Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3  
Autor Wiadomość
miki331
 Tytuł: Re: Likwidacja części trawnika
PostNapisane: 11 mar 2015, o 19:29 
1000p
1000p

1 szt.
Jasne - lej truciznę ! Uwielbiam takich doradców !!
Ja miałem podobny problem. Przekopałem lekko, wybrałem co większe kepy, rozgrabiłem i przykryłem folią budowlaną . Po kilku m-cach po odkryciu wygrabiłem ponownie resztki, ubiłem do równości i połozyłem agro a na to wysypałem kamienie. Minęło dwa lata i nie mam problemu. Trochę wysiłku i obyło sie bez swiństwa, które gdzieś zawsze (i na długo !) pozostaje.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PiotrekP
PostNapisane: 12 mar 2015, o 07:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
miki331 napisał(a):
Jasne - lej truciznę ! Uwielbiam takich doradców !!

Dlaczego się od razu pienisz jak małe dziecko? Od dawna wiadomo że folia ma negatywny wpływ na mikroorganizmy i strukturę gleby tak jak agro. Wielokrotnie czytałem że używasz oprysków na rośliny (nawet ochronnych) więc nie wyjeżdżaj mi z takimi tekstami że nie używasz chemii. Doradzasz, a nawet nie masz pojęcia o czym. Pozdrawiam

Samsu
PostNapisane: 12 mar 2015, o 10:27 
500p
500p

1 szt.
Żadnego roundapu. To najgorszy syf. Przykro się czyta, że człowiek nie ma najmniejszego szacunku do matki natury, i wszystko by wytruł dookoła. Ludzie zacznijcie doceniać wkońcu środowisko w którym żyjecie i powietrze, którym oddychacie.
A zatruwanie własnej gleby i przy okazji trucie siebie przy oprysku, to juz totalna głupota.
Zedrzyj darń łopatą, lub możesz wypożyczyć sprzęt do zrywania darni. Przegrab ziemię i wysyp żwir lub korę. Musisz usypać grubszą warstwę. Żwir jest chyba lepszy, korę potrafi wywiać wiatr i ptaki dziobami rozkopują.

vodo
 Tytuł: Usuwanie trawnika
PostNapisane: 15 paź 2017, o 07:43 
50p
50p

0 szt.
Witam wszystkich,czy ma(miał) ktoś styczność ze zrywarką do darni ręczną.Widziałem filmik na you tube i mnie zaciekawiło,jestem ciekawy czy to urządzenie jest na tyle pomocne co pokazują w necie czy podpucha żeby sprzedać(cena ok 500zł).Na spalinowy po prostu mnie nie stać(ok 5000 używany).

voltek
 Tytuł: Re: Usuwanie trawnika
PostNapisane: 15 paź 2017, o 09:16 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

więcej niż 1 szt.
Jeśli chcesz umięśnić sobie ciało to oka:) Noż się stępi i się zacznie zabawa:) Wołałbym kupić glebogryzarkę separacyjna:)
Zrób oprysk na bazie kwasu octowego - będzie działał jak Roundap. Szkodliwość inna:)

vodo
PostNapisane: 15 paź 2017, o 15:48 
50p
50p

0 szt.
Separacyjna super rzecz tylko jakby tyle nie kosztowała.Opryski to na likwidację części zielonej a to dalej trzeba zlikwidować glebogryzarką lub w inny sposób i zagrabić suchą pozostałość.Natomiast zlikwidować sam trawnik poprzez wycięcie go (np.pod rabatę)to chyba dobry pomysł,fakt ręcznie to lekko nie będzie tylko czy ten przyrząd sprawdza się w praktyce.Widziałen na you tube jak hindus zdzierał trawnik kosą spalinową z założoną piłką tarczową i nieźle mu to szło.

voltek
 Tytuł: Re: Usuwanie darni trawnika
PostNapisane: 2 lis 2017, o 11:17 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

więcej niż 1 szt.
A może tak?
Po co się męczyć :https://www.youtube.com/watch?v=04Y8X6qBpBA
Takie wycinarki na allegrooo są hmmm po 5-6 tys.
Możesz wtedy wymieniać trawnik co rok:)

vodo
PostNapisane: 7 lis 2017, o 16:09 
50p
50p

0 szt.
5-6tyś.to i tak sporo kasy.Oglądałem sporo filmików z różnymi zrywarkami, super sprawa tylko że mogło by to byś nieco tańsze(nawet używki).No cóż zostaje mi zwykła glebogryzarka albo próba z tą ręczną zrywarką(w końcu to 1/10 ceny spalinowej) :(

salkometer
 Tytuł: Re: Trawy w pytaniach i odpowiedziach
PostNapisane: 13 maja 2018, o 08:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam, mam działkę prawie 1900 m2 i aktualnie przez najbliższe 10 lat nic nie będę na niej robił, może kiedyś się wybuduje. W związku z tym chciałbym usunąć trawę i mam kilka pytań:

1) Czy Gallup Special 360SL będzie odpowiednim środkiem do spryskania i usunięcia trawy?
2) W jakich proporcjach trzeba wymieszać taki środek z wodą, czy w ogóle się miesza to z wodą?
3) Ile litrów potrzebnych jest na spryskanie około 1500 m2 działki (około 400 m2 to jest sad z drzewkami, tam nie będę się zbliżał)
3) Jaki jest wygląd podłoża po takim środku? Jak rozumiem trawa wysycha, zgrabiamy ją i pozostaję w sumie sama ziemia?
4) Mam też w około działki drzewka iglaste (małe), w jakiej odległości od drzewek mogę pryskać takim preparatem, żeby ich nie zniszczyć?

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi

dbfr
PostNapisane: 22 sie 2018, o 10:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,
mam aktualnie taką sytuację:

http://dbfr.pl/dzialka/1.jpg
http://dbfr.pl/dzialka/2.jpg
http://dbfr.pl/dzialka/3.jpg
http://dbfr.pl/dzialka/4.jpg
http://dbfr.pl/dzialka/5.jpg
http://dbfr.pl/dzialka/6.jpg
Za wielkie zdjęcia(regulamin), zamieniłam na linki. Iwona

planuję zagospodarować teren w okolicach postawionego garażu na działce budowlanej - ok. 400m2. W pierwszym etapie chcę mieć po prostu wyrównane wszystko i zasianą trawę. Czy mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób po kolei się do tego zabrać biorąc pod uwagę aktualny stan? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, dzięki.

selli7
PostNapisane: 22 sie 2018, o 11:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Zniweluj tak by dało się wszędzie wjechać kosiarką i koś regularnie nie dopuszczając do zakwitania roślin.

dbfr
PostNapisane: 22 sie 2018, o 13:10 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
a w jaki sposób to zniwelować?

tam jeszcze jest taki problem, że to co jest było kilka razy koszone a ni ebyło zgrabiane. struktura jest bardzo twarda zatem.

asprokol
PostNapisane: 22 sie 2018, o 17:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Koszty założenia trawnika i jego odpowiednia pielęgnacja zdecydowanie przewyższa koszty utrzymania reszty ogrodu. Jest takie przekonanie że założę trawnik od czasu do czasu skoszę i będzie super. Nie będzie !
W Twoim przypadku masz ugór a nie podwaliny przyszłego trawnika. Najpierw to trzeba zaorać później zbronować wybrać kamienie rozrzucić kilkadziesiąt worków torfu aby uzyskać podłoże o pH6,5 posiać trawę - ubić walcem i codziennie podlewać a później już "luz" ;:306 koszenie 2 razy w tygodniu i podlewać. Moje trawniki zużyły już wody tego roku za więcej niż 1k.
Powodzenia

ed04
PostNapisane: 1 wrz 2018, o 20:18 
200p
200p

0 szt.
asprokol napisał(a):
Koszty założenia trawnika i jego odpowiednia pielęgnacja zdecydowanie przewyższa koszty utrzymania reszty ogrodu. Jest takie przekonanie że założę trawnik od czasu do czasu skoszę i będzie super. Nie będzie !
W Twoim przypadku masz ugór a nie podwaliny przyszłego trawnika. Najpierw to trzeba zaorać później zbronować wybrać kamienie rozrzucić kilkadziesiąt worków torfu aby uzyskać podłoże o pH6,5 posiać trawę - ubić walcem i codziennie podlewać a później już "luz" ;:306 koszenie 2 razy w tygodniu i podlewać. Moje trawniki zużyły już wody tego roku za więcej niż 1k.
Powodzenia

Nic dodać nic ująć. Bez pracy nie ma kołaczy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 30 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości