszę o rady. Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

olunia73
 Tytuł: Żywopłot
PostNapisane: 7 paź 2018, o 08:38 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzień dobry wszystkim,
Zostałam posiadaczką bardzo małego ogródka przy szeregówce. No i stanęłam przed dylematem urządzenia go. Żywopłot. Nienawidzę tui, zresztą i tak wszyscy wokół je sadzą. Bardzo podoba mi się tarnina i głóg (ten szczególnie). Czy te roślinki nadają się do ogródka typu 170m2? Czy nie są zbyt ekspansywne i czy z nimi sobie poradzę? Jestem sama do pracy w ogrodzie a jestem blokersem, który ma doświadczenie w podlewaniu pelargonii. Zależy mi na jakiś naturalnych roślinkach, do których przychodziłyby ptaki. A głóg mi się wyjątkowo podoba a tarnina smakuje ;) Pozdrawiam wszystkich :)

selli7
 Tytuł: Re: Żywopłot - z czego?Co polecacie?
PostNapisane: 7 paź 2018, o 16:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Niewymagający i niezbyt ekspansywny, znosi suszę jest berberys. Wiosną wcześnie rusza, ładnie kwitnie, potem ma czerwone liście, jesienią przebarwia się na pomarańczowo, a zimą od ilości owoców ma ładny koloryt, szczególnie nie cięty ma dużo owoców, które chętnie objadają ptaki, szczególnie kwiczoły.Same plusy, jedyna wada to kolce.

leszeg
PostNapisane: 9 paź 2018, o 08:10 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Moim zdaniem berberys to jedna z najgorszych roślin do cięcia ze względu na te kolce. Najgorsze jest chyba usuwanie przyciętych gałęzi jeśli trzeba je podnosić ręcznie.

Jeśli chodzi o żywopłot to mam u siebie żywotniki szmaragdy, które naprawdę polecam ze względu na bezobsługowość, ale jeśli miałbym wybrać inną roślinę to pewnie wybrałbym żywopłot z grabu:
https://www.google.pl/search?q=zywoplot+z+grabu&source=lnms&tbm=isch&sa=X

Foxowa
PostNapisane: 9 paź 2018, o 08:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
A ketmia jak się sprawdza?
Zmieniliśmy w tym roku ogrodzenie i intensywnie zastanawiamy się co zasadzić żeby było ładnie,ciekawie,nieduźo cięcia i najlepiej tak żeby nie było łatwo tego przeskoczyć. Fajnie jakby było dobrze osłaniające.
Ciągle jeszcze nie zdecydowaliśmy,a co pada pomysł i zaczynam oglądac u kogoś to się zaczyna wymienianie wad i zalet i odpada...

leszeg
PostNapisane: 9 paź 2018, o 09:03 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Wszystkie rośliny trzeba będzie przycinać, więc tego nie ominiesz, no chyba, że postawisz betonowe ogrodzenie :-) Najmniej przycinania jest właśnie przy tujach i pewnie dlatego są tak popularne.

firki
PostNapisane: 10 paź 2018, o 15:08 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Co jaki czas powinno się przycinać żywopłot :?: :?: :?:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 693 ]  Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości